Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Instalacja windowsa na laptopie bez napędu

kobylecki 12 Jun 2007 16:11 8420 18
    kobylecki
    Level 10  
    Problem jak w temacie . Nie jestem laikiem wiec troszkę już kombinowałem ale i tak nic nie wyszło .Najchętniej zainstalował bym win98 lub win2000 ale to bez różnicy (za bardzo) .Chodzi o laptopa bez żadnego napędu
    IBM 570E
    196MB SD-RAM
    Dysk 4GB - czysty

Do dyspozycji :
    Kieszeń USB na dysk do laptopa
    Dysk 20GB
    Komputer stacjonarny również przelotka na dysk 2,5" (nie pisze parametrów ponieważ nie muszę jest bardzo dobry CORE 2 DUO)
    Laptop również z tych bardzo dobrych
    ezop5
    Level 15  
    Witam.Proponuje takie rozwiązanie: podpiąć dysk z laptopa do innego komputera,zainstalowac win98 i skopiowac na ten dysk instalke windowsa 98.Następnie przełożyć dysk spowrotem do laptopa i uruchomic go.System uruchomi sie zgłaszajac wykryte nowe urządzenia i poprosi o pliki instalacyjne -wskaż mu miejsce gdzie skopiowałeś instalkę windowsa 98. Ten numer przejdzie tylko z Windows98- xp sie nie uruchomi po takiej instalacji.
  • Helpful post
    Interesant
    Level 34  
    Witam, najprościej będzie z win98.
    1. Podziel dysk 2.5" na pół
    2. Przekopiuj za dysk 2.5" z pomocą PC folder win98 z płyty instalacyjnej Windows 98 na drugą partycję.
    3. Wypakuj zawartość archiwum na pierwszej partycji dysku 2'5"
    4. Przerzuć Dysk do laptopa i Uruchom Lapka
    5. po odpaleniu wpisz D: kliknij enter
    wpisz cd win98, później setup

ps. załącznik do punktu 3 :arrow: http://www.mytempdir.com/1353521
    kobylecki
    Level 10  
    Jeśli chodzi o to z XP że sie nie uruchomi to wiem a teraz spróbóje z 98
    basman123
    Level 23  
    Wystarczy jak napiszesz to tylko w jednym dziale
    kobylecki
    Level 10  
    Brak Bootowania z USB ;)

Dodano po 1 [minuty]:

Jeśli chodzi pisanie to niewiedziałem w którym dziale to umieścić i zależy mi na szybkiej odpowiedzi sorry ;)
    gallus [pl]
    Level 31  
    wydaje mi się, że można zrobić to tak
    Robisz dwie partycje na tym dysku... na jedną z nich kopiujesz wszystkie pliki z CD z systemem w swoim kompie, następnie podłączasz dysk do laptopa wkładasz dyskietkę startową W'98 i uruchamiasz instalacje z pod dos-a X:\i386\winnt.exe
    badboy84
    Level 42  
    gallus [pl] wrote:
    ... następnie podłączasz dysk do laptopa wkładasz dyskietkę startową W'98 i uruchamiasz instalacje z pod dos-a X:\i386\winnt.exe
    :?:

"...Chodzi o laptopa bez żadnego napedu... " :idea:

nowa definicja "bardzo dobrego laptopa" :
    "196MB SD-RAM
    Dysk 4GB - czysty "

moim zdanie bez stacji dyskietek nic sie nie wykombinuje.
  • Helpful post
    Li3R
    Level 11  
    Jeśli byś chciał zainstalować XP-ka to:

1)Podłącz dysk z laptopa do komputera stacjonarnego.

2)Zgraj z płyty zawartość folderu i386 na partycje na której nie masz zamiaru instalować system(musisz mieć dwie, jedna na której będzie system instalowany i druga na której umieścisz zawartość zgrywanego folderu).

2) Odłącz dysk z komputera stacjonarnego zostawiając tylko ten od laptopa.

3) Zainstaluj na nim z płyty np Ms-Dos-a 7.1 lub uruchom dyskietkę startową z Win98 i sformatuj partycje systemową z poleceniem /s.

4) Przenieś dysk znów do laptopa i po uruchomieniu Dos-a przejdź do katalogu i386 i uruchom winnt32.exe.

5) Dalej twym oczom powinien ukazać się już instalator Xp.

6)Wiadomo co :D
    basman123
    Level 23  
    Piszesz o jakies przelotce na 2,5''. Czy mozesz wymontowac Twoj dysk z laptopa i podlaczyc pod stacjonarny?
  • Helpful post
    marcinstp
    Level 13  
    Piszesz że nie jesteś laikiem, więc piszę w skrócie.
    Win 98:
    Podłącz na przelotce dysk z laptopa do komputera stacjonarnego. Zrób tam dwie partycje. Zrób format obydwu partycji (fat32). Na drugą partycję dysku z laptopa wgraj instalkę Win98. Dodatkowo pobierz już teraz drivery do laptopa i umieść je na drugiej partycji dysku 2,5" (wykorzystując komputer stacjonarny i jego działający system - jeśli taki jest). Odepnij dysk komputera stacjonarnego i zostaw tylko dysk z laptopa. Wtedy na komputerze stacjonarnym uruchom instalację systemu win98. Możesz użyć komendy setup wraz z przełącznikami (setup /ie /is /iv).
    Instaluj do pierwszej przewrotki. Potem przenieś dysk do laptopa i tam dokończ instalację.
    Z windowsem 2000 jest tak samo tylko inne pliki instalacyjne przenosisz na dysk :D
    olfork
    Level 23  
    Mysle ze prosciej by bylo podlaczyc dysk laptopa do PC.
    Nastepnie w wierszu komend wpisac SYS x: gdzie x to litera dysku laptopa.
    Dzieki temu utworzysz sobie samowystarczalne bootowanie z dysku, potem skopiuj juz w/g uznania instalke Win98 wsadz do notebooka i instaluj zgodnie z wyzej udzielonymi Ci juz wskazowkami.
    Aha, popracuj troche nad ortografia !
    basman123
    Level 23  
    Dokladnie jak jest napisane w ostatnich 2 postach. Dzieki temu na laptopie uruchomi Ci sie linia polecen. Wtedy wystarczy juz tylko uruchumic instalator Wina i po wszystkim
    kobylecki
    Level 10  
    Dobra mam już stacje dyskietek . Zrobiłem tak
    1. Podzieliłem na 2 partycje
    2. Przkopiowałem pliki z CD na HDD
    3. Zainstalowałem
    4. Problem ponieważ przy pierwszym uruchomieniu nie wykrywa stacji CD ktorej oczywiście niema i co tu zrobić??

Dodano po 2 [godziny] 51 [minuty]:

Jaki plik w związku z tym musze otwożyć
  • Helpful post
    Driver-
    Level 38  
    Skoro masz już stację dyskietek, to na dysk laptopa D: skopiuj cały katalog win98, nie kopiuj nic więcej z płyty instalacyjnej tylko sam win98. Usuń wcześniej zainstalowany win98 żeby nie pozbyć się różnych wpisów we wcześniejszym win98. Na dysk D: skopiuj również niezbędne sterowniki urządzeń, które są zamontowane w laptopie (plyta, grafika, audio, sieciówka itp. nie wiem co tam masz) bo jak zainstalujesz prawdopodobnie będą potrzebne, a że nie masz CD więc musisz je instalować z dysku. Dyskietkę startową już masz, bo bez niej byś wcześniej nie zainstalował win98. Jak już wszystko przekopiujesz na D: przełóż dysk do laptopa. Uruchom i ustaw w biosie boot ze stacji dyskietek. Włóż dyskietkę starową i ruchom kompa ponownie (bez obsługi CDRom), jak skończy uruchamiać komputer w DOSie ("Wszystkie pliki zostały pomyśnie skopiowane na dysk E:"), wpisz polecenie D:\win98\setup.exe wciskasz enter i zaczynasz instalację. To już robileś więc wiesz co i jak, piszę tak dla formalności. Po instalacji już nie będzie odwoływał się do CD bo w konfigu ma wpisane że instalka szła z dysku D:. Po ponownym uruchomieniu może wykryć nowe urządzenia więc dajesz pomiń i nie instalujesz , zrobisz to już na laptopie działającym z systemem win98. Potem instalujesz sterowniki z D: przy tej operacji w niektórych przypadkach system kopiuje niektóre pliki z płyty instalacyjnej, w Twoim przypadku będzie to D:\win98\ (katalog domyślny).
    kobylecki
    Level 10  
    Dzieki wam wszystkim udało mi sie zainstalować