Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

chrysler eagle talon czasem gaśnie 91r schemat potrzebny

psooya 12 Cze 2007 17:29 5012 9
  • #1 12 Cze 2007 17:29
    psooya
    Poziom 36  

Witam
    Na wstępie zaznaczam dla moderatorów i nie tylko, że nie jestem serwisantem samochodów lecz elektronikiem serwisantem RTV. Samochód zapala gdy jest zimny i wszystko jest ok. czasami jednak gaśnie i nie da sie go przez dłuższą chwile uruchomić. Obstukanie obudowy komputera wykazało że przy stuknięciach miał tendencje do gaśnięcia. zauważyłem wylane dwa elektrolity i przeżarte pady (ścieżki-punkty lutownicze). Elektrolity podmieniłem połączenia elektryczne poprawiałem i zimne luty też i zadowolony że wszystko działa (obstukałem ponownie)jeździłem aż znów zgasł z tym że tym razem świeciła kontrolka Check Engine a przed naprawą w ogóle nie działa. Po pewnym czasie odpalił ponownie. Nie wiem czy ktoś się spotkał z czymś takim ale może ktoś posiada service manuala albo chociaż schemat elektryczny bez elektroniki. Posiedzę miesiąc to pewnie zrobię.
    Pozdrawiam proszę o pomoc i wyrozumiałość

Dodano po 11 [minuty]:

Ps dodam że wcześniej problem był taki że nie było iskry i auto gasło teraz jeszcze nie sprawdziłem czy jak zgaśnie to jest iskra na pewno jak się to znów powtórzy to obadam sprawę i napiszę

0 9
  • Pomocny post
    #2 12 Cze 2007 17:54
    milejow
    Poziom 42  

Silnik 2,0 16V?

0
  • #3 12 Cze 2007 21:10
    psooya
    Poziom 36  

Tak dokładnie to ten silnik
    Pzodrawiam

0
  • Pomocny post
    #4 12 Cze 2007 21:21
    kawasek
    Poziom 17  

Eagel Talon to nic innego jak wersja amerykanska Mitsubishi Eclipse, silnik tez jest mitsu 2.0 16 szukaj info w necie o eclipsie. Pozdrawiam

0
  • #5 12 Cze 2007 22:11
    psooya
    Poziom 36  

właśnie cos mi takiego chodziło po uszach dziś będę szukał ale jakby ktoś jeszcze czymś dopomógł będę bardzo wdzięczny... chciałbym Mu dać rade co to ma znaczyć żeby auto panowało nade mną hehehe :D
    Pozdrawiam

znalazłem schemat tu :
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/file/mitsubishi_eclipse_1991.pdf
    ciekawe na ile jest słuszny jeszcze jakiś SM jakby był do tego to bym już był w niebie. W sumie to jak TV schemat jest to można działać ale z serwisówką lepiej idzie...
    Pozdrawiam gorąco

znalazłem jeszcze na elektrodzie takie coś mitsubishi_trouble_code_info.doc tylko niewiem co i czy wogóle to podchodzi pod mój samochód (nieznam sie na nazwach i typach interfejsów diagnostycznych ale zawsze mogę sie nauczyć).

dodam linka bo nie znajdue z podkreślnikami tego pliku https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.ph...+eclipse&sid=8f9b8b62d035087353e6e275cc2d8ee2 plik Mitsubishi Trouble Code Info.doc

0
  • #6 12 Cze 2007 22:55
    milejow
    Poziom 42  

Mysle,ze to silnik taki sam,jak w chrysler neon.Na pokrywie rozrzadu ma blok dwoch podwojnych cewek zaplonowych.
    Jutro w pracy zobacze dokladnie w mitchell,u

0
  • #7 13 Cze 2007 09:30
    psooya
    Poziom 36  

chyba tam są cewki o ile pamiętam. Z tym że mam założony gaz. Jeszcze sobie przypomniałem że jak jeździłem na gazie to przy wyższych obrotach czasem silnik przerwał i był strzał (bum) i szedł dalej już bez problemu natomiast na wolnych obrotach było ok. Być może jest coś nie tak z WN fachowcy od gazu coś zepsuli i przebija wysokie tylko zastanawia mnie czy komputer wykryje taki błąd i będzie świecić kontrolka. Hmm dziwne to jest od wczoraj jak zgasł i potem odpalił tak jeszcze jeździ. Przydałby mi się interfejs diagnostyczny. Jeśli ktoś był by uprzejmy i mógł mi pomóc na PW bo forum nie chce zaśmiecać jak zrobić interfejs i jakiego programu używać to sobie zrobię (myśle ze tam jest jakiś MAX232 i chodzi to po RS232 ale ponieważ nigdy tego nie robiłem dlatego pytam)
    Pozdrawiam

Dodano po 5 [minuty]:

PS zaczynam się zastanawiać nad usterką termiczną bądź cewek. Aha zapomniałem dodać zę na paliwie nie szarpał wogóle bezsensu to jest

0
  • Pomocny post
    #8 14 Cze 2007 19:12
    milejow
    Poziom 42  

nie moge ci przeslac scanu schematu bo nie mam scanera,zrobilem tylko xero schematu twojego silnika i zapodaje jego zdjecia(po polowie schematu).Mam nadzieje,ze ci to pomoze

0
  • #9 14 Cze 2007 21:55
    psooya
    Poziom 36  

Dzięki wielkie za pomoc ale patrzcie co za złośliwość jak napisałem na forum tak auto jeździ bez sensu hehehe
    Pozdrawiam

Dla kogoś kto by potrzebował kody błędów do tego modelu znalazłem tu:
    http://www.troublecodes.net/Eagle/
    :-)

0
  • #10 28 Sie 2007 18:34
    psooya
    Poziom 36  

Usterka zlokalizowana. auto mi całkiem zdechło wiec przekopałem je prawie w całości okazało sie że w komputerze wylane elektrolity przeżarły jeszcze jedną ścieżkę przy padzie. Była to ścieżka łącząca bazę tranzystora stabilizatora z hybrydką stabilizatora. Bark połączenia powodował całkowity brak zasilania komputera. Autko śmiga delux.
    Dziękuję wszystkim za pomoc. Temat uważam za zamknięty

0