Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LDM PDP1015 zamieszczernie zdjęć zrobionych aparatem cyfrowym

12 Cze 2007 19:57 5861 35
  • Poziom 9  
    Witam.
    Niektórzy mogą mnie brać za wariata, że po raz kolejny poruszam temat PDP1015, ale chciałbym prosić, aby ktoś, kto posiada ten model, czy model niższy, zamieścił zdjęcia zrobione aparatem cyfrowym (najlepiej, żeby kolumna była w lakierze; koc też wchodzi w grę).
    No i oczywiście opinia o kolumnach też jak najbardziej wskazana (najlepiej 1015)
    Przepraszam Was, że tak ten temat męczę, ale posiadam teraz RELOOP RPA 2000 + 2x RELOOP RSP-30, powiem Wam, ze mnie to zadowala i gra naprawdę przyzwoicie (na żadnej imprezie mnie sprzęcik nie zawiódł, a było ich naprawdę sporo - jestem mobilnym dj).
    Jestem ciekaw jak zagra ADS PLX 4000 + 2x LDM PDP1015, bo na to właśnie poluję. Nie chcę żadnych satelitek 1x15 + sub, ponieważ gorzej się z tym zabrać. Dobry zestaw STEREO i nawet subbów nie będzie trzeba kołować. ;)
  • Użytkownik obserwowany
    Testowałem PDP815 pod PLX4000 i ładnie bez subów,choć i bez szału - poprostu jak trzeba robią łupaninę na dworzu a w pomieszczeniu hmm lekką masakre.Nie bierz PDP615 bo od drivera w PDP815 dzieli go przepaść - na korzyśc 815 oczywiście.

PDP1015 nie testowałem - ludzie żadko to biorą bo koszta końćówki pod nie są duuże a różnica między nimi a PDP815 naprawde niewielka.

Jak już bierzesz to bierz bez tej odpustowej głąbki na przodzie :)
  • Poziom 9  
    Z tego co wiem (nie jestem super znawcą) Irek wypowiadał się, że 815, a dokładnie głośniki z tej paczki, mają mniejszy Xmax od 1015 i podobno 1015 zagra lepiej.
  • Poziom 23  
    Każda kolumna serii PDP jest wg mnie warta swojej ceny... grają naprawdę dobrze. Sam osobiście przymierzam sie do zestawu PDP 1015 + ADS PLX 3200.
    Krótko podsumowując każdy z modeli :
    PDP 615 - dobry bas, słaba góra [2x TR1525+ CDX1445] ;
    PDP 815 - dobry bas, ale troszkę gorszy od 615 i zdecydowanie lepsza góra [2x TR1530 + CDX1745] ;
    PDP 1015 bardzo dobry bas i góra, ale i najdroższa kolumna i wymaga mocnego napędu=drogiego napędu ;/ [niestety nie znam dokładnych modeli basowych, góra CDX1745]

PDP 1015 maja basowe o dosyć dobrym Xmax, dlatego maja dobry bas, aczkolwiek każda kolumna serii PDP gra bardzo ładnie i każda mogę polecić dla zastosowań mobilnych, w pomieszczeniach jak i w plenerze, myślę również, że każda sprawdzi sie jako kolumna pełnpasmowa, bez konieczności posiadania dodatkowych subbasów.

Wybór pozostawiam nabywcą zależnie od preferowanego brzmienia, mocy i przede wszystkim funduszy...
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Jak już mam kupować końcówkę to PLX4000 ,z tego względu ,że minimalnie większy zapas mocy ,niż w PLX3200 się przyda i zawsze to bardziej odciąża wzmacniacz.
  • Poziom 23  
    Fidek czemu nie... znajomy ma właśnie ten model (ciągnie nim 6x yamaha V115) i muszę powiedzieć że to potwór... wazy chyba ze 45kg!
    Szkoda, że nie ma crossa, nigdy nie wiadomo do czego końcówkę będziemy używać... ale ogólnie warta zainteresowania
  • Poziom 20  
    Do PDP-1015 proponowałbym wzmacniacz PLX-3200. Bezpieczne to będzie dla głośników i koszt zakupu końcówki sporo mniejszy. Różnica 200W na kanał przy takich mocacj jest prawie nieodczuwalna
  • Poziom 9  
    PLX 3200 ma 2x1000W RMS przy 4OHM tak samo jak paczka PDP1015, a z tego co mi wiadomo lepiej jak jest jakiś minimalny zapas mocy. Wiadomo też, że takim sprzętem trzeba się obchodzić z głową także PLX 4000 będzie dobrym wyborem, końcówka nie będzie obciążona i zawsze troszkę więcej mocy się przyda :)
  • Poziom 22  
    wiecej mocy sie przyda? Masz zamiar robić Crash-Test? Może i moc sie przyda, ale czy nie bardziej przydałyby sie pieniądze zaoszczędzone na końcówce? ADS PLX 3200 dam sobie ręke uciąć że nie namęczy się przy tej paczece na tyle, żeby mogło mu się cokolwiek stać, więc chyba twoja ostrożność jest troche na wyrost
  • Poziom 9  
    Jak już kupujesz tak drogi sprzęt to 200 czy 300 zł w tą czy w tą nie robi większej różnicy. To raz. Dwa, PLX 4000 mogę mieć taniej niż PLX3200. Trzy. Jak już się ma te 2OHM to można to wykorzystać w przyszłości a wtedy moc na pewno się przyda ;)
  • Poziom 15  
    Witam, przepraszam,ze odświeżam temat ale temat mnie bardzo pili. Chcemy kupić do domu kultury kolumny i wybór padł na LDM PDP1015 lub YAMAHA S215V. obie kolumny o podobnych parametrach, Yamachy niewiele droższe . Chciałbym zasięgnąć opinii ponieważ kupujemy w ciemno ani jednych ani drugich nie słyszałem a dzisiaj musze dokonać wyboru bo są potrzebne na imprezę na przyszłą niedzielę .
    Pozdrawiam- Michał
  • Poziom 23  
    Ja bym brał Polskie. Yamaha co prawda akurat tych nie słyszałem, ale słyszałem wersje z jednym basem. Mam znajomego, który posiada PDP 1015 i sobie chwali.

Pozatym niewiem dlaczego uważasz, że parametry sa podobne, ponieważ jednak sie troche różnia.
    Efektywność LDM 104dB/Yamaha 99dB - to spora różnica
    Poza tym 42Hz przy spadku -10dB to średni wynik (yamaha) - śmierdzi mi tu eminencją

Aa no i jeszcze moc - 100W/500W również spora różnica na korzyść LDM, chyba, że masz słabszy napęd...

No i cena - przykładowo w tym samym sklepie
    LDM 2370,-
    Yamaha 2799,-

Ja stawiam na tańsze LDM, ale konkretny wybór pozostawiam tobie.

pozdr
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    LDM jest bardzo dobrą firmą. Według mnie nie ma co przepłacać za YAMAHA'ę ponieważ LDM gra porządnie!
  • Poziom 15  
    Dziękuję wszystkim za pomoc, zamówiliśmy LDMa.
    Pozdrawiam- Michał
  • Poziom 10  
    Słuchajcie a jak te kolumny sprawowały by się na jakiejś zabawie powiedzmy 200 osób?Jeśli postawił bym 2-3 pdp 1015 na stronę i nie podpierał żadnym basem, podobno mają bardzo dobry bas.
    Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Człowieku chcesz żeby ludzie ogłuchli 3 pdp 1015 na stronę na imprezie na 200 osób bez przesady. Oczywiście zależy gdzie to ma być i co to za impreza .Z Twojego pytania wnioskuję , że "zabawa" to zabawa taneczna , dancing , wesele a na taka impreze para 1015 w zupełności wystarczy
  • Poziom 27  
    W tej cenie mógłbyś mieć PRO nadstawki tubowe 2x12"+2" i do tego 2-4x18" na stronę. Podział aktywny i do tego 3-4 porządne końcówki.
  • Poziom 34  
    DYLU BADBOY napisał:
    W tej cenie mógłbyś mieć PRO nadstawki tubowe 2x12"+2" i do tego 2-4x18" na stronę. Podział aktywny i do tego 3-4 porządne końcówki.

Stary, pokaż gdzie za nieco ponad 4 tysiące dostane taki zestaw a odrazu biore ze 2 komplety :D
  • Poziom 27  
    :arrow: Gófer
    Chodziło mi o porównanie do 3xPDP na stronę czyli ponad 14000zł. Moja propozycja to DIY oczywiście :D. No ale jeśli ma to być fabrycznie gotowy już sprzęt, to w tej cenie spokojnie można kupić KT112 + BTR218 na stronę od Silversound. Chodź wtedy wolałbym już dołożyć do 2xBTR215.
    A co 2 PDP na stronę to w podobnej cenie będzie SONUS KTA 112 + BTR215 na stronę.

Dodano po 2 [minuty]:

Dla mnie PDP1015 są dobre w ilości 1szt. na stronę, jeśli ktoś nie chce kombinować i mieć mobilne kolumny. Czym większa ilość to się bardziej nie opłaca kupować i lepiej iść w 3-way aktywne.
  • Poziom 10  
    2-3 szt 1015 na stronę to był przykład, chodziło mi czy mają wystarczająco basu żeby ładnie i spokojnie zagrały na weselu, głośniej i z wystarczającym basem na "zabawie" oraz może jakimś mniejszym plenerku.
  • Poziom 27  
    Nie no 8-12 x15" to chyba wystarczy na każde wesele :D , no chyba, że nagłaśniasz wesele jakiegoś bogacza na 500osób :P
  • Poziom 18  
    Jeżeli LDM to u mnie kupicie super tanio a przy okazji polecam wzmacniacz t.amp TA2400 tani a zaskoczy nie jednego.
    LDM u mnie oczywiście nowy z gwarancją i fakturą.
    tel. 695618507

Pozdrawiam Tobiasz.
  • Poziom 17  
    tobiasz podaj nr gg lub strony ,lub proszę o kątakt na pw.
  • Poziom 20  
    Chciałbym sprostować wypowiedź Pixelmena co do kolumn PDP-615. Tam siedzi driver Celestiona CDX1-1745. Początkowo tylko zakładano CDX-1430, ale to bardzo krótko.
  • Poziom 23  
    Zobacz kiedy to pisałem... Wtedy PDP615 wychodziły tylko z 1,4", obecnie to zmieniono i są z 1,75"
  • Poziom 2  
    witam!
    a co byście doradzili - pdp 1015 czy elestre 3-drożną 700W co lepiej slychać ... możne dodam ze będzie to napędzane powermixerem Allen and Heath PA12-CP dlatego ze mam tylko vectrę w którą wszystko nie chce wejść :(
    pozdrawiam i będę wdzięczny za pomoc :)
  • Poziom 27  
    Bez sensu. Ten powermikser jest zdecydowanie za słaby. Możesz zasilić nim małe pełnopasmowe kolumny i wozić to na mniejsze imprezy, a na trochę większe dokładać subbas+końcówka. A najlepiej satelity 10-12"+1" i do tego subbas 2x12-15" i spokojnie się zmieści w aucie, a przy tym osiągniesz sporo lepsze brzmienie