Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Motorola GM950 typ MD334AB

12 Cze 2007 21:51 7201 6
  • Poziom 34  
    1. Kilka dni temu dostałem takie radyjko Motorola GM950 typ MD334AB. Nadajnik pracuje w nim na dwóch częstotliwościach: 148 i 151 Mhz, po 99 kanałów. Co to za radyjko?

2. Mam też inne jednokanałowe radyjko f nadajnika to 146Mhz . Ma zdejmowany przedni panel, a pod nim jest podany typ: KF163 produkcji Robert Bosch Gdyby ktoś wiedział co to jest.

Dzisiaj zdjęcia poszły bez problemu
  • Poziom 34  
    KF - 163 nieaktualne - wiem co to jest. Nadal nie wiem nic na temat tej Motoroli. Gdyby ktoś coś wiedział.....
  • Poziom 20  
    Wawrzyniec napisał:
    Nadal nie wiem nic na temat tej Motoroli. Gdyby ktoś coś wiedział.....

A co chcialbys konkretnie wiedziec?

Z tego co widze to model ktory masz jest 128-kanalowy, i pracuje w zakresie VHF (136 - 174 MHz). Maksymalna moc wynosi najprawdopodobniej 25W (musialbym miec dluzszy numer modelu, napisany pod radiem, zeby cos wiecej stwierdzic).

Radio obsluguje wywolanie selektywne 5-tonowe, posiada subtony PL i DPL, posiada opcje "skaner". Programuje sie pod Windowsem i mozna uzyc uproszczonego RIBa (tylko dwie linie programowania: GND i BUS+).
  • Poziom 34  
    Jest to model: M08KHF 4AN3AN
    Tanapa: ENUD1018A
    To radio było w autobusie sprowadzonym z Francji. Prawdopodobnie używała go jakaś firma do komunikacji ze swoimi kierowcami. Dostałem je przy okazji montażu CB w tym autobusie czym między innymi zajmuję się zawodowo. Tego typu sprzętem nie zajmowałem się nigdy, więc nie bardzo wiem co z tego można zrobić i w jaki sposób wykorzystać. Wspomniałeś kolego, że ma funkcję skanera. W jaki sposób się go uruchamia? Z tyłu ma pod gumową osłonką dwurzędowe, 16-pinowe gniazdo. Czy to przez nie programuje się go?
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Sprawdzilem ten numer i dodam do tego co juz napisalem, ze to radio faktycznie ma moc do 25W i przystosowane jest do pracy waskim FMem (w rastrze 12.5 kHz).

To radio jest calkowicie programowalne z komputera i to osoba programujaca ustala wszystkie parametry, wlacznie z opcjami skanera.

Co zrobic z tym radiem? Jesli nie posiadasz uprawnien do pracy w tym zakresie czestotliwosci to najlepiej wystaw to gdzies na sprzedaz. Ten model jest popularny wsrod krotkofalowcow oraz wszelakich firm ochroniarskich i taksiarskich z mniejszych miast (tam nadal kroluje zakres VHF), wiec chetny zawsze sie znajdzie. Jesli radio jest w dobrym stanie to minimum 400zl wyciagniesz.

Jesli nie chcesz sprzedawac, to zawsze mozesz wprogramowac sobie pare czestotliwosci sluzb ze swojego miasta i uzywac tego radia wylacznie jako odbiornika. Tylko wtedy musisz byc dyskretny, bo w Polsce skanery sa legalne, ale radiotelefony uzywane bez zezwolenia (nawet jesli sluza tylko do nasluchu) juz nie (kolejny bubel prawny...).
  • Poziom 34  
    Batnini, dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi. Możliwość użycia tego radiotelefonu jako skanera jest kusząca, ale to tak jakby do malucha wsadzić silnik od ferrari - wykorzystałbym tylko mały procent jego możliwości, a ryzyko przy przeprogramowywaniu bez odpowiedniego sprzętu zbyt duże. Temat uważam za zamknięty.