Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pytanie o drobne usterki monitora

mati133 12 Cze 2007 22:21 729 2
  • #1 12 Cze 2007 22:21
    mati133
    Poziom 9  

Witam
    Mam mały problem z monitorem iiyamy Vision Master Pro 445, mianowicie podczas włączania głośno brzęczy (rozmagnesowanie). Czy można go uciszyć?
    Gdy już sie włączy obraz jest czasem przesunięty o ok 1-2cm względem krawędzi monitora. Po kilkudziesięciu minutach nieznacznie przesuwa się na właściwe miejsce. Krawędzie nie są idealnie równe, wyginają się w delikatne łuki. Jak mogę to naprawić?
    Powyższych wad nie można wyregulować ustawieniami monitora.
    Dodatkowo powłoka na kineskopie jest porysowana. Czy można ją odnowić?

0 2
  • #2 13 Cze 2007 12:22
    ab_elektronik
    Poziom 12  

po1. rozmagnesowanie w monitorach dużych i tych profesjonalniejszych daje dużą amplitudą prądu stąd wpadają w rezonans różne elementy mechanicze,
    po2. zmiana szerokości lub fazy może wynikać ze zmian pojemności elektrolitów w zasilaczu pod wpływem temp. Wizualnie czy nie są spuchnięte lub niestety oscyloskop-czy jest dobra filtracja,
    po3. prawdopodobnie chodzi o zniekształcenia typu poduszka które regulowane są w menu monitora, dobrze by było zobaczyć fotkę ekrany z testem kraty (program NOKIA.TEST)
    pozdrawiam

0
  • #3 14 Cze 2007 20:03
    mati133
    Poziom 9  

Dodaję zdjęcie monitora podczas badania nokia monitor test. Co do 1 monitor ma 19", więc to może byś powodem jego brzęczenia. Ale jesli wyłaczę i włączę go kilka razy, to zamiast brzęku jest cichy klik. ściągnąłem obudowę ale dostęp do elementów jest blokowany przez blaszki. Nie mialem zbytnio czasu na zabawę w ich ściąganie. więc nie wiem czy kondensatory są spuchnięte.

0