Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Magnetek 85W code:3701-09-1 - zasilacz AT

12 Cze 2007 22:37 1083 3
 • Poziom 11  
  Witam
  Uszkodzony, spalony bezpiecznik, termistor (chyba) rozerwany założyłem nowy bezpiecznik termistor ze starego AT i to samo, pali się bezpiecznik. Nie mam schematu więc jest kłopot z 100% identyfikacją elementu (chyba termistor) na którym jest: VE13, 0151K, 706072C.

  Termistor podmieniłem ze starego AT o mocy 200W, ten naprawiany ma tylko 85W. Może niewłaściwy włożyłem i działa tak jakby to był kawałek drutu? Czy ktoś z szanownych forumowiczów mierzył rezystancję termistorów w zasilaczach o różnej mocy, jaka powinna być? Podam, że ten wymontowany z zasilacza AT 200W ma ok. 5Ω.
 • Poziom 37  
  Twój element, to rzeczywiście jest termistor:
  http://www.datasheetcatalog.com/datasheets_pdf/V/E/1/3/VE13.shtml
  7marek7 napisał:
  [...]Czy ktoś z szanownych forumowiczów mierzył rezystancję termistorów w zasilaczach o różnej mocy, jaka powinna być? Podam że ten wymontowany z zasilacza AT 200W ma ok. 5 om
  Wartość 5Ω jest jak najbardziej prawidłowa. Wartości rezystancji termistorów w znanych mi zasilaczach oscylowały w tych granicach.

  Skoro pali koledze bezpiecznik i termistor, to najprawdopodobniej ma kolega zwarcie po stronie pierwotnej (może mostek?).
  Schemat może kolega dopasować stąd:
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic18306.html
  Przydałyby się też dokładne zdjęcia zasilacza.
  Na początek wypadałoby sprawdzić całość w poszukiwaniu nadpaleń i zwarć. A uruchamiać może kolega, zamiast termistora, przez żarówkę 40W/230V.

  Poza tym niech kolega poczyta o naprawie zasilaczy. Na forum jest mnóstwo tematów o tym traktujących, wystarczy użyć wyszukiwarki.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 11  
  witam
  klient kupił cały komputer za 50 pln także temat przestał istnieć. Dziękuję kolegom forumowiczom za pomoc.
  pozdrawiam 7marek7