Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Magnetek 85W code:3701-09-1 - zasilacz AT

7marek7 12 Cze 2007 22:37 903 3
  • #1 12 Cze 2007 22:37
    7marek7
    Poziom 11  

Witam
    Uszkodzony, spalony bezpiecznik, termistor (chyba) rozerwany założyłem nowy bezpiecznik termistor ze starego AT i to samo, pali się bezpiecznik. Nie mam schematu więc jest kłopot z 100% identyfikacją elementu (chyba termistor) na którym jest: VE13, 0151K, 706072C.

Termistor podmieniłem ze starego AT o mocy 200W, ten naprawiany ma tylko 85W. Może niewłaściwy włożyłem i działa tak jakby to był kawałek drutu? Czy ktoś z szanownych forumowiczów mierzył rezystancję termistorów w zasilaczach o różnej mocy, jaka powinna być? Podam, że ten wymontowany z zasilacza AT 200W ma ok. 5Ω.

• #2 13 Cze 2007 00:18
    Figi
    Poziom 37  

Twój element, to rzeczywiście jest termistor:
    http://www.datasheetcatalog.com/datasheets_pdf/V/E/1/3/VE13.shtml

7marek7 napisał:
    [...]Czy ktoś z szanownych forumowiczów mierzył rezystancję termistorów w zasilaczach o różnej mocy, jaka powinna być? Podam że ten wymontowany z zasilacza AT 200W ma ok. 5 om
    Wartość 5Ω jest jak najbardziej prawidłowa. Wartości rezystancji termistorów w znanych mi zasilaczach oscylowały w tych granicach.

Skoro pali koledze bezpiecznik i termistor, to najprawdopodobniej ma kolega zwarcie po stronie pierwotnej (może mostek?).
    Schemat może kolega dopasować stąd:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic18306.html
    Przydałyby się też dokładne zdjęcia zasilacza.
    Na początek wypadałoby sprawdzić całość w poszukiwaniu nadpaleń i zwarć. A uruchamiać może kolega, zamiast termistora, przez żarówkę 40W/230V.

Poza tym niech kolega poczyta o naprawie zasilaczy. Na forum jest mnóstwo tematów o tym traktujących, wystarczy użyć wyszukiwarki.

• #3 13 Cze 2007 09:20
    Usunięty
  • #4 18 Lip 2007 23:31
    7marek7
    Poziom 11  

witam
    klient kupił cały komputer za 50 pln także temat przestał istnieć. Dziękuję kolegom forumowiczom za pomoc.
    pozdrawiam 7marek7

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME