Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z dyskiem twardym - znikają partycje

Glina 13 Cze 2007 01:13 3174 14
  • #1 13 Cze 2007 01:13
    Glina
    Poziom 16  

Witam, to znowu ja :-) niedawno przerabialem temat dysku : https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic763988.html a dzis kolejna niespodzianka , zniknela mi partycja na dysku 40GB z windowsem.
    Jakies dziwne mi sie to wydaje, wczoraj komp sobie chodził ale nikt nic na nim nie robil, nagle restart i komunikat ze nie ma dysku podlaczonego do kompa, wchodze w bios wykrywam dysk restart i chodzi.
    Ale dzis raz sie komp uruchomil a pozniej nawet problem go bylo wykryc w biosie. A jezeli juz go wykryl to komunikat brak systemu .
    Odpalilem programik do partycji GPART z livecd i dysk jest ale partycja zginela tzn 2 partycje bo byly dwie. Nie wiem jakim cudem hmmm nic tym razem nie kombinowale, cos mi tu smierdzi jakims wirem bo akurat 2 dyski w tym samym czasie. Tasmy zmienialem w dysku na rozne i to samo. Hmmmm Znowu boot sector?

0 14
  • #2 13 Cze 2007 01:29
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Za dużo przypadków to nie jest przypadek. Podaj konfigurację komputera wraz z zasilaczem (producent, model). Zmierz miernikiem napięcie +5V i +12V na złączu molex.

0
  • #3 13 Cze 2007 01:41
    Glina
    Poziom 16  

Testdisk znalazl mi te 2 partycje i dalem write partition table to disk i dysk smiga. Windows sie laduje , 2 partycje sa w 100% tylko zastanawia mnie czemu tak sie stalo teraz na tym dysku moze cos z plyta , wirus hmmmmm

0
  • #4 13 Cze 2007 01:45
    jankolo

Glina, prosiłem o informacje. Co z nimi?

0
  • #5 13 Cze 2007 07:48
    BIGOLSEN
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych

Są dwie możliwości . Tak jak podaje kolega jankolo - uszkodzony zasilacz , lub zbyt wysoka temperatura w obudowie komputera , a tym samym brak dobrego przewiewu wnętrza . Przy dzisiejszych temperaturach na zewnątrz , to niestety konieczność .

Pozdrawiam .

0
  • #6 13 Cze 2007 09:16
    pawem1
    Poziom 25  

Zobacz kondensatory na płycie głównej czy nie spuchły albo wylały, to dość częsty przypadek, sam siedzę na płycie głównej na której na złączu "primary" dysk już mi sie nie uruchamia za to na "secondary" działa, a nagrywarka jakoś dobrze funkcjonuje na "primary".

-1
  • #7 13 Cze 2007 19:30
    Glina
    Poziom 16  

Plyta Asus P4B266 proc:Pentium IV 1,6Ghz, pamiec 768 DDR.

I znowqu drugi dysk tzn ten z poprzedniego watku nie dziala , system plikow RAW, cos chyba z plyta musi byc albo z bioosem hmmmm, jutro biore dysk do pracy zobacze.
    A wogole to jakies problemy mam z sieciowka , raz net chodzi raz nie, tak jakby cos z plyta sie dzialo hmmm, mozna to jakos sprawdzic?

Problem z dyskiem twardym - znikają partycje
    Proszę edytować wszystkie posty i dokonać stosownych zmian w pisowni.
    Przypominam, że zdanie rozpoczynamy z dużej litery i kończymy kropką, stosujemy również znaki przestankowe (interpunkcja).
    Pisownię niektórych postów koryguję sam, jednak nie jest to moim obowiązkiem.
    Posty nie spełniające tych kryteriów będą usuwane do "Kosza".
    W przypadku nie podporządkowania się moim zaleceniom temat zostanie zamknięty wraz z konsekwencjami regulaminowymi!

Ps. Proponuję przed wysłaniem postu nacisnąć przycisk "Pisownia"

0
  • #8 13 Cze 2007 19:46
    jankolo

Kolego Glina, pawem1, BIGOLSEN i ja sugerowaliśmy Ci zagadnienia, na które powinienes zwrócić uwagę i udzielic nam odpowiedzi na Forum. Żadnych odpowiedzi nie otrzymaliśmy, natomiast widzimy kolejne dywagacje kolegi. Czy kolega czyta to, co się do niego pisze? To nie jest blog, kolego.

0
  • #9 13 Cze 2007 20:20
    Glina
    Poziom 16  

Co do temp. w srodku komputera; kompa mam otwartego dyski napewno nie sa narazone na wysokna temperature, w srodku obudowy mam coolera ktory robi troszke przeciagu.
    Co do zasilacza to mam obudowe tech solo http://www.pl.techsolo.net/product/cases/tt_15/index.php#
    Co do zasilacza to moc 300W produkcja chinska napewno nie jest wysokiej klasy.
    W kompie mam 2 dyski jeden dvdrom i nic pozatym z niestandardowyxch rzeczy.
    Płyta główna wyglada OK, kondensatory w porzadku.
    Jakie jeszcze informacje podac?

0
  • #10 13 Cze 2007 20:35
    jankolo

Ciekawy komputer ma kolega - bez karty graficznej. Co do zasilacza: czy naprawdę koledze nie chce się spojrzeć na niego i podać nam jego oznaczenie?

jankolo napisał:
    Zmierz miernikiem napięcie +5V i +12V na złączu molex.

Gdzie są te dane?

0
  • #11 13 Cze 2007 20:39
    Logan
    Poziom 30  

Glina napisał:
    Co do temp. w srodku komputera; kompa mam otwartego dyski napewno nie sa narazone na wysokna temperature, w srodku obudowy mam coolera ktory robi troszke przeciagu.

Czy słyszał kolega o cyrkulacji powietrza ?

0
  • #12 13 Cze 2007 20:43
    Glina
    Poziom 16  

Logan napisał:

Czy słyszał kolega o cyrkulacji powietrza ?

Jest link do obudowy obadaj, nie wiem co mam zrobic klimatyzacje w nim zamontowac? Jest sobie standardowa obudowa z witraczkiem w srodku i bocznym odprowadzeniem powietrza, sam obudowy sobie przeciez nie robilem. O cyrkulacji slyszalem i co to ma do rzeczy, mam przeprojektowac obudowe? Bios w srodku obudowy pokazuje normalne temp (standartowe) taks amo temp. procka.

MOLEX: 13,75V i 5,85V

0
  • #13 13 Cze 2007 21:00
    Lzep
    Poziom 39  

Cytat:
    Jest sobie standardowa obudowa z witraczkiem w srodku i bocznym odprowadzeniem powietrza, sam obudowy sobie przeciez nie robilem. O cyrkulacji slyszalem i co to ma do rzeczy, mam przeprojektowac obudowe?
    Nie jest to żadna standardowa obudowa, tylko kiepska obudowa ! I masz ją właśnie "przeprojektować" - jak najbardziej. Sam to zrobiłem i jest tak jak ma być. Powycinałem z przodu i z tyłu odpowiednie otwory - z przodu wentylator 120mm, z tyłu 2x80mm (sterowane przez 3x LM317) i dopiero teraz jest to obudowa, która spełnia wymagania właściwego chłodzenia elementów we wnętrzu.
    W dodatku odpowiedni firmowy zasilacz Chieftec 360W i nie ma problemów.
    Pozdrawiam :D

0
  • #14 13 Cze 2007 22:41
    SaraniS
    Poziom 26  

Glina napisał:

Dla mnie ewidentnie zasilacz "się kończy". Nie wyrabia prądowo i podnosi napięcie - w sumie typowe dla codegenopodobnych zasilaczy.
    Dla pewności podmień na inny, obciąż komputer i zobacz, jak się zachowa.
    A co do obudowy, to Koledzy powyżej też mają rację.
    Pozdrawiam

0
  • #15 13 Cze 2007 22:58
    jankolo

Glina napisał:

Dopuszczalne parametry:
    +5V: 4,75V - 5,25
    +12V: 11,4V - 12,6
    Wnioski niech kolega wyciągnie sam.

0