Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chrysler Voyager 97 - problem z ładowaniem

Pajaczek1979 13 Cze 2007 04:46 4309 8
  • #1 13 Cze 2007 04:46
    Pajaczek1979
    Poziom 2  

Witam,
    Opisze najpierw mój problem z ładowaniem w voyagerze: przez ok. tydzień co jakiś czas zapalała mi sie kontrolka ładowania akumulatora, problem znikał w momencie gdy wyłączałem silnik i ponownie go odpalałem. Któregoś pieknego dnia jednak 'myk' który zdawał egzamin tym razem nie wypalił, tzn. kontrolka więcej nie zgasła. Oddałem autko do znajomego mechanika, ten stwierdził, że to zapewne alternator. No więc pogodziłem się z myślą, że będę musiał wydać kase... Jednak okazało się, że alternator jest OK, no i... zamontował go na swoje miejsce, akumulator podładowany, próbuje odpalić i... NIC! Odcina się teraz zapłon!!! (najprawdopodoniej immo) tylko dlaczego??? Skąd taki objaw??? I co teraz???
    Proszę o jakąś porade.

• #2 13 Cze 2007 06:24
    milejow
    Poziom 42  

Po odlaczeniu zasilania immo sie nie blokuje,cos znajomy mechanik namieszal.Sprawdz,czego brakuje(iskra,sygn.na cewki,itp)

Dodano po 1 [minuty]:

W alternatorze nie ma regulatora,jest w kompie silnika(na lewym nadkolu)

Dodano po 54 [sekundy]:

pod warunkiem,ze to benzyna

• #3 13 Cze 2007 12:15
    Pajaczek1979
    Poziom 2  

Hmm... może immo się nie zablokowało, źle to napisałem. Reakcja jest taka jak przy próbie zapalenia silnika bez kluczyka(pilota) z immo, czyli silnik się włącza na 2 sek. i gaśnie (jakby immo zgubił ustawienia kluczyka).

No i teraz właśnie co zrobić? Czy (jak już uda mi się odpalić autko) regulator z komputera da się jakoś naprawić, czy do wymiany będzie całość? No bo wątpie, że coś się zmieni. A jeśli już to na krótko zapewno...

Proszę o wszelkie sugestie - napewno się przydadzą...

Dodano po 3 [minuty]:

...no tak dodam jeszcze, że to benzyna. No i oczywiście teraz problem będzie z zaprogramowaniem tego kluczyka (a właściwie to pilota, bo immo u mnie jest w pilocie - niestety pilot tylko jeden)

• #4 13 Cze 2007 18:59
    milejow
    Poziom 42  

Odczytaj mu usterki.W pilocie nie masz zadnego transpondera immo(ster.centralem i proste odciecie sterowania przekaznika ASD),jesli jest z immo to tylko w kluczyku.Zamykasz auto,otwierasz,odpalasz to mruga,,ALARM SET,,

Dodano po 52 [sekundy]:

Na koncu mial byc,,?,,

• #5 13 Cze 2007 21:01
    mansky
    Poziom 18  

nie wiem jak to jest w benzynie bo w dieslu jest czujnik przy kole zamachowym silnika ktory podaje impulsy do sterownika pompy wtryskowej i jezeli jest uszkodzony to rowniez nie bedzie ladowania bo w tym samym sterowniku jest regulator napiecia i z tego samego sterownika jest uruchamiany przekaznik ktory podaje plus zasilania na komutator alternatora a sterowanie odbywa sie minusem z regulatora napiecia

Dodano po 1 [minuty]:

nie wiem jak to jest w benzynie bo w dieslu jest czujnik przy kole zamachowym silnika ktory podaje impulsy do sterownika pompy wtryskowej i jezeli jest uszkodzony to rowniez nie bedzie ladowania bo w tym samym sterowniku jest regulator napiecia i z tego samego sterownika jest uruchamiany przekaznik ktory podaje plus zasilania na komutator alternatora a sterowanie odbywa sie minusem z regulatora napiecia

• #6 13 Cze 2007 21:14
    Usunięty
  • #7 14 Cze 2007 16:47
    Pajaczek1979
    Poziom 2  

OK... z immo (czy też nie immo) dałem sobie rade, tzn. samochód odpala. Nadal teraz został problem z ładowaniem. Poszukam czy w benzynce jest też czujnik i czy jest połączony z regulatorem. Może nie będzie tak źle z jego naprawą (wymianą) zawsze pozostaje jeszcze możliwość zrobienia tego w mniej konwencjonalny sposób...

Dodano po 1 [minuty]:

Dam znać co i jak... jak tylko coś wymyśle...
    Dzięki za zainteresowanie tematem.

• #8 14 Cze 2007 18:25
    milejow
    Poziom 42  

Masz tam dwa czujniki,walu korbowego na laczeniu silnika ze skrzynia i walka rozrzadu,po lewej stronie miedzy glowicami silnika(pod cewka zaplonowa).Oba nie maja nic do ladowania(no moze poza tym,ze jak sa trafione to silnik nie przcyje i altek nie laduje)

• #9 15 Cze 2007 22:47
    Pajaczek1979
    Poziom 2  

no i wiem juz co sprawiało mi największy ból...
    Firma która sprawdzała alternator dała du... jak mierzyli napięcie na alternatorze, nie 'przyuważyli', ze jednak jest spierd... tzn. wirnik się grzał i po jakimś czasie wariował... wymiana wirnika rozwiązała wszystko... na szczęście 'tylko' to... dziwna sprawa ale... grunt, że działa (póki co)

Dodano po 1 [minuty]:

Dzięki wszystkim po kolei za sugestie (pomocne) i za zainteresowanie się tematem... Pozdrawiam

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo