Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Padł mi box, Ultima light, awaria urządzenia USB.

13 Cze 2007 13:19 1064 5
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Padł mi sprzęt ot tak sobie zupełnie bez powodu . Chodzi o Ultime light . Dzisiaj rano wytropiłem upgrade i sciagnałem sobie instalkę motorockera 2.12 wszystko pięknie i oki nawet byli u mnie klienci i robiłem smoka z motki L6 poszło ładnie i gładko nawet bez TP. Jak zawsze kiedy nie uzywam sprzetu odłączyłem Ultimę od usb i robiłem swoje (zauwazyłem ,ze windows po jakimś czasie pikał mi o odinstalowaniu sprzętu) uwazałem ,że to normalnę bo często tak bywało jak robiłem cos z motkami. Ale teraz gwóźdź programu przyszła babka z jakąś V500 do smoka odruchowo wziąłem cyklona ... ale nie dał rady , więc jakiez było moje zdziwienie kiedy podpiąłem ultimę i windows piknął ale pojawiła sie chmurka ,że urzadzenie ma awarię więc spoko bez paniki odinstalowałem wszystkie stery ultimy restart i od nowa instalacja i co ... i zonk non stop awaria urzadzenia USB . W... sie z lekka i pokombinowałem rozkreciłem ultimę i myslałem ,że jakis niestyk miedzy kartą sim a czytnikiem sie zrobił .... lipa dalej awaria urzadzenia USB. Chwyciłem sie ostatniego pomysłu wsadziłem kartę SIM z Ultimy do Pkeya od JAFA jakaz była moja radość kiedy okno programowe od UBL pojawiło się na monitorze to samo dzieje się kiedy tego SIMa od UBL wkładam do czytnika Typhon keya od Karwosa wiadomo ta sama elektronika kluczy.
    Reasumując mam ewidentne uszkodzenie elektroniki w Ultimie świeci tylko zielona dioda i chmurka z awarią urzadzenia USB .
    Moje pytanie co wg was szanowni serwisanci mogło paść? Bardzo chciałbym to czarne pudło postawić na nogi ,że tak powiem we własnym zakresie ( jakby trzeba było wstawie fotke tego ustrojstwa ) zawiera 4 scalaki z tych co podejrzewam i kilka innych mniej istotnych elementów. Sami wiecie jak to jest , tragedii nie ma bo program jestem w stanie odpalic na innym kluczu ale jak zaczne tak przekładac te małe SIMy to je kiedys zgubię :D więc chciałbym to wszystko wrócic do swiata żywych.
    Kończę ten przydługi wywód w oczekiwaniu na sugestie z waszej strony.
    Pozdrawiam "pechowy S. "
  • PCBway
  • Pomocny post
    Spec od GSM
    co mogło paść ..zawsze na poczatek mierzysz zasilanie czy dochodzi do wszystkich scalaków,sprawdza się kabel ,połaczenia pinów z płytą.no jakis schemacik jeśli brak to rysujesz..to tak na początek.może uszkodzenie typowe ale ja nie mam tego urządzenia..
  • PCBway
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    miałem dokładnie to samo , tylko ze sprzet byl na gwarancji wiec odeslalem go resselerowi , jakiez bylo moje zdziwienie kiedy dostalem boxa z reklamacji z adnotacja ze wszystko jest ok i rzeczywiscie podpialem boxa i wszystko dziala, do dzis nie wiem czy cos zrobili z ta ultima czy sama sie naprawiła w co nie wierze ;)
    pozdrawiam
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    wow , zapomniałem zupełnie o temacie :D jak pisze tino zime luty chińczyki narobiły , przelutowałem płytę i box zyje . Zamykam temat