Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
SterControlSterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop, Vista Home Basic, różne prędkości myszki i touch pad

13 Cze 2007 14:41 1971 8
  • Poziom 10  
    Witam.

Posiadam laptopa Fujitsu Siemens Amilo Pro V3505 wraz z zainstalowaną na nią Vindows Vista Home Basic.

Problem polega na tym że czasami korzystam z myszki a czasami z touch pada i za każdym razem muszę zmieniać prędkość wskaźnika myszki i touchpada, bo gdy zmniejsze prędkość wskaźnika myszki to jest ona za wolna gdy używam touchpada i na odwrót, gdy zwiększam prędkość touchpada to myszka za szybko szaleje po ekranie.

Szukałem różnych opcji w panelu sterowania ale nie można rozdzielić tych prędkości od siebie (przynajmniej nie znalazłem takiej opcji).

Czy ktoś z Was wie jak rozwiązać taki problem? Może zna ktoś jakąś zewnętrzną aplikację która by tym zarządzała?

Mówiąc szczerze ciągłe zmienianie tych prędkości jest dość uciążliwą sprawą.

Pozdrawiam i dziękuje za każdą sugestię.
  • SterControlSterControl
  • Poziom 20  
    Masz zainstalowane sterowniki do touchpada ??
  • SterControlSterControl
  • Poziom 10  
    Problem w tym że chyba nie.
    Po pierwszym uruchomieniu zaczęła się automatyczna konfiguracjia Visty i sprzętu. Touchpad działa ale chyba nie można go jakoś konfigurować, dla tego szukam jakiś innych rozwiązań.
    Jedyne płyty jakie dostałem to Recovery CD do przywracania stanu początkowego, Vistę Home Basic oraz jakąś płytę do Bluetootha. Nic poza tym. Na stronie Fujitsu Siemens nie mogę znaleść nic do obsługi Touchpada.

Jakieś sugestie?
  • Poziom 35  
    Poszukaj sterowników na partycji (najczęściej pod nazwą temp gdzie zainstalowany jest system).
  • Poziom 10  
    Niestety nic takiego nie znalazłem. Nie widzę jak na razie żadnego rozwiązania :/
  • Poziom 10  
    Problem w tym że byłem już na tej stronie. Niestety dla V3505 nie ma sterowników do touchpada. Czy wg Was mogę zainstalować drivery do touchpada z innego modelu? Lub też do laptopa innej firmy niż Fujitsu?
  • Spec od komputerów
    Zainstaluj drivery z firmowej strony do laptopa z twojej serii,nie koniecznie konkretnego modelu.
  • Poziom 10  
    Niestety. Po zainstalowaniu sterowników (do modelu 3515) fakt, pokazała się dodatkowa ikonka do konfiguracji touchpada, ale opcje są identyczne (i działają tak samo na myszkę i touchpada jednocześnie) jak w normalnym panelu sterowania. Dodatkowo po chwili touchpad się wysypał i nie reagował na nic. Uratowało mnie tylko przywrócenie poprzedniego sterownika (tego domyślnego).

Wróciłem więc do punktu wyjścia.