Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zablokowana HP deskjet 5150

sop 23 Paź 2003 23:31 7433 16
  • #1 23 Paź 2003 23:31
    sop
    Poziom 11  

Niedawno kupilem drukarke hp 5150 i mam problem z nią. Poprostu zablokowała sie tak ze nie mozna wyciagnac naboju, dajac jej drukuj wyswietla sie komunikat mechanism error..... i delikatnie rusza glowicami, po chwili zaczynaja mrugac diody (zasilanie i wznow)jesli ktos spotkal sie z podobnym problemem lub wie jak go rozwiązac bardzo prosze o pomoc.

0 16
  • #2 24 Paź 2003 08:21
    Kazik
    Spec od drukarek

Opisany objaw wskazuje na zablokowanie głowic w service station - zdarzało się to kiedyś nawet w nowych drukarkach np. po transporcie. W kilku przypadkach pomogła "piąchopiryna" - uderzenie w ten bok drukarki gdzie parkują głowice (mam na myśli drukarki objęte gwarancją).

0
  • #3 24 Paź 2003 09:58
    sop
    Poziom 11  

Dzięki za odpowiedz zastosowalem "pionchopiryne" ale nie pomoglo niestety

0
  • #4 24 Paź 2003 15:21
    Kazik
    Spec od drukarek

Jesli jest na gwarancji - serwis HP.

0
  • #5 24 Paź 2003 16:34
    kosmita
    VIP Zasłużony dla elektroda

Tylko jak duzo drukowales a w Service Station jest duzo nie wyschnietego tuszu to uwazaj jak ja stawiasz najlepiej jak akwarium (tylko jak to zrobic w putdle jak ona w pudle stoi pionowo to nie wiem:) ), bo jak sie wyleje to watpie zeby HP uznalo gwarancje
    pozdrawiam

0
  • #6 27 Paź 2003 08:07
    Kazik
    Spec od drukarek

Raczej uznają - odsyłałem do nich kilka takich drukarek i nie było problemów.

0
  • #7 27 Paź 2003 20:36
    sop
    Poziom 11  

dziekuje za wszystkie informacje

0
  • #8 07 Sty 2005 00:34
    azarach
    Poziom 22  

sop napisał:
    Niedawno kupilem drukarke hp 5150 i mam problem z nią. po prostu zablokowała się tak ze nie mozna wyciagnac naboju, dajac jej drukuj wyswietla się komunikat mechanism error..... i delikatnie rusza glowicami, po chwili zaczynaja mrugac diody (zasilanie i wznow)jesli ktos spotkal się z podobnym problemem lub wie jak go rozwiązac bardzo prosze o pomoc.

mam identyczny problem
    moze tkos go rozwiązał
    jak się popchnie karetke to lecie w lewo zamieli coś wraca w prawo i na diodach choinka
    albo migaja wszystkie bardzo szybko albo powolutku
    ale zawsze tak samo sie zachowuje
    i zauważyłem jeszcze jedno że jak wraca do servis station to on się wogóle nie przesuwa
    nie czyści pojemników stoi w miejscu
    ????????

0
  • #9 07 Sty 2005 08:47
    Kazik
    Spec od drukarek

Jeśli możesz ją otworzyć to masz do sprawdzenia stację serwisową, sterowanie motoru od stacji i zachowanie się drukarki przy "wymuszaniu" błędów- n p. wyjęcie kartridży, zdjęcie stripencodera, wypięcie ktoregoś z motorów...

0
  • #11 08 Sty 2005 17:28
    sop
    Poziom 11  

Ja swoja mialem na gwarancji odeslalem do serwisu HP i przyslali mi nowa narazie dziala) Pozdrawiam

0
  • #12 08 Sty 2005 20:45
    azarach
    Poziom 22  

Amigo201 napisał:
    mam ten sam problem

ja swoją naprawiłem
    a zrobiłem tak
    rozebrałem ,odkręciłem serwis station
    przeczyściłem czujnik (ten co jest na silniczku od serwis station)
    złożyłem i zaczeła działeć
    chciaż teraz niekiedy podczas wyłączania dalej migają diody ale po ponownym wcisnięciu przycisku jest o.k.
    jak możesz to zrób to samo bedziemy mieli pewność że to to
    pozdrawiam
    Adam

0
  • #13 09 Sty 2005 09:39
    hq
    Poziom 14  

Witam
    Mialem podobny problem w tej drukarce (lub tej serii), byla jeszcze nowa i na gwarancji , ale klientowi zalezalo na szybkiej naprawie. Karetka byla zablokowana w serwis stacji i po wyciagnieciu jej wracala z powrotem itd. Rozebralem serwis stacje , ale wszystko bylo ok , jedyna rzecz jaka znalazlem to to ze silnik byl mocowany jakas blaszka ,a ta blaszka przykrecona do serwis stacji poluzowalem mocowanie tej blaszki co niejako zwiekszylo luz na silniku (jego zebatce) i wszystko zaczelo dzialac poprawnie. To bylo z pol roku temu i drukarka do tej pory nie wrocila.

POzdrawiam hq

0
  • #14 09 Sty 2005 12:13
    azarach
    Poziom 22  

hq napisał:
    Witam
    Mialem podobny problem w tej drukarce (lub tej serii), byla jeszcze nowa i na gwarancji , ale klientowi zalezalo na szybkiej naprawie. Karetka byla zablokowana w serwis stacji i po wyciagnieciu jej wracala z powrotem itd. Rozebralem serwis stacje , ale wszystko bylo ok , jedyna rzecz jaka znalazlem to to ze silnik byl mocowany jakas blaszka ,a ta blaszka przykrecona do serwis stacji poluzowalem mocowanie tej blaszki co niejako zwiekszylo luz na silniku (jego zebatce) i wszystko zaczelo dzialac poprawnie. To bylo z pol roku temu i drukarka do tej pory nie wrocila.

POzdrawiam hq

czyli reasumuja w tej seri to pewnie bedzie stala usterk
    przedtym co ja zrobilem tez nie chodzil silnik od servis station
    a teraz jest ok

tak wiec niech kolega Amigo201 rozbiera drukere i zobaczy czy to się sprawdzi
    jak niewie jak rozebrać niech da znać podpowiem ;-)

0
  • #15 09 Sty 2005 15:32
    pawelzet
    Poziom 21  

Jeżeli jest na gwarancji , to proponowałbym jednak oddać do derwisu HP. Jeśli jest to wada fabryczna, to niewykluczone , że po wymianie otrzymasz drukarkę już z usuniętą wadą (wymienionym wadliwym elementem) , chociaż niekoniecznie. Natomiast jeśli sam ją rozbierzesz i odblokujesz, to pewnie pochodzi Ci do końca gwarancji, ale później problem może powracać.

0
  • #16 26 Lis 2005 21:17
    hq
    Poziom 14  

Witam
    Dzisiaj usiłowałem naprawić HP 5150, z której klient na siłe wyciągnął wkręcony papier, a zachowuje się następująco. Przy próbie wydruku z komputera wciąga kartke i staje mniej więcej w połowie i mruga diodami z lewej strony, po wyciągnieciu papieru za pomocą klawisza resume wciąga drugą kartke i drukuje wszystko w porządku. Jeśli natomiast wyciągne kartke przez wyłączenie drukarki po włączeniu stanie przy pierwszej kartce. Wyczyściłem i sprawdziłem cały tor przesuwu papieru wszystkie czujniki itd, wszystko wygląda w porządku. Natomiast przy próbie kalibracji wciąga kartkę i odrazu ją wyrzuca i zachowuje sie jak by wszystko było w porządku. Myślę, że dzieje się coś z elektroniką, bo tusze drukują - więc są sprawne, czujniki za 2 razem wszystko ok, nie chce się kalibrować - a karetka pracuje poprawnie. Może ktoś spotkał się z takim przypadkiem,bądz ma jakies sugestie.
    Pozdrawiam hq

0
  • #17 05 Cze 2006 12:47
    kristof33
    Poziom 1  

witam
    jeżeli drukarka nie pobiera papieru i migają diody awarii
    problem leży w stacji dokującej
    u mnie to był kawałek papierka wkręcony w środku stacji w zębatkę

0
  Szukaj w 5mln produktów