Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czujnik deszczu Renault Megane II 2004

msjokerek 13 Cze 2007 19:28 20151 13
  • #1 13 Cze 2007 19:28
    msjokerek
    Poziom 13  

Witam
    Mam problem z czujnikiem deszczu w renaul megane II po prostu nie chodzi i nie wiem od czego mam zaczac? (zaznaczam iz samochód został sprowadzony oraz była rozbita przednia szyba- oczywiscie wymieniona na nowa) chciałbym uzyskac jakis podstawowych rozwiazan które mogełbym samodzielnie zdjagnozowac!
    Z góry dziekuje za odp.

• #2 13 Cze 2007 21:19
    dsg
    Poziom 17  

Czujnik deszczu jest tym samym czujnikiem co steruje automatycznymi światłami, mało tego: to ten sam komputer steruje wycieraczkami i światłami - więc pewnie nie działają ci także światła automatyczne - to po pierwsze sprawdź.
    Jeśli tak, to szukaj przyczyny w czujniku jeśli chcesz prześlę ci dokumentację serwisową (manual) testowania, wymieniania i naprawy czujnika i sterownika UCH
    W załączniku 2 fragmenty serwisówki , gdzie jest opisany demontaż czujnika deszczu

• #3 14 Cze 2007 09:23
    msjokerek
    Poziom 13  

tak sie składa ze swiatla chodza i wlaczaja sie podczas zmieszchu

• #4 14 Cze 2007 10:48
    karolrak
    Poziom 17  

Po wymianie szyby trzeba użyć specjalnego żelu do ponownego prawidłowego zamocowania czujnika deszczu/ światła. Dostępne w serwisie pod nazwą gniazdo czujnika deszczu. Dokładnej ceny nie znam ale na pewno poniżej 100 zł.

• #5 14 Cze 2007 18:56
    msjokerek
    Poziom 13  

hmm kurde powiem Ci ze wydaje mi sie iz zostal prawidlowo zamontowany poniewaz szyba byla montowana w autoryzowanym servisie i jednym z lepszych firm zajmujacych sie wstawianiem szyb...

• #6 20 Cze 2008 01:21
    Ramzes85
    Poziom 1  

Witam mam ten sam problem czujnik od swiateł dział ale od wycieraczek już nie.

Co do tego żelu, szyba która zamonotowano mi jako zamienik miała gniazdo tzn. palstik przyklejony do szyby do którego podpina się czujkę. Czujnik nie był odpinany od kostki :( czyżby ten tzw. żel w jakiś sposób wpływał na prace czujnika tzn. łączył czujke z szybą.

Nie zuważyłem żadnej różnic pomiędzy sposobem montazu do starej i do nowej szyby.
    Dziwna sprawa :(

Jeśli juz ktoś przerabiał temat prosze o pomoc.

• #7 20 Cze 2008 08:22
    msjokerek
    Poziom 13  

hehe ja tez mialem wymienianom szybe i od tego momentu nie chodzi :)

• #8 27 Paź 2008 17:30
    adamlee
    Poziom 1  

opanowałem ten problem kup za pare groszy żel do włosów przeżroczysty...ściągnij lusterko i to czarne kółko ...... musisz najpierw ściągnąć tą blaszke.....wypełnij tym żelem całe to czarne kółko ale nie to co jest do szyby przyklejone tylko z tym kabelkiem...oprócz tego małego lustereczka bo ono jest od czujnika zmierzchu.....i wsadz na szybe........powinno działać ...ale z biegiem czasu ten żel wyparuje.........musisz chyba kupić w reno oryginał.

• #9 27 Paź 2008 19:54
    msjokerek
    Poziom 13  

hehe- Nie wiem jak u innych ale u mnie z tym zelem do wlosow dziala :) nikt nie orjetuje sie moze ile taki zel z prawdziwego zdazenia kosztuje do sensorow? szukalem na allegro ale nie znalazlem nic...

• #10 06 Kwi 2010 22:21
    krzysiek1964
    Poziom 1  

Witaj adamlee,

wielkie podziękowania za poradę w sprawie czujnika deszczu.
    Mam Megane II 2006 po lifcie i dotknął mnie ten problem.
    Twoja porada okazała się w 100 %-ach skuteczna.
    Koszt żelu - 3.99 PLN, kupiony w Biedronce. Opis naprawy jak najbardziej zrozumiały.
    Nawet jeżeli wyschnie to zapas wystarczy mi na kilka zmian.
    Wysłuchałem wielu porad,co może być przyczyną braku drugiego stopnia wycieraczek. Uszkodzony sensor deszczu , uszkodzony silniczek, uszkodzony przełącznik zespolony w kierownicy itd i itp.... wszystkie porady naturalnie od fachowców w renomowanych warsztatach Reno .
    Jeszcze raz serdeczne podziękowania !!!!!

• #11 07 Kwi 2010 20:44
    msjokerek
    Poziom 13  

ja smarowałem żelem do włosów ale po 2 miesiącach wysychał i lipa. Postanowiłem zastosować tzw. żel na wysokie temperatury min. do uszczelek itd. (taki żelik) już 2 lata chodzi bez zarzutu :)

• #12 28 Maj 2010 22:13
    stef311
    Poziom 14  

Panowie może zadam dziwne pytanie ale jak ten czujnik powinien działać ?
    Czy w razie deszczu wycieraczki powinny się same włączyć ?
    czy tylko w zależności od intensywności deszczu zmienia się częstotliwość pracy wycieraczek , ale same wycieraczki trzeba włączyć samemu ?

• #13 12 Lut 2011 10:19
    jkiler
    Poziom 1  

Witam. Miałem ten sam problem i też rozwiązałem go żelem do włosów ale to na krótko. Żeby działały wycieraczki wg czujnika musisz ustawić za każdym razem po ddpaleniu auta dźwignię wycieraczek na 1 poziom czyli automat i zaczną działać już po pierwszych kroplach deszczu lub sam możeszpolać wodą dla sprawdzenia efektu.Terazprawdopodobnie uszkodził mi się ten czujnik bo nie działają wyciaraczki automatycznie. Żel kosztuje ok 80 zł orginał sam czujnik 100zł. Powodzenia.

• #14 27 Maj 2011 08:24
    morfeusz74
    Poziom 8  

Jak zdjąć osłonę czujnika deszczu i świateł. Chodzi o tą osłonę z lusterkiem wewnętrznym.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME