Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

6230 - pytania odnośnie lutowania układów

14 Cze 2007 11:12 822 3
  • Poziom 27  
    czy te płyty lutowane są bezołowiowo czy kulki pod układami klejonymi uem i upp tez sa bezołowiowe ???? czy ciężko ściągnąć takiego scalaka klejonego z takiej noki??? w jakiej cenie chodza takie uszkodzone 6230
  • Poziom 25  
    Po kolei
    6230 bez i wszystkie lutowane ołowiowo ( przynajniej nie trafiła mi się inna)
    6230i większość lutowana bezołowiowo

układy lutowane ołowiowo zdejmuje się całkiem dobrze pod warunkiem że nie klejone do bezołowiowych radził bym uzywać podgrzewacza bo przegrzeje się układy.

ogólnie zdejmowanie układów ołowiowych lub bezołowiowych nie nastręcza wiekszych trudności pod warunkiem że nie są one klejone do płyty.
  • Poziom 28  
    no te klejone tez calkiem dobrze sie sciaga... problem tylko w tym, ze zazwyczaj ani scalak ani plyta sie potem nie nadaje.
    Wszelkie rozpuszczalniki tego kleju to bajka. Mozna probowac na podgrzewaczu, grzejac jednoczesnie od gory na max.350 st. -przy wiekszej odparzy sie soldermaska. Jednoczesnie podwazac uklad peseta.
    Co z tego komu wyniknie nie mam pojecia - mi sie pare razy udalo w 6230(i). Klejone tylko UEMEK i/lub pamiec uzytkownika. TIKU - nie spotkalem sie aby kleili.
  • Poziom 27  
    ja to ściągałem z 3310 klejone UEMy ale to czasem parę padów polecialo ze ścieżkami