Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bascom i kolejka FIFO

14 Jun 2007 11:14 1695 2
  • Level 10  
    Witam,
    Mam pytanie do kolegów programujących w Bascomie. Piszę program, w którym wysyłam smsy z tel gsm. W momencie kiedy telefon jest zajęty potrzebuje kolejkować smsy do wysłania. Zrobiłem prostą funkcje która pamięta mi jednego smsa i gdy tel jest wolny wysyła go, ale to wymaga utworzenia dodatkowych zmiennych, a co jesli trzeba będzie ustawic w kolejke 5 czy wiecej. Po wysłaniu powinno się zwalniać miejsce w pamięci i stąd moje pytanie jak zrobić w Bascomie kolejkę FIFO????
    Czy w Bascomie możliwe jest dynamiczne tworzenie zmiennych oraz czy występuje coś co przypomina klasy języka C++ (chodzi mi tu o stworzenie zmiennej która zawierałaby informację o numerze, treści, IP).

Macie może jakieś pomysły, będę wdzięczny za każdą pomoc

Pozdrawiam
  • Level 31  
    Witam

Jakoś nie widzę problemu. Po pierwsze można sobie zadeklarować zmienną tekstową, która może przechować do bodajże 255 znaków. Można sobie też zadeklarować tablicę z takimi zmiennymi i odpowiednio operować tymi danymi. Na przykład każdy nowy SMS będziesz wpisywał do pierwszej komórki w tablicy po tym jak poprzednie SMSy przesuniesz o jedną pozycję. Natomiast wysyłkę możesz zrobić w ten sposób, że tablicę będziesz przeszukiwał od końca i jeśli zmienna tekstowa nie będzie pusta to ją wyślesz.

--
    pozdrawiam
  • Level 10  
    Masz rację z można to zrobić na tablicach. potrzebuje zapamiętać 4 zmienne dwie trzy typu string i jedną long. zrobię 4 oddzielne tablice i będę się odwoływał do wszystkich za pomocą tego samego indeksu wtedy będę miał dane po kolei, w tablicach tez łatwo mogę przesuwać. Nie wiem tylko czy mi pamięci wystarczy. Chciałem to zrobić jakoś ciekawiej, ale proste rozwiązania są najlepsze. Dzięki za pomysł

Pozdrawiam
pcbway logo