Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podczas włączania PC czasami nie włącza się monitor.

14 Cze 2007 19:23 1904 13
  • Poziom 21  
    Witam!
    Mam problem - podczas włączania komputera, czasami nie włącza mi się monitor - trzeba kilka razy poresetować, żeby zaskoczyło. Normalnie wszystko chodzi, ale nic nie ładuje i monitor nie dostaje sygnału. Problem pojawił się po podpięciu nagrywarki DVD Samsung SH-182M. Nie wiem, co może być tego przyczyną.

Moja konfiguracja:
    ECS K7S5A
    Athlon XP 1700+
    512 DDRam
    Radeon 9550 128/256mb
    Zasilacz Chieftec 350W

Proszę o pomoc!
  • Poziom 32  
    Witam, czy można prosić dokładny model zasilacza??
  • Poziom 21  
    Zasilacz to Chieftec GPS-350EB-101 A
  • Poziom 32  
    Na wszelki wypadek sprawdź ustawienia zworek na dyskach i nagrywarce.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    SiLeNt_hUnTeR napisał:
    Problem pojawił się po podpięciu nagrywarki DVD Samsung SH-182M

Czy po odłączeniu tej nagrywarki problem znika?
    Czy kondensatory elektrolityczne na płycie głównej i na karcie graficznej nie mają wybrzuszeń?
  • Poziom 21  
    Po odłączeniu jest to samo, kondensatorki są w porządku.

Edit:
    Zworki są jak należy
  • Poziom 35  
    a karta graficzna nie była wyciągana ??
  • Poziom 21  
    Oczywiście, kilka razy ją wyciągałem w celu czyszczenia
  • Poziom 12  
    Na tej płycie robiło mi się dokładnie to samo. Pomagał reset biosu i ustawienie go od nowa. Może dobrym rozwiązaniem byłoby uaktualnienie biosu.
  • Poziom 21  
    Bios uaktualniałem jakiś czas temu do wersji z 2003 roku. Teraz zresetowałem BIOS i jakoś chodzi, zobaczymy za parę dni...
  • Poziom 32  
    Cytat:
    Oczywiście, kilka razy ją wyciągałem w celu czyszczenia

A nie podotykałeś przy tym nóźek układów?
    Mi się tak niedawno zdarzyło - karta najpierw nie działała w ogóle, a potem niby tak, ale z błędami.[/img]
  • Poziom 21  
    O ile sobie przypominam, to przed awarią czyściłem ze 4 razy i nic się nie stało. Mam takie przebłyski, że to się stało w trakcie działania TV-Out, ale potem zaraz oddałem kabel i nie zagłębiłem się w to
  • Poziom 32  
    Różnie bywa. Ja też czyściłem kilkakrotnie bez żadnych efektów ubocznych, ale pech się czasem zdarza.
    Na wszelki wypadek radziłbym wziąść próbnik elektryczny i przejechać po nóżkach układów - u mnie pomogło (cośtam odnośnie rozładowania ładunku elektrostatycznego... dokładnie to się na tym nie za bardzo znam, więc nie pytaj o detale).
  • Poziom 21  
    Chyba jednak coś z nią nie tak :/

W tym temacie opisałem problem dot. wyjścia TV-Out w mojej karcie, więc możliwe, że coś się stało