Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

problem z płytą w laptopie hp nx9020

matrix-30 14 Cze 2007 19:51 2126 6
  • #1 14 Cze 2007 19:51
    matrix-30
    Poziom 9  

Witam wszystkich, posiadam laptopa HP NX 9020 i mam z nim problem, otóż laptop nie uruchamia się ale i nie jest do końca martwy. Po podłączeniu zasialnia ( nie ma znaczenia czy to zasialcz czy bateria ) zapala się na chwilę dioda ładowania baterii po czym gaśnie i na tym koniec. Lap nie reaguje na przycisk power, ale bawiąc się w elektronika rozebrałęm go i złożyłem po czym wcisnąłem power i bach odpalił pokazło sięlogo startowe i zgasł, podejrzewam jakiś problem z podtrzymywaniem zasialnia. a jeszcze jedna wskazówka napięcie jest na płycie ( rónież na łądowaniu bateri) do momentu wciśnięcia power, po tym zabiegu npięcie ginie jest tylko w na nielicznych miejscach na płycie

proszę o pomoc może komuś przydażyło się coś podobnego

pozdrawiam wszystkich i dziękuję

0 6
  • #2 14 Cze 2007 20:14
    stanleyms
    Poziom 13  

Witam...
    Jak ja lubie takie pytania... Z takimi rzeczami się do servisu idzie.
    A żeby nie być do końca wrednym "serwisantem" - Jeżeli masz jakiekolwiek pojecie na temat elektroniki to szukaj zimnych lutów, nadpalonych tranzystorów, pomierz rezystancje na nich...
    Poza tym cieżko cokolwiek powiedzieć jesli się nie ma płyty w ręku...
    Pozdrawiam...

0
  • #3 17 Cze 2007 12:54
    matrix-30
    Poziom 9  

HEHE tak, w serwisie diagnoza jest jedna, uszkodzona płyta i na tym koniec, większość serwisów nie bawi się w naprawy płyt tylko ich wymianę i to jeżeli potrafi :) no cóż trudno będę musiał z nim sam powalczyć
    pozdrawiam

0
  • #4 17 Cze 2007 13:14
    mk20
    Poziom 26  

Tak jak pisze stanleyms rozbierasz kompa i szukasz w pierwszym rzędzie zimnych lutów - jak masz wiedze i narzędzia szukasz dalej.

0
  • #5 17 Cze 2007 13:19
    dir3ctor
    Poziom 27  

W nx-ach to co opisujesz nastepuje wtedy kiedy bateria jest rozladowana i nie masz podlaczonego zasilacza. Po wlaczeniu na chwilke zapala sie dioda ladowania i gasnie. Sprawdz woltomierzem akumulator. Jesli jest rozladowany to znaczy ze prawdopodobnie masz zimne luty na gniezdzie zasilania i lap sie nie laduje. Ja mialem taki problem ;-) W serwisie powiedzieli od 70 do 170zl za sama diagnoze, a sam zrobilem to w godzinke ;-)

0
  • #6 23 Cze 2007 22:57
    matrix-30
    Poziom 9  

HMMM ale najciekawsze jest to że bateria jak jest rozłądowana to normalnie się ładuje i wtedy świeci zielona dioda po naładowaniu dioda gaśnie a gdy w trakcie ładowania nacisnie się power to przestaje ładować napięcie ucieka < zawsze po odłączeniu i ponownym podłączeniu zasilacza napięcie jest na płycie nawet na wyjściu gniazda łądowania baterii jak naciśniemy klawisz power lub nawet klawisz funkcyjny który kolwiek napięcie z płyty "ucieka" a płyta nie wstaje sprawdzałem napięcia i na jednym mosfecie napięcie nie było stałe tylko ciągle się zmieniało wachanie napięci ynosiło ok 1 V a na innym mosfecie było tylko 0,7V niestety nie wiem jakie napięcie powinno być rzeczywiście w tym miejscu ale tak niskie to chyba coś nie tak ???? czy może w niktórych miejscach na płycie poprostu muszą być tak niskie napięcia

to dopiero zagadka
    pozdrawiam

0
  • #7 24 Cze 2007 08:44
    dir3ctor
    Poziom 27  

Huh, no to powazniejszy problem niz moj. Trzeba by gdzies dorwac datasheeta, bo bez tego moze byc ciezko. Moze jakis regulator napiecia padl? Niedawno wykryli w I-Bookach taki dynks ze sie wlasnie nie wlaczaly bo regulatory napiec po jakims czasie dostawaly zimnych lutow. Trzeba bylo docisnac w jednym miejscu obudowe zeby odpalily, a potem juz dzialaly normalnie. Jakas wadliwa seria byla puszczona.

0