Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Osprzęt kablowy
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czujnik temp.zewnętrznej seat ibiza.

14 Cze 2007 20:34 6210 4
  • Poziom 10  
    Witam serdecznie.Seat ibiza po liftingu 2000 rok 1.9 tdi problem z nie działającą elektroniczną klimą.Po Vagu wyszło uszkodzenie czujnika temp.zewnętrznej.Po zdięciu zderzaka się okazało że bardzo ładnie zakamuflowano nim wcześniejsze rozbicie auta (pogniecione wzmocnienie zderzaka itd) oraz całkowity brak czujnika temp.zew.Pytanie-czy jest możliwe żeby to auto miało ten czujnik gdzieś indziej?Nie mogę znależć żadnego urwanego przewodu ftyczki czy czegoś co mogło by jakoś naświetlić sprawę.Sprawdziłem cały przód i podłóżnice.Porównałem z Seatem Toledo i tam czujnik jest zamontowany standardowo czyli przed chłodnicą.Poza tym w innych autach też.Pomocy:|
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 14  
    Czujnik temperatury zewnętrznej jest w lusterku zewnętrznym.
    Grześ
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 10  
    Dzięki serdeczne Grześ,faktycznie wsadzili ten czujnik w lusterko pasażera.Sprawdziłem go i wygląda dobrze,jeszcze tylko jak mógłbyś mi podać wskazówkę gdzie się mieśći sterownik klimy bo trzeba by manualnie sprawdzić po kabelku:D.Pozdrawiam Bodzio.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Witam ponownie. Wraz z upałami powrócił temat nieczynnej klimy tak więc zacząłem szukać.Zespolona wtyczka do czujnika znajdująca się pod tapicerką bocznych drzwi (siedem pinów,lusterko i czujnik) sprawdzona,tam jest OK.Pomiar rezystancji wskazał przerwanie obwodu,drugi pomiar bezpośrednio przy czujniku również,następnie delikatne szarpnięcie i przewód z czujnika się wysunął ukazuąc moim oczom samą w zasadzie rdzę.Jutro podróż do serwisu bo w zamiennikach tego nie ma. Pozdrawiam wszystkich i dziękuję pomagającym.Bogdan. P.S.Wtyczka o której mowa wyżej w tym przypadku mieśći się na wysokośći rękojeśći pod tapicerką.