Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bateria do dalmierza laserowego

anymaniakh 14 Cze 2007 22:00 1015 4
  • #1 14 Cze 2007 22:00
    anymaniakh
    Poziom 9  

Witam

Na wstępie chcę powiedzieć, iż jeżeli ten temat nie pasuje do tego typu forum to moze od razu polecieć w kosmos, lub zostać przeniesiony.

Otóż potrzebuje baterii do dalmierza laserowego LD900 brytyjskiej produkcji. W instrukcji wyczytałem, że to urządzenie potrzebuje do prawidłowego działania baterii NiCd 12v o pojemności 4500 mAh. I tu zwracam sie z pytaniem : Jakie ogniwa byłyby najlepsze dla tego typu urządzenia. Na starej baterii jest naklejka na której pisze : 10VR 0.45 2/3AF 8231 REF 124535. Bateria jest produkcji francuskiej firmy SAFT.

Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc.

Pozdrawiam

0 4
  • #2 17 Cze 2007 13:09
    anymaniakh
    Poziom 9  

Czy na prawdę nikt nie zna odpowiedzi na to pytanie ?

0
  • #3 18 Cze 2007 07:54
    bogdan_pe
    Poziom 11  

Jak duża musi być ta bateria (wymiary). Możesz użyć 10 szt. akumulatorów (NiCd lub NiMh) wielkości R20 (będzie duże), użyć akumulatora żelowego (będzie mniejszy), użyć akumulatorów litowych (będą najmniejsze-ale trzeba do nich zastosować ładowarkę). A w ogóle to możesz użyć akumulatorów o pojemności mniejszej, najwyżej będziesz je częściej ładował. Pozdr.

0
  • #4 18 Cze 2007 14:54
    anymaniakh
    Poziom 9  

Bateria ma 14cm długości, jest złożona z 10 akumulatorów NiCd i nowa koniecznie musi mieć takie same wymiary. Znalazłem ogniwa o interesującej mnie pojemności ale nie wiem czy mają być to ogniwa wysokoprądowe czy też nie.

0
  • Pomocny post
    #5 18 Cze 2007 20:17
    _jta_
    Specjalista elektronik

SAFT ma stronę z dość dokładną dokumentacją swoich akumulatorów - może twoje też są tam opisane?
    Tak z oznaczenia nie wydaje mi się, żeby to były wysokoprądowe, ale może sprawdź, co oznacza VR.

0