Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fabia 1.9SDI Airbag i wpomaganie

strzalaaa 14 Cze 2007 22:44 2099 8
  • #1 14 Cze 2007 22:44
    strzalaaa
    Poziom 17  

Drodzy forumowicze mam wielki problem...przyjechał klient Fabią na skasowanie błędu ponieważ paliła sie kontrolka od airbagu. Po wykasowaniu błędów pojawił sie nowy problem, dużo gorszy:( Zapaliła się lampka od wspomagania i co za tym idzie wspomaganie kierownicy nie działa. Wszystkie bezpieczniki ok, vag nic nie pokazuje(wogóle nie łączy sie ze wspomaganniem)Wiem że wspomaganie w Fabii to nie najlepszy pomysł konstrukcyjny i nie chciałbym sie do tego zabierać bez jakiś konkretnych wskazówek. Sprawdziłem napęcie na pompie i jest ok. Czujniki skrętu są awaryjne, ale nie wierze że sie to tak nagle popsuło...Ma ktoś jakiś pomysł?? byłbym bardzo wdzięczny..kom 501 077 439..
    P.S. Niewiem czy auto było rozbite bo świeżo sprowadzone z włoch rocznik 2001, ale nie wygląda na rozbitka. Klient(to handlarz) twierdzi że poduszka zapaliła mu sie po wymianie akumulatora(w co mi sie jakoś nie chce wierzyć)
    POMOCY...

0 8
  • #2 14 Cze 2007 23:49
    TomPi
    Poziom 20  

czym to diagnozujesz ?, czy wcześniej wspomaganie działało (sprawdzałeś, czy klient tak twierdzi?)

0
  • #3 14 Cze 2007 23:54
    tolio
    Poziom 14  

Jeżeli jest zasilanie i wszystkie przewody mają ciągłość a nie możesz sie połączyć z kompem to masz uwaloną pompę co sie często zdarza w tych modelach .Poszukaj urzywki tylko sprawdzonej bo ja raz wymieniłem ich osiem zanim trafiłem na dobrą. Straszne ciu.....two.

0
  • #4 15 Cze 2007 07:08
    strzalaaa
    Poziom 17  

Ale całe wspomaganie działało ok do momentu wykasowania błędu. Sam wjeżdżałem tym autem na warsztat. Diagnozuje "polskim" vag'iem

0
  • #5 15 Cze 2007 07:30
    Usunięty
  • #6 15 Cze 2007 08:32
    jarecki04
    Poziom 25  

Sprawdź czy masz to zasilanie na pompie ten czarno żółty przewód. Wczoraj miałem podobny przypadek naprawiałem światełko cofania (skorodowany przewód) i padło wspomaganie ten właśnie od zasilania pompy (nie chodzi o ten czerwono czarny gruby)

0
  • #7 15 Cze 2007 08:40
    matimon22
    Poziom 25  

Hmm..jednak Da się to uszodzic niewłaściwym urządzeniem kasującym. Wychodzi wtedy błąd "Crank Signal" i wspomagaie przestaje działac. Wystarczy go skasowac w zakładce "steering assistance" i będzie OK. Najoodpowiedniejszy do tego jest Sallus lub Bosch.

0
  • #8 16 Cze 2007 00:18
    strzalaaa
    Poziom 17  

słuchajcie drodzy forumowicze walczyłem cały dzionek z tą fabią i miałem jeszcze pogrzeb w rodzinie co mi zajeło sporo czasu i dopiero teraz wchodze na forum..Dziękuje serdecznie wszystkim za porady, problem tkwił w kiepskim oprogramowaniu...niewiem jak to sie stało ale ten zwykły vag kkl jakoś unierochomił pompe od wspomagania, pożyczyłem od ziomali wrth'a i po problemie, autko śmiga jak trzeba. A tak na marginesie polecam wurtha wszystkim, sprzęcik rewelacja jak za te pieniądzie, KTS650 to śmieć w porównaniu z nim. temat uważam za zamknięty...

0
  • #9 22 Lip 2007 22:23
    mark_rk
    Poziom 10  

Miałem dzisiaj podobny problem ktoś unieruchmił wspomaganie Polskim Vagiem .VagCom 4.9 poradził sobie z tym bez problemów wynika z tego że nie jest to problem tanich fejsów tylko wadliwego oprogramowania

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo