Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DVI na gf 5500 i monitorze samsung 203B

15 Cze 2007 00:38 1308 4
  • Poziom 10  
    Witam,
    zdaję sobie sprawę, że tematy pokrewne już były omawiane, niemniej jednak zapytać chciałbym Czytelników czy karta powinna sama wykryć połączenie przez wspomniane dvi?
    na podłączeniu analogowym działa bez problemu
    Objaw:

*czarny ekran(nie wzbudza się-monitor nowy kupiony nie tak dawno) na podłączeniu dvi , nawet przy uruchamianiu nie pokazuje ekranu z biosu itd.
    *co ciekawe jak podłączyłem na analog i dvi(razem) to w ustawieniach nvidia widział urządzenie,
    *tak samo( czego mam świadomość nie powinienem chyba robić) kiedy podłączam kabel dvi w czasie pracy na rgb to system windows sygnalizuje podłączenie nowego urządzenia.
    Szukać kogoś z innym komputerem i wyjściem dvi?(dla sprawdzenia?)
    Czy jeszcze jakieś inne rozwiązanie-postępowanie mógłbym przyjąć?:) (oczywiście bez drastycznych np wyrzucić do kosza:))

pozdrawiam Darek
  • Poziom 40  
    Aby wyjście grafiki uruchomiło się na DVI to monitor musi być podłączony do niego przed startem komputera kablem cyfrowym a nie uniwersalnym tz bez tych 4 pinów przy blaszce wewnątrz wtyku.
  • Poziom 10  
    Rozumiem, przyjdę z pracy i sprawdzę jaki to kabel był załączony wraz z monitorem( z pinami przy blaszce czy bez:), bo właśnie tak robiłem wcześniej, na samym kablu, który był dołączony do sprzętu i niestety "cisza"
  • Poziom 10  
    Witam ,powracam do tematu,(nie mogłem wcześniej za co przepraszam)
    sprawdzałem ten kabelek i jest on bez tzw.. blaszek. wiec jest to i wyłącznie kabelek cyfrowy.

Co mogłoby być jeszcze nie tak z ustawieniami, sprzętem???
    Ewentualnie jak jeszcze mogę to sprawdzić????

Pozdrawiam serdecznie

Darek
  • Poziom 13  
    darus, mam do Ciebie pytanie o ten monitor 203B. On ma natywną rozdzielczość 1400x1050. Powiedz jak jest z ustawieniem tej rozdzielczości we właściwościach w Windowsie?

Ja na razie mam CRT i mam do wyboru standardowo 1024x768, 1280x1024, 1600x1200 i inne, lecz nie mam 1400x1050 (kartę grafiki to mam akurat dobrą - nVidia Quadro Pro 3400).

W LCD warto pracować na natywnej rozdzielczości, bo na innych już gorzej wygląda obraz, ale boje się że nie będę mógł takiej wybrać we właściwościach karty graficznej.

Teraz ten Samsung kosztuje 850zł w media markt i poważnie zastanawiam się nad kupnem. Duża powierzchnia i niezła cena jak dla mnie.

Pozdrawiam.