Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z komputerem m.in. zamazywanie ekranu + zwiecha

15 Cze 2007 01:46 1056 4
  • Poziom 11  
    witajcie

pojawiam sie z kolejnym problemem dotyczącym mojego cudownego komputera ,ale na początek fakty:

Procesor: Sempron 2500 (1800mhz) (roczny)
    Plyta : ASRock K7 Upgrade 600 (leci już 3 rok)
    Grafika : GF 7300 GT (ma może 2 tyg.)
    Dysk Twardy: Maxtor 2F040J0
    Pamięci : 1 x GoodRam 512 MB DDR (GR400D64L3/512) (tygodniówka)
    1 X GoodRam 256 MB DDR (GR400D64L25/256) (2 letnia)
    Zasilacz: DELTA 400W (1 dzień :)

Odczytane temperatury ,posłużyłem się Everestem i biosem ,ale wychodziło to samo a więc :

min. - max
    Płyta główna : 32* - 40*
    Procesor : 37* - 51*
    Procesor Graficzny: 40* - 59*

I jeszcze napięcia też sprawdzane i w Everescie i w biosie

napięcie rdzenia procesora : 1.65V
    + 3,3 V - 3.33 V
    + 5 V - 5.08 V
    + 12V - 12.01 V

A między czasie zapodałem MEMTEST ,tak dla własnej wygody doszło do coś około 800% i 0 errors ,więc raczej pamięci odpadają choć kto wie :P

Stery w grafice ,polecane 91.47

A Teraz w czym rzecz ,chodzi oto że nie idzie grać w żadne bardziej wymagające gry ,gdyż kończy się to tak jakby ,,rozjechaniem'' obrazu ,pojawiają się paski i komp dostaje zwiechy ,tak że pomaga jedynie twardy reset.

Komputer chodzi normalnie ,nie załapie żadnej zwiechy choćbym nie wiem co robił ,www,gg,filmy,programy graficzne itp,ale tylko do czasu dopuki nie włącze jakiejś lepszej gry (rFactor,GT Legends,),ale np. Sim City 4 śmiga bez problemów tak samo jak,Kozacy .
    Myślałem na początku że to wina zasilacza gdyż miałem Modecoma Feel 300w ,więc poleciałem do sklepu i kupiłem Deltę 400w jednak dzisiaj po testach wychodzi to samo,komputer staje dęba a ja razem z nim ,rozłożyłem ręce ......

obstawiam że płyta główna powiedziała papa i coś ją boli,albo coś nie tak z grafiką .... ??
    [/i]
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 32  
    Cytat:
    A Teraz w czym rzecz ,chodzi oto że nie idzie grać w żadne bardziej wymagające gry ,gdyż kończy się to tak jakby ,,rozjechaniem'' obrazu ,pojawiają się paski i komp dostaje zwiechy ,tak że pomaga jedynie twardy reset.

To mi bardziej wygląda na złe ustawienia grafiki w grze - albo rozdzielczość albo częstotliwość odświeżania są ustawione na wartości zbyt duże dla twojego monitora.
    Miałem to sam parę razy, są trzy metody:
    1. Jeżeli gra ma zewnętrzny program konfiguracyjny (czasem tak bywa), sprawa jest prosta.
    2. W innym razie, na "pół-ślepo" zmień ustawienia w menu konfiguracyjnym gry.
    3. Jeżeli nie da się ani jednej ani drugiej rzeczy zrobić, sprawdż czy da się uruchomić grę w tzw "Safe Mode" i wtedy pozmieniać ustawienia.
  • Poziom 11  
    załadowałem stery 97.92 ,ustawiłem 800/600 i narazie chodzi (około 3 h grania w GT legends) ,zaraz testuję dalej co i jak na wyższej rozdzielczości