Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Eagle] Wylewanie miedzi - lepsze odprowadzanie ciepła

MirekCz 15 Cze 2007 10:06 1507 2
  • #1 15 Cze 2007 10:06
    MirekCz
    Poziom 35  

Witam serdecznie,

Czy jest jakaś funkcja/skrypt, który pozwalałby mi na wylanie po płytce maksymalnej ilości miedzi (z zostawieniem między ścieżkami przerwy np. wg. ustawień isolate).

Nie chodzi tutaj o Polygon. Mam po prostu dużo ścieżek (kilkaset) do/od diód, rozłożone w dziwny sposób (nie da się tego jakoś zebrać w grupę i kopiować). Ścieżki nie są między sobą łączone (nie ma tam VCC czy GND).

Czy jest jakiś automatyczny proces, który pozwoli nam poszerzać wszystkie ściezki/wypełniać obszar w okół nich tak długo, aż nie zbliżą się do innej ścieżki ? - chcę maksymalnie zwiększyć obszar skutecznego oddawania ciepła.

• Pomocny post
    #2 23 Cze 2007 15:07
    shg
    Specjalista techniki cyfrowej

Żeby zrobić to porządnie, to nie lada problem, trzeba by (z punktu widzenia komputera) śledzić ścieżkę od jednego jej końca do drugiego i w tym samym czasie analizować otoczenie, jeżeli w pobliżu znalazła by się druga ścieżka z klasy, którą należy poszerzyć, to należało by pogrubić ścieżkę do szerokości równej połowie wartości 'dystans miedzy sciezkami - isolate', a jezeli była by tam ścieżka z klasy niepogrubianej, to smarować pełną szerokość.
    Oczywiście jest to wykonalne, trzeba "tylko" odpowiedni ULP napisać, ale chyba łatwiej i szybciej będzie to zrobić ręcznie.
    Gotowego nie widziałem.
    Próbowałem coś wykmbinować ze skryptem do generowania poleceń dla plottera frezującego, ale nie da rady, robi tak, żeby frezować po konturze już istniejącej ścieżki, a myślałem o czymś takim, żeby zamiast rysować dwa oddzielne kontury, zrobił jedną linię między ścieżkami.

• #3 23 Cze 2007 16:07
    MirekCz
    Poziom 35  

Wielkie dzięki za kilka informacji. Jak będę miał chwilę to popatrze na skrypty w Eaglu, może coś się uda napisać.
    Jak na razie zrobiłem to ręcznie, ale trwa to koszmarnie długo a i efekty nie są optymalne...

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson