Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Matiz: fabryczny centralny zamek + alarm prestige MX150

15 Cze 2007 10:25 6220 8
  • Poziom 10  
    Witam!
    Posiadam Matiza z fabrycznym centralnym zamkiem, który uruchamiam kluczykiem w drzwiach kierowcy. Posiadam także alarm prestige MX 150. Chciałbym połączyć alarm z centralnym zamkiem, ale nie wiem jak to zrobić. Z tego co się zorientowałem to w Matizach z fabrycznym centralnym zamkiem brakuje siłownika w drzwiach kierowcy. Jak najlepiej połączyć te dwa układy, aby wszystko sprawnie działało?
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 32  
    Zamontować sterownik i siłownik w drzwiach kierowcy i podpiąć całość pod alarm.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 10  
    Poczytałem sobie instrukcję montażu alarmu Prestige APS 150MX (która zresztą znajduje się w tym dziale) i doszedłam do wątpliwości czy do tego alarmu jest potrzebny wogóle sterownik? Jak dla mnie to instrukcja jest trochę zbyt zawiła. Czy nie wystarczy podłączyć siłownik pod odpowiednie gniazdo w centrali alarmu?
  • Poziom 32  
    Nie, z alarmu wychodzą impulsy niskoprądowe, a ty potrzebujesz pełnego zasilania siłownika.
  • Poziom 10  
    Czyli jeśli kupię uniwersalny siłownik (np slave) i sterownik i zamontuję wg. instrukcji (siłownik w drzwiach kierowcy) i podepnę pod centralkę alarmu, to wszystko powinno sprawnie działać?
  • Moderator Samochody
    W drzwiach kierowcy masz siłownik master bez siłownika ;) czyli samą wkładkę ze stykami, musisz go zastąpić siłownikiem master a alarm może sterować silnikiem tego siłownika (za pośrednictwem przekaźników).
  • Poziom 32  
    O ile pamiętam, to w Matizie, w drzwiach kierowcy jest sterownik zintegrowany z przełącznikiem i nie da się zrobić jak pisze TZOK.

Trzeba zamontować siłownik i sterownik, dokładnie tak jak piszesz.
  • Poziom 10  
    Ok. Załużmy że podłączę sterownik i siłownik. Nie posiadam niestety żadnych schematów instalacji elektrycznych matiza, więc mam pytanie skąd najlepiej poprowadzić kable (+12V i masowy). Czy mogę podłączyć pod te same, pod które podłączona jest centrala alarmu?
  • Poziom 32  
    Tak, możesz. W wiązce do sterownika będzie czarny i czerwony czyli masa i plus.