Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Amplituner Technics SE HD51,brak dźwięku w kolumnach.

15 Jun 2007 11:10 2434 5
  • Level 2  
    Potrzebuje pomocy. Podkręciłem za mocno i gwałtownie głosność na amplitunerze Technics SE HD51 w efekcie coś się popsuło tak, że nie ma dźwięku w głośnikach, są tylko śladowe mikro dźwięki po pokręceniu potencjometru na maxa. Wszystkie urządzenia wchodzące w skład wieży są sprawne, bo zestaw podaje sygnał na słuchawki. Głośniki raczej sprawne, sprwdzałem je podając napięcie z bateri "pluszek". Zestaw sprawdzałem też na głośnikach kumpla i też zero dźwięku. Może ktoś potrafi mi coś doradzić.Pewnie coś się spaliło. Ja stawiam na element o symbolu RSN 35H1,AH1 122701,do którego przykręcony był radiator, nawet nie wiem co to jest czy tranzystor mocy a może jakiś procesor, ciort wie. To ustrojstwo ma 16 nóżek. Proszę o pomoc bo ryczeć mi się chce::cry:
  • TermopastyTermopasty
  • Level 11  
    Najprawdopodobniej spaliłeś końcówkę mocy. To jest właśnie ten układ przykręcony do radiatora. Nie pozostaje Ci nic innego jak wymiana go. Popatrz też czy któreś elektrolity nie są uszkodzone. Myślę że to powinno załatwić sprawę.
  • TermopastyTermopasty
  • Level 2  
    Znalazłem już odpowiednią część, pozostaje tylko umiejętnie wylutować wraka a w to miejsce wstawić nówkę. Ta operacja łatwa nie będzie biorąc pod uwagę ilość nóżek (14), które trzeba rozgrzać a najgorsze jest to, że nie można dostać odpowiedniej końcówki do lutownicy, pozostaje tylko walka pojedyńczym grotem.:|
  • Level 11  
    Przecież wylutowanie scalaka o 14 to banał. Idź do jakiegoś sklepu elektronicznego i kup odsysacz. Przy jego pomocy wylutujesz każdy układ scalony. (Ja z jego pomocą wylutowałem 96 nóżkowego scalaka). Jak będziesz to robił to nie zapomnij o kalafonii - nie oszczędaj jej, bo nią lepiej się lutuje. Powodzenia.
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Polecasz wymianę końcówki mocy komuś kto nie ma o tym pojęcia. Poza tym nikt z was nie jest pewien czy poszła akurat końcówka mocy. Może ten egzemplarz miał bezpieczniki na wyjściu? Kto wie czy oprócz samej końcówki nie padło nic więcej co uszkodzi także nową a trzeba zaznaczyć, że ta nie jest tania.
    Kolega najlepiej zrobi jak odda sprzęt do serwisu.
  • Level 2  
    No i pozostaje się tylko powiesić, bo wlutowałem nowego RSN-a, który kosztował mnie 65 zł i sprzęt nadal nie działa. Czy ktoś wie co jeszcze mogło się spier........:(