Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nagłośnienie ~88m2. Mildtony 200 + wzmacniacz 2x45W.

15 Cze 2007 14:02 2561 30
  • Poziom 18  
    Witam.
    Otóż szykuje sie mała imprezka na sali. Sala ma ~88m². Mam pytanko: Czy uda mi sie nagłośnić to pomieszczenie Mildtonami 200 + jakis wzmacniacz ktory ma podobno 2x45w? Czy ten wzmacniacz da rade? Pozdrawiam.
  • Poziom 17  
    lElektryk napisał:
    Witam.
    Otóż szykuje sie mała imprezka na sali. Sala ma ~88m². Mam pytanko: Czy uda mi sie nagłośnić to pomieszczenie Mildtonami 200 + jakis wzmacniacz ktory ma podobno 2x45w? Czy ten wzmacniacz da rade? Pozdrawiam.

powiem tak - dawno temu robiliśmy dyskoteki na Tosce 2x25W + 2 GDS30/30 na "stronę" i wzm duża wieża 2x60W + para Mildtonów na auli - ok 250 m2
    i Mildtony wychodziło bardzo blado w porówniu z GDS - chodzi oczywiscie o efektywność - ale było to ponad 10 lat temu

tak więc odpowiem - da się zagrać
    ale przede wszystkim trzeba uważać zeby nie "przewalić" z mocą,
    mogą pójść głośniki - zwłaszcza wysokotonowe
    w końcu to nie słuchanie płyty przez parę minut ale parę godzin mocnego młócenia

• Spec od akustyki
    Z punktu widzenia jakościowego - nie da sie. Na sztuke da rade, ale mineły już czasy, kiedy można to było załatwic w taki sposób. Wynajmij sprzęt od kogoś.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 22  
    Barthezz - gratulacje, to juz 3000 twój post na tym forum, RESPEKT ode mnie :) Co do Autora tematu to zależy jeszcze co masz zamiar grać, jeśłi coś w stylu Hardtrance albo techno to mysle że może być ciężko. Poza tym jak wiadomo to są kolumny typowo domowe a i ten wzmacniacz do najmocniejszych nie nalezy... Nie ma sie co czarować - dobrze to nie będzie napewno.... ale DO ODWAŻNYCH ŚWIAT NALEŻY
  • Poziom 18  
    Spalić? Wysokotonówki mają 80w - org. tonsilowskie. Czy tym wzmacniaczem moge je spalić? To będzie imprezka dla dzieciaków (6 i 5 klasa podstawówki ok. 60 osób). Czas trwania ok 3h. No i muzyka raczej bedzie techno. Rozumiem ze te glosniki nie sa pod estrade, ale ostatnio mikro wieża z dała rade na stołówce ok 50m (fakt ze nie bylo tam zbyt glosno a wieza byla rozkrecona na maksa). Czyli ze jak je wezme to moge ryzykowac ich uszkodzenie? Nie mam zamiaru wydawac kasy na wynajem sprzetu ;) W najgorszym wypadku tam jest jakiś sprzęt tylko że on w/g mnie skrzeczy a nie gra. Pozdrawiam.
  • Poziom 32  
    Hm moze wynajmij tylko cos jako dodatek do tego twojego sprzetu/pozycz od kogos ?

koszt zakupu/regeneracji glosnikow chyba bedzie wiekszy niz wynajecie sprzetu na te 3 h....
  • Poziom 32  
    barthezz nie pomniejszam wartosci Twoich zdolnosci ale to taka mala krypto - auto - reklama ;)

nasz Elektryk sam oceni czego mu potrzeba i miejmy nadzieje ze opisze nam jak rozwiazal problem :)
  • Poziom 28  
    @ barthezz a ty z czego robisz karaoke jak nie z komputera bądź laptopa z tym że jak przypuszczam dysponujesz do tego jeszcze projektorem ale moim zdaniem 15,4" w zupełności wystaracza do karaoke nawet na trzy osoby na raz. stawiasz przed nimi i lecą

a co do wysokotonuwek to nie znasz dnia ani godziny albo sie spali aobo przestawi albo jeszcze coś
  • Poziom 18  
    Jeszcze raz mówie: nie mam zamiaru wkładać w tą impreze żadnych pieniędzy. Jeśli chodzi o Dj to wszyscy chcą żebym ja nim był - ostatnie dyskoteki udały sie mi :P.

Reasumując:
    Myślałem że kupując takie duże pudła będę miał sprzęcik na małe imprezki, ale widac ze sie mylilem. W szkole jest jakis sprzęt - skorzystm z niego. Fakt że nasz genialnyn konserwator tuningował to chyba i teraz to gra tak jakby chiało a nie mogło (wszyscy wychodza tam z założenia że jak jescze gra to nie trzeba nic z tym robić). Wydaje mi się żę na tej małej sali to to będzie robiło mase huku i nic więcej.
  • Poziom 28  
    Barthezz do czytnika CD/MD wkładasz płytkę z midem i tekst wyświetla sie na obudowie? No nie ?
    my tu raczej rozmawiamy o karaoke takim co sie też tekst wyświetla, a do takich musi być komp ?
    Chyba sie coś zakręciłeś
    Jak widzisz to my tu mało co o mp3 rozmawiamy wiem że w dużych nagłośnieniach nie używa sie mp3 bo są za dużo skompresowane i jakość jest kijowa. Stosuje sie raczej CD audio DVD audio i mini dyski. za po za tym chyba na mini dysku też da sie prowadzić rejestrację wielośladową więc można spokojnie żyć bez PC
    jaki mixer o co chodzi ?
  • Poziom 36  
    Cytat:
    Najzwyklejsza kartka papieru jest najlepsza niz stos elementow co wyswietlaja tekst, zwlaszcza jak masz do przewiezienia scene wraz z naglosnieniem po 4kW/strone w fenderach, czterema rackami i duzym stolikiem soundcrafta, oswietlenie (z 16 glow) wraz kablami oraz wyposarzeniem sceny (podstawowym omikrofonowaniem) . Za scena sa umieszczone 4 telebimy jak potrzeba cos na tym wyswietlac jesli naprawde chcesz wiedziec jak wyglada minimalny i najtanszy komplet w tej firmie.

Gratulacje, teraz targnij ten sprzęt na imprezę dla dzieciaków na 88m2. Od twoich offtopowych przechwalanek chce się rzygać.
    Robisz imprezy Karaoke gdzie ludzie trzymają kartkę papieru z tekstem piosenki? To jest dopiero żenada i brak profesjonalizmu. Nawet w małych klubach jak robią imprezy z karaoke to standartem jest wyświetlanie na projektorze napisów (jeszcze podświetlanych, żeby komuś ułatwić gdzie powinien śpiewać).

Do autora: Bardziej bałbym się o wzmacniacz, nie o kolumny (chociaż o kolumny w połączeniu z tym wzmacniaczem również). Może spróbuj użyć połączonych sił - twoich mildtonów i tamtych kolumn? Pytanie tylko co to za sprzęt.
  • Poziom 18  
    Tez mi sie wydaje że bardziej ryzykuje wzmacniacz niż głośniki.
    Jakie sprzęgi? Raczej nie będę korzystał z takiego czegoś jak mikrofon.

Cytat:
    Najzwyklejsza kartka papieru jest najlepsza niz stos elementow co wyswietlaja tekst, zwlaszcza jak masz do przewiezienia scene wraz z naglosnieniem po 4kW/strone w fenderach, czterema rackami i duzym stolikiem soundcrafta, oswietlenie (z 16 glow) wraz kablami oraz wyposarzeniem sceny (podstawowym omikrofonowaniem) . Za scena sa umieszczone 4 telebimy jak potrzeba cos na tym wyswietlac jesli naprawde chcesz wiedziec jak wyglada minimalny i najtanszy komplet w tej firmie.

Eeem... Sory ale my tu gadamy o nagłośnieniu 88m. Po za tym też wydaje mi się że bardziej profesjonalny jest projektor niż kartka papieru...
    Cytat:
    Od twoich offtopowych przechwalanek chce się rzygać.

...

Cytat:
    wcale tych kolumn slychac nie bedzie jak wejdzie lud

Jaki lud? 50-60 osób? To te mildtony są aż tak słabe?

Dodano po 3 [minuty]:

Sprzęt szkolny:
    2 kolumny LDM (pisze że 200w) z głośnikami z bazaru bo tamte spalił 250w wzmacniacz (ADS czy jakos tak) + mixer Exar (jak sie podłączy 2 kanały to jest ciszej i jakos tak dziwnie gra)
  • Poziom 22  
    popieram na całej linii barthezza. Z takim sprzętem zbyt dużo nie zdziałasz. Jak już ma być komputer, to poproś nauczycieli o projektor (na pewno jest w szkole jakaś sala multimedialna, i projektor też się znajdzie).
    Te kolumny zagrają tą imprezę, ale dźwięk będzie taki jaki będzie. Nawet na tak małą imprezkę warto mieć te 200W na stronę, żeby był zapas. Chyba że mowa tu o kolumnach pokroju RCF, w których efektywność jest niebanalna.
  • Poziom 36  
    Cytat:
    A czego sie czepiasz? Moze tego ze mnie wynajmuja w tym czasie a Ty siedzisz w domu?. Jesli nie maja pieniedzy to nie zamawia sie dodatkow, proste. W slonecznym dniu nie bedzie widac Twojego projektora jak bys chcial wiedziec i wszyscy beda korzystac z standardowej metody - sprawdzone wiele razy a nie wszedzie sa zaslony.

To nie moja bajka, więc nie zazdroszczę. Irytuje mnie popisywanie się i zarozumiałość, w miejscu gdzie ktoś prosi o radę.
    Wiekszość takich imprez odbywa się wieczorem (oprócz tych dla dzieci), dużo knajp mieści się w podziemiach dużo ma zasłony.
    Jeszcze nie byłem na imprezie karaoke gdzie ludzie śpiewali z kartki :D (swoją drogą trzeba by mieć przygotowanych kilkaset kartek hehehe). Tyle na temat karaoke bo to już dyskusja teoretyczna (bo ta impreza w temacie jest bez karaoke).

lElektryk: Co do tego podłączenia - przedstaw sytuację bliżej. Jakie jest wyjście z miksera, jak podpinasz itp. Czy te kolumny szkolne grają gorzej niz mildtony (bo tak sugerowałeś?).

Myślę że lepszą opcja byłoby podpięcie do tych mildtonów wzmacniacza ADS niż tego twojego 2x45 w. Różnica będzie spora, o ile ten wzmacniacz jest sprawny.

Sprawdź co to za model ADS-a, przy jakim obciążeniu osiąga 250 watt?
    może to popularny ADS LX 500 ?
    http://www.bratpol.com.pl/?prod=783&cat=80

Jeśli on ma 2x150 watt, to możesz grać spokojnie na tym ADS w połączeniu z mildtonami, tylko nie na maksa cały czas. Ja bym sugerował na 75%. Oczywiście zakładam bez podbijania basów.

A, jak to sala gimnastyczna, to troche lipa...
  • Poziom 18  
    Jaki projektor? Po co? Są 2 projektory ale po co mi? Kompa chyba też nie biore. Będę zapuszczał z CD'ka.

Tak, to jest chyba ten LX500.

Mikser był zawsze tak podłączany:
    Nagłośnienie ~88m2. Mildtony 200 + wzmacniacz 2x45W.

żółty - CD
    zielony - Mikrofon
    czerwony - wyjście do końcówki
    brązowy - kiedyś w tym miejscu był podłączany CD'k (genialnie)

oczywiście te "pstryczki" line/mic są odpowiedznio poustawiane - line przy cd i innych playerach a "mic" przy mikrofonach.
    Oczywiście wszystkie potencjometry strzelają :D Jak się podłączy stereo do któregoś z tych wejść (in 1-6) to ucina niskie tony i ten dzwiek jest taki dziwny. Jak sie podłączy mono to gra normalnie i o dziwo grają 2 kolumny. Zasilacz jest podłączony "na stałe" - widać że było coś grzebane.

Jeszcze raz powtarzam: to nie ma byc zadna impreza typu "konkursy i inne badziewia", tam bedzie sie tylko tanczyc - zapuszcze muzyke i niech gra.
    Pozdrawiam.

P.S: Co oznacza taka czerwona diódka z podpisem "clip"? Bo ostatnio na festynie troszke sie bawiłem "volume" i cały czas się to świeciło :P :D
  • Poziom 36  
    Barthezz: rozumiem :)

Odnośnie połączeń - Jakie masz wyjście z CD? na 80% ten efekt o którym mówisz (brak niskich tonów,dźwięk jakby z kibla) to podłączenie kanałów stereo w przeciwfazie. Jakim kablem łączysz CD z mikserem? Tutaj tkwi problem.

Wyjścia - no tu chyba prosta sprawa - dwa kable z duzymi jackami mono jeden do prawego drugi do lewego. Ten ADS ma chyba wbudowany crossover (pewności nie mam, bo ciemno było jak go podłączałem ostatnio w salce) więc też trzeba by zerknąć czy nie ma odciętych zanadto basów (aczkolwiek odcięcie na 50hz może zwiększyć wytrzymałość mildtonów niż jakby były puszczone całym pasmem).
  • Poziom 36  
    Majków nie będzie jak napisał użytkownik, więc ten plus.
    Faktycznie chyba zaczyna sie na 75 hz pokrętło w tym ADS, więc odpada.
  • Poziom 18  
    Kabel chinch - duzy jack. Próbowałem innym (nie szkolnym tylko moim) i jest to samo. Co to jest ta przeciwfaza? Czy to polega na zamianie miejscami + i -?