Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pionier U2 - przełącznik zakresów?

15 Cze 2007 16:43 3238 11
  • Poziom 11  
    Kupiłem na allegro przełącznik zakresów, niby do Pioniera. Po bliższych oględzinach stwierdziłem, że różni sie od tego w radio.
    Po pierwsze - zamiast połączeń "kabelkowych" ma ścieżki drukowane.
    Po drugie - karkasy cewek są wyższe i srednicy Φ7, chociaż to akurat może mało istotne.
    Po trzecie - płytka przełacznika od tyłu ma 2 razy po trzy styki jak w tym w radio ale od przodu przełącznika płytka ma 3 razy po trzy styki.
    To mnie troche zastanawia i wstrzymałem sie z wymianą.
    Czy mógłby mnie ktoś oświecić "co tu jest grane"?
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Specjalista-oldradio
    ViWaldiusz napisał:
    Kupiłem na allegro przełącznik zakresów, niby do Pioniera. Po bliższych oględzinach stwierdziłem, że różni sie od tego w radio.
    Po pierwsze - zamiast połączeń "kabelkowych" ma ścieżki drukowane.
    Po drugie - karkasy cewek są wyższe i srednicy Φ7, chociaż to akurat może mało istotne.
    Po trzecie - płytka przełacznika od tyłu ma 2 razy po trzy styki jak w tym w radio ale od przodu przełącznika płytka ma 3 razy po trzy styki.
    To mnie troche zastanawia i wstrzymałem sie z wymianą.
    Czy mógłby mnie ktoś oświecić "co tu jest grane"?

Modułów cewek z przełącznikami było w Pionierach co najmniej dwa rodzaje, ale żaden nie był robiony na płyce drukowanej, która wtedy jeszcze nie była stosowana. Możliwe, że ten przełącznik da się zastosować w Pionierze, ale rzaczej nie bez przeróbek.
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Poziom 11  
    Czyli, krótko mówiąc, jest to przełącznik nie od Pioniera, chociaż gabaryty i kształt ma identyczny.
  • Specjalista-oldradio
    ViWaldiusz napisał:
    Czyli, krótko mówiąc, jest to przełącznik nie od Pioniera, chociaż gabaryty i kształt ma identyczny.

Albo późniejsza rzemieślnicza produkcja części zamiennych, tak jak do Syrenek cz Warszaw robili. Choć prawdę mówiąc w przypadku radyj się z czymś takim nigdy nie spotkałem.

W każdym razie - schematów Pionierów (są pewne różnice) na sieci dużo, trzeba wziąść ten moduł w rękę, zrysować z niego schemat i popatrzeć, czy da się do Pioniera dopasować.
  • Poziom 11  
    Ale cały czas zastanawia mnie ten 3 komplet styków .W oryginale jest po dwa komplety ,tak z tyłu jak i od przodu , a tu od przodu jest 3 komplety .
  • Specjalista-oldradio
    ViWaldiusz napisał:
    Ale cały czas zastanawia mnie ten 3 komplet styków .W oryginale jest po dwa komplety ,tak z tyłu jak i od przodu , a tu od przodu jest 3 komplety .

Nie wiem - zobacz co do czego połączone.
  • Poziom 11  
    szukam opisu rozmieszczenia cewek w przełączniku zakresów pionier u2, tzn.,,która jest która,,:D

Moderowany przez oldboy:

Powielanie tematu, regulamin

• Poziom 26  
    Największa ilość zwoi to fale długie.
    srednia ilość ------------ średnie
    najmniejsza ---- ------------ krótkie
  • Poziom 11  
    Dzięki Aktyp ale mi chodzi które są wejsciowe a które oscylatora.
  • Poziom 11  
    bodek666:
    Serdeczne dzięki. Wiedziałem, że gdzieś już to widziałem. Nieraz tak jest, ze diabeł ogonem coś przykryje, chodzisz koło tego i nie widzisz.
    I tym postem zamykam temat.