Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Indesit WISE107 - odmierzanie czasu prania

wilge 15 Jun 2007 18:29 2629 3
 • #1
  wilge
  Level 10  
  Dlaczego w/w pralce podczas ustawiania programu, jest czas cyklu prania w instrukcji np. 110min na (2-gim programie), lecz podczas ustawienia programatora, wyświetlany jest czas znacznie większy - czyli 145min? Problem objawia sie we wszystkich ustawieniach programatora

  wilge
 • #2
  Adam-T
  Level 41  
  I to jest problem :?: Też mam idesit-a wie 87 i mam to samo co Ty opisujesz. Jest to i tak czas orientacyjny i nie należy się tym przejmować. Nie wiem czy kiedyś przyglądałeś się temu zegarowi podczas pracy, ale u mnie nie raz widziałem jak minuta trwała nie dłużej jak 10 sekund lub też odwrotnie 1 minuta trwa ze 3 (chyba ostatnia :) ). Bywają też skoki o parę minut np do końca zostanie 10 minut a za chwile jest 14.
  Pralka jest moim zdaniem sprawna i nie ma czym się przejmować.

  Pozdrawiam
  Adam
 • #3
  wilge
  Level 10  
  Dzięki za info. Nie sprawia mi to żadnych trudności:D Chciałem się tylko dowiedzieć, czy to normalny objaw w tego typu (sprzęcie) Lecz dziwi mnie sam fakt takiego niedociągnięcia przez producenta! To gdzie kontrola jakości - spała? :D
 • #4
  libretto4
  Home appliances specialist
  Ten czas nie jest żadnym miernikiem czasu prania tylko informacją, jak długo jeszcze pranie powinno trwać. Jak przydaży się coś nieoczekiwanego podczas cyklu (pranie nie rozłoży się przed wirowaniem czy też woda nagrzeje się szybciej niż producent przewidział bo przykładowo była cieplejsza) to czas sobie skacze.

  Dobre są te wyświetlacze ale lepsze są pralki bez nich - nie ma się na co przypartywać. Niedługo będą pralki ładowane z przodu ale bez szklanych drzwiczek i wtedy już nie popatrzymy sobie.

  Pozdrawiam