Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

migająca dioda linksys Linksys WRT54GL

radek_p123 15 Cze 2007 19:58 6042 21
  • #1 15 Cze 2007 19:58
    radek_p123
    Poziom 9  

Mam następujący problem: posiadam linksysa WRT54GL po podłączeniu go z komputerem krótkim kablem wszystko chodzi, gdy umieściłem router na strychu i podłączyłem go długim kablem, coś nie działa, w routerze regularnie miga zielona lampka z portem do którego jest podłączony komputer, wie ktoś może dlaczego na dłuższym kablu nie mogę uzyskać połączenia z routerem? Jeśli tak to proszę o pomoc.

0 21
  • #3 15 Cze 2007 21:33
    bursta
    Poziom 27  

Kabel pewny? Jak zaciskany, szczypcami czy też może "ręcznie"? Testowany miernikiem? Kabel skrętka czy tez "prosty" telefoniczny? Pytam bo nic więcej nie powiedziałeś, dorzuć trochę informacji a napewno otrzymasz szybko pomoc.
    Pozdrawiam

0
  • #4 15 Cze 2007 21:45
    radek_p123
    Poziom 9  

Kabel pewny, zaciskany szczypcami, prosty nie krosowany, a problem w tym że miernika nie mam

0
  • #5 15 Cze 2007 22:02
    lolo56
    Poziom 22  

Kabel jest pewny tylko wtedy jak sprawdzisz przejścia między zaciśniętymi wtyczkami. Sprawdź jeszcze raz kolejność żył we wtyczkach.

0
  • #6 15 Cze 2007 22:14
    radek_p123
    Poziom 9  

Teraz włożyłem inną kartę sieciową i na routerze już nie miga dioda lecz normalnie świeci, tak jak by wszystko było w porządku, ale na komputerze pojawia się komunikat "brak łączności lub ograniczona łączność" wcześniej na tej karcie ale też na krótkim kablu wszystko chodziło. A do linksysa mam wgrane oprogramowanie TOMATO nie wiem może to przez to.

0
  • #7 15 Cze 2007 22:31
    bursta
    Poziom 27  

Pytałem o kabel w sensie technicznym, oryginalny sieciowy? Różni się od telefonicznego skręconymi żyłami wokół siebie. Skrętka może pracować przy starannym wykonaniu na odległość do 300 m.

0
  • #8 16 Cze 2007 11:25
    radek_p123
    Poziom 9  

Tak kabel jest oryginalny sieciowy i dosyć dobry nie łamie się po kilkukrotnym wykrzywieniu.

0
  • #9 16 Cze 2007 12:18
    jasek2
    Poziom 22  

Skro nie masz miernika to możesz sprawdzić przejścia bateryjką i żarówką...

0
  • #10 16 Cze 2007 13:48
    radek_p123
    Poziom 9  

Kupiłem sobie małą szpule kabla około 30 metrów, założyłem złączki, nie rozciągając kabla podłączyłem i też nic, wszystko działa tylko na krótkich kablach, połączyłem tez dwie karty sieciowe tym kablem i nawet żadne ze światełek na nich nie migły, już nie mam pojęcia co zrobiłem źle.

0
  • #11 16 Cze 2007 14:01
    trocse
    VIP Zasłużony dla elektroda

Opisz kolory jak zaciskasz, mozna jeszcze ustawic recznie nizsza predkosc na kartach sieciowych.

0
  • #13 16 Cze 2007 21:13
    radek_p123
    Poziom 9  

Nie pomogło przeczytanie innego tematu, a kabla nie trzeba krosować więc kolejność kolorów jest taka sama po co mam podawać jak zaciskam. Ale zauważyłem coś nowego, gdy odepnę i ponownie wepnę końcówkę z kablem wtedy komputer próbuje się połączyć i na stronie konfiguracyjnej routera widzę przez kilka sekund ten komputer, więc jakiś sygnał przechodzi przez te kable.

0
  • #14 16 Cze 2007 22:10
    trocse
    VIP Zasłużony dla elektroda

Podaj jakmasz kolory, to ze sa tak samo to oczywiste, ale wazne jest dokladnie jak sa ustawione. Poprostu odpowiadaj jak prosimy :)

0
  • #15 16 Cze 2007 22:46
    jasek2
    Poziom 22  

Tak jak trocse pisze, ważna jest kolejność kabli nawet w kablu prostym. Są ogólnie dwie szkoły co do kolejności, ale sęk w tym, że kable są zaplatane parami i odpowiednia kolejność redukuje zbędne tłumienie...

0
  • #16 17 Cze 2007 00:11
    radek_p123
    Poziom 9  

No dobra skoro macie mi pomóc to już pisze

żółty
    pomarańczowy

fioletowy
    brązowy

niebieski
    różowy

biały
    szary

0
  • Pomocny post
    #17 17 Cze 2007 07:57
    jasek2
    Poziom 22  

Masz naprawdę tęczowe kolorki w tym kablu. Podejrzewam, że to nie jest wcale skrętka przeznaczona to tworzenia sieci LAN, tylko zwykły kabelek 8 żyłowy, którego używa się np do doprowadzenia telefonu do domu abonenta.
    Powinieneś kupić porządny kabel UTP, lub STP, jeśli boisz się o zakłócenia, ale wewnątrz pomieszczeń raczej wystarcza UTP. Jak już będziesz miał taki kabel możesz posłużyć się kolejnością z obrazka, którą opisałem dla pewności poniżej ;).

migająca dioda linksys 	Linksys WRT54GL

1. biało-pomarańczowy;
    2. pomarańczowy;
    3. biało-zielony;
    4. niebieski;
    5. biało-niebieski;
    6. zielony;
    7. biało-brązowy;
    8. brązowy.

0
  • #18 17 Cze 2007 12:15
    bursta
    Poziom 27  

radek_p123 napisał:
    Tak kabel jest oryginalny sieciowy i dosyć dobry nie łamie się po kilkukrotnym wykrzywieniu.

:!: No widzisz radek-p123 - okazało się jednak że miałem słuszne podejrzenie. Kup oryginalny kabelek i podłącz wg opisu kolegi jasek2, choć to tylko jeden ze sposobów. poniżej podaje oba standardy (po lewej "A", po prawej "B":

migająca dioda linksys 	Linksys WRT54GL migająca dioda linksys 	Linksys WRT54GL

Kabel na wprost - dwa takie same standardy, kabel skrosowany -standart "a" i standart "b". Wbrew pozorom ma to DECYDUJĄCE znaczenie.
    Pozdrawiam

0
  • #19 17 Cze 2007 17:14
    radek_p123
    Poziom 9  

No to zakupie kabel sieciowy, a czy są jakieś oryginalne tak jak w przypadku h155 BELDEN?

0
  • #20 17 Cze 2007 21:06
    bursta
    Poziom 27  

radek_p123 napisał:
    ... gdy umieściłem router na strychu i podłączyłem go długim kablem, coś nie działa ...

Długim - to znaczy ile, 30m? Kup w sklepie najprostszy sieciowy ekranowany (LAN), do 100m gwarantowane działanie nawet na najpospolitszym kablu.
    Pozdrawiam

0
  • #21 19 Cze 2007 23:09
    radek_p123
    Poziom 9  

Kupiłem kabel i wszystko chodzi :) ale nie rozumiem dlaczego to wszystko działa na kablu krosowany i kablu prosty, tak jak by to nie miało znaczenia jaki kabel.
    Dzięki za pomoc.

0