Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Paczka gitarow 2x12"

METALOWIEC 15 Cze 2007 22:39 3600 7
  • Witam. Przez ostatni tydzień wykonałem kolumnę gitarową na dwóch głośnikach Eminence Legend V12. Jako materiał budulcowy wykorzystałem sklejkę 15mm oraz dość grube listwy sosnowe 40x50. Kolumna jest oklejona czarnym skajem z delikatną imitacją skóry. Rączki metalowe, narożniki i nóżki plastikowe. Maskownica jest zrobiona z ramki drewnianej z listew 14x20mm i zamocowana "na wcisk". Paczka ma wymiary: szerokość 75cm, wysokość 60cm, głębokość 31cm. Jako, że ma ona za dużą pojemność dla tych głośników, wkleiłem do środka trochę styropianu celem zmniejszenia pojemności - w końcu nie waży to prawie nic, a jakieś 15-20L ubyło.... Dodam jeszcze, że w werskji ostatecznej kolumna będzie miała przełącznik impedancji 4R/16R oraz możliwość rozłączenia głośników celem podłączenia jej pod stereofoniczną końcówkę mocy. Pograłem na niej dzisiaj trochę na niewysokiej głośności i prawdę mówiąc zagadało to bardzo ładnie. Zauważyłem, ze kolumna przenosi dobrze całe pasmo gitary. Gra ładnym i przyjemnym basem ale sopranu jej też nie brakuje. Wcześniej grałem na małej kolumnie 1x12" na takim samym głośniku jak w tej kolumnie są, z tym, że tamta kolumienka miała z przodu otwór. Miała być to tymczasowa paczka i wsadziłem do niej przód od innej kolumny... okazało się, że grałem na niej przez rok czasu :D Muszę przyznać, że ta gra nie o jedno ale o dwa nieba lepiej od poprzedniej :) Jutro pogram na niej głośniej i zobaczymy jak będą głośniki pracować przy zmniejszonej pojemności, gdyż wcześniej membrany miały zbyt duże wychylenia własnie przez za dużą pojemność skrzyni. Zdjęcie mam niestety tylko jedno...

Paczka gitarow 2x12"

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    O autorze
    METALOWIEC
    Poziom 18  
    METALOWIEC napisał 298 postów o ocenie 6, pomógł 23 razy. Mieszka w mieście Radom. Jest z nami od 2005 roku.
    METALOWIEC
    Poziom 18  
    ten materiał zakupiłem w jednym z radomskich sklepów jako "materiał na kolumny oraz półki samochodowe". W istocie jest to zwykły materiał dźwiękoprzepuszczalny, taki jaki się stosuje w maskownicach :) Pewna osoba stwierdziła, że to wygląda jak telewizor przez to zestawienie kolorów :D Głośniki są ustawione oba na linii poziomej biegnącej przez połowę wysokości kolumny.
    dodo_1989
    Poziom 13  
    Bardzo ładna praca. Jednak jakbym miał robić 2x12 to myślę, że lepiej by było po skosie. Ze zniecierpliwieniem będę czekał na próbki :). No i myślę, że przydałby się case do takiego cacka. Jest to na prawdę duży 2x12 :). Pozdrawiam!
    METALOWIEC
    Poziom 18  
    a oto jak się paczuszka prezentuje (na drugim planie) z nową maskownicą i moim logo :)

Paczka gitarow 2x12"
    gófer
    Poziom 34  
    No i elegnacko :] Faktycznie jak na 2x12 wyszło to naprawde duże. Może opisz jak gra na dużych głośnościach.
    METALOWIEC
    Poziom 18  
    Po zmiejszeniu pojemności głońiki nie wychylają się juz tak bardzo. Na dużych głośnościach potrafi na prawde narozrabiać. Może to moje przyzwyczajenie do wysokich głośności i wydaje mi sie troche ciche to to(bo moge spokojnie wytrzymać przy kolumnie grając na maksymalnej głośności wzmacniacza lampowego 50W) ale ta kolumna trzęsie wszystkim dookoła. Szyby w oknach tej sali w której graliśmy tak sie telepały, że aż je słychać było. Kolumna naprawde robi wrażenie swoim potężnym brzmieniem, któe wzbudza wszystko w zasięgu wzroku. Powiem jeszcze że mam w planach budowę heada 100W do tej kolumny, już nawet niektóre części posiadam.