Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Motorower Komar - przepalająca się tylna żarówka

16 Jun 2007 12:31 4956 8
  • Level 10  
    Witam! Mam problem z przepalającą się tylną żarówką w komarze.
    Instalacja elektryczna: 6V 20W
    Żarówki: przód 6V 15W/15W (długie/krótkie), tył 6V 5W
    Kiedy przełączam z krótkich na długie lub odwrotnie to całe 20W idzie na tylną żarówkę i mi ją przepala! Co musiałbym zastosować aby nie przepalało mi tylnej żarówki?
    (mam chwilowo założoną 12V 5W której nie przepala ale za to słabo świeci)
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
  • Level 26  
    Żarówka z przodu jest ma dwa żarniki. Punkt wspólny idzie do masy, a dwa pozostałe wyprowadzenia idą do przełącznika. Poprowadź z tyłu dwa kable od żarówki (oba wyprowadzenia, odizoluj od masy) i podłącz do tych dwóch kabli, co idą z przedniej żarówki do przełącznika.

Dodano po 1 [minuty]:

Sorki za pisownię.
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
  • Level 10  
    Motorower Komar - przepalająca się tylna żarówka

Coś mi sie wydaje że to by chyba nie działało... przełączając między długimi a krótkimi tylko jeden kabel daje mi prąd do żarówki, nie dwa więc do obydwu nie mogę podłączyć. Podczas przełączania obydwa kable prądu nie dostają
  • Level 26  
    Zrób tak jak napisałem. Wtedy tylna zarówka bedzie cały czas włączona w szereg z jednym z włókien przedniej żarówki. A tylna ma wiekszą rezystancje niz przednia i to ona bedzie świecic
  • Level 2  
    piteer wrote:
    Witam! Mam problem z przepalającą się tylną żarówką w komarze.
    Instalacja elektryczna: 6V 20W
    Żarówki: przód 6V 15W/15W (długie/krótkie), tył 6V 5W
    Kiedy przełączam z krótkich na długie lub odwrotnie to całe 20W idzie na tylną żarówkę i mi ją przepala! Co musiałbym zastosować aby nie przepalało mi tylnej żarówki?
    (mam chwilowo założoną 12V 5W której nie przepala ale za to słabo świeci)

Według mnie to jest przyczyna włącznika zmiany świateł,mam motorower romet z takim samym włącznikiem,proponuję rozebrać go i podoginać taką blaszkę aby była deczko szersza i płynnie zmieniała świtła
  • Level 25  
    Blicek jak przepali się jedno włókno to z tyłu nie będzie świecić żarówka
  • Level 26  
    Jarecki04, no masz racje, ala jak wymieni z przodu na nową, to znów będzie dalej świecić :)
  • Level 10  
    No dziś tak podłączyłem i faktycznie działa :) a instalacje mam zamiar jeszcze obciążyć 4 diodami (kontrolki) więc myśle że mi nie przepali tak szybko tej przedniej żarówki a i tak wożę ze sobą zapasową :]
  • Level 12  
    lampa diodową se zał€ż to tyłu