Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

nawigacja DX

polBarca 16 Jun 2007 14:07 5805 12
    polBarca
    Level 11  
    MAPA TELE ATLAS POLSKA/CZECHY 2006/2007 DX - mam taka plytke do navi i nie ma na niej polskiego lektrora. czy jest mozliwosc jakos wgrac lub dograc tego lektora?
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    jachu77
    Level 11  
    można to zrobic, trzeba miec odpowiednie pliki oraz program do edycji obrazu płyty z mapą
    polBarca
    Level 11  
    a gdzie moge znalesc te pliki z lektorem polskim?
    kowalwalcz
    Level 16  
    przeciez na tej plycie jest polski lektor trzeba tylko to ustawic i po problemie, w menu wybierz jezyk angielski metryczny i zobacz czy nawija do ciebie po polsku
    polBarca
    Level 11  
    nie mowi po polsku
    kowalwalcz
    Level 16  
    dziwne na mojej plytce nawija po polsku
    polBarca
    Level 11  
    nie wiem czy to robi jakas roznice ale mam samochod przywieziony z niemiec.
    jachu77
    Level 11  
    Nie ma różnicy skąd samochód, na płycie musi byc dograny polski lektor bo na płytach oryginalnych nie ma polskiego lektora. Polski lektor jest zrobiony przez naszych fachowców, bo nasz język w płytach oryginalnych jest pomijany, tak samo nie ma naszej wersji językowej w komunikatach komputera Passata. Wyjątek stanowi navi MFD wersja D, która ma wybór polskiego języka i wtedy obojętnie jakie mapy czyta po polsku.
    polBarca
    Level 11  
    a nie wie ktos jak dograc tego lektora?
    Peper
    Level 13  
    potwierdzam, mam mapę dx polska-czechy i jest na niej polski lektor tylko musiałem się pobawic z ustawieniami języka w menu tak jak pisał kolega powyżej. Zmieniaj języki menu nawigacji i sprawdzaj na którym wskoczy ci polski lektor.
    Robert2207
    Level 10  
    Witam ja mam mapkę z 2007/2008 i lektora brakowało. wgrałem go z starszej wersji czyli 06/07 prostym sposobem
    za pomocą tego programu poniżej

Bardzo prosto otwierasz nim obraz płyty która posiada lektora i wyszukujesz 3 pliki o oznaczeniach:
    V01_006D.DAT
    V01_006D.REF
    V01_006D.SNT
    eksportujesz je do komputera natepnie montujesz obraz mapy bez lektora i te pliki przy pomocy tego samego programu importujesz
    poniżej 3 pliki (nowy folder) z polskim lektorem z mapy 2006/2007
    jak ktoś jest zainteresowany to jest linkhttps://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=3134394#3134394

do odsłuchania lektora i zmiany można wstawić własny głos wcześniej zapisany jako plik dźwiękowy
    xernes
    Level 2  
    Quote:
    Witam ja mam mapkę z 2007/2008 i lektora brakowało. wgrałem go z starszej wersji czyli 06/07 prostym sposobem
    za pomocą tego programu poniżej

Czy mogłbyś napisać dokładnie jak postępować po podmianie tych plików?
    Jak zapisać ten obraz i jak go wypalić?

Podmieniłem te pliki jednak navi nie odczytuje tej plytki.

Oczywiście oryginalny obraz na płycie tej samej firmy hula bez problemu...

Już doszedłem do tego dzięki...
    polBarca
    Level 11  
    mam problem. jak probuje eksportowac pliki za pomoca tego programu wyskakuje mi : ,, unknown image type".... pomozcie