Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

4 głośniki + sub do wzmacniacza 4ch(2+mostek)

16 Cze 2007 20:40 1994 8
  • Poziom 13  
    Witam. Chcę podłączyć 4 głośniki 4 ohm pod 2 kanały wzmacniacza który wg producenta pracuje stabilnie przy 2 ohm.

Wzmacniacz to Blaupunkt GTA4 MK II 800W co prawda 4 kanałowy ale dwa kanały chcę zmostkować dla suba.

Wzmacniacz:
    Moc maksymalna 800 W
    Moc maksymalna@4 Om 4x120 / 2x400 W
    Moc maksymalna@2 Om 4x180 W
    Moc sinusoidalna@4 Om 4x60 / 2x180 W
    Moc sinusoidalna@2 Om 4x90 W
    Liczba kanałów: 4/3/2, klasa A/B

Stabilność 2 Om (4 Om przy mostkowaniu).

Głośniki to:
    Sub - Magnat Xpress 10:

Rozmiar: 250 mm
    Moc Max: 300 W
    Moc RMS: 150 W
    Skuteczność: 92 dB
    Impedancja: 4 ohm

Głośniki przód: MAGNAT ULTRA 216 16 cm odseparowane
    Moc znamionowa: 70 W
    Moc maksymalna: 140 W
    Impedancja: 4 ohm
    Skuteczność: 90 dB

Głośniki tył: Magnat Ultra 690 elipsy
    70 RMS 150 W maks.;
    Impedancja 4 ohm;
    Skuteczność 91 dB;

Radio to: SONY CDX-GT410

Auto BMW e36 coupe

Pytanie nr 1
    Jak je podłączyć? Czy gdybym podłączył dwa głośniki przedni i tylny równolegle do jednego kanału, co dało by 2 ohm był by jakiś spadek mocy lub zniekształcenia większe niż był by podłączony jeden głośnik 4 ohm? Jakie są wady takiego rozwiązania. Wzmak podobno może pracować pod 2 ohm. Myśle że było by to lepsze rozwiązanie niż podłączanie tych głośników bezpośrednio do radia. Co sądzicie?

Audiofilem nie jestem, może i starczył by tylko zestaw na przód, ale jednak gdy gra coś jeszcze zza pleców jest zupełnie inaczej.

Pytanie nr 2
    Czy ten wzmak (2 kanały w mostku) poradził by sobie z subem 30 cm? Magnat Xpress 12

Moc max. 400Watt
    RMS 180
    4 ohm

Czy ten 25cm będzie bardziej odpowiedni? Wole szybszy bass niż niższe zejście.

Może jakieś inne propozycje? Zależy mi na 4 głośnikach+sub. Kasa jest ograniczona, nie może zbytnio przekroczyć tego zestawu, zamierzam taki zestaw kupić za parę dni więc bardzo proszę o jakieś podpowiedzi osoby bardziej doświadczone odemnie.

Proszę o odpowiedzi głównie na pytanie 1
  • Pomocny post
    Moderator CarAudio
    Śmiało podłączaj ,w tej klasie głośników tych zniekształceń raczej nie usłyszysz .
  • Poziom 13  
    A jakiś spadek mocy? Coś takiego by mogło wystąpić? Teoretycznie raczej nie powinno.
    Może przy okazji wypowie się ktoś o tych głośnikach? głównie na temat xpress10 i Magnat Ultra 216
  • Moderator CarAudio
    Moc na 2 ohmach jeszcze rośnie (4ohmy-60w rms na kanał ,a przy 2ohmach-90w rms na kanał -sam to pisałeś na początku :-) .

Magnat ,według mnie robi głośniki do "łupanki" ,a nie do grania ale nie przejmuj się ,bo to tylko moje subiektywne zdanie.
  • Poziom 13  
    Lepiej zagrają te magnaty czy blaupunkty z tej samej półki? (ogólnie rzecz biorąc oczywiście :) ) w tej cenie chyba już nic lepszego nie znajdę żeby przy okazji miały jakieś przyzwoite maskownice na te przednie 16cm, żeby to jakoś wyglądało, bo boczki będą przebudowane i zdystansowane.
  • Moderator CarAudio
    Co masz ,a co chcesz kupić i ile masz kasy?
  • Poziom 13  
    Narazie jeszcze nie mam nic, chce kupić wszystko naraz żeby zrobić wszystko za jednym rozbieraniem auta.
    Ile mogę wydać?...Tyle co wszyscy :) możiwie mało aby uzyskać możliwie dużo.

Na tym radyjku mi zależy bo ma wejście na USB na pamięć przenośną. jakieś 450-500zł

Wzmacniacz też jest dosyć mocny i nie drogi 300-350zł

Głośnik na sub najchętniej 25 cm jakieś 150-180zł

Głośniki do przodu 100-150zł

Głośniki do tyłu 100-120zł

Wychodzi jakieś 1100-1300 zł + przewody i inne dodatki jak maty.
    1300 to już ostateczność
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Witam.
    Odpuść tylne głośniki a te 120pln dołóż do przednich. Będzie lepszy efekt.
  • Moderator CarAudio
    slavwek.ie napisał:
    Witam.
    Odpuść tylne głośniki a te 120pln dołóż do przednich. Będzie lepszy efekt.

popieram

Radio wybierz takie ,które Ci się podoba ,potem system z przodu i koniecznie "zrób" drzwi (dystanse,panele, wygłuszenie itd) .Następnie dokup wzmacniacz ,może nawet używkę ,bo będzie o niebo lepszy niż Blau i dopiero na końcu sub. Kupujac ,tak "stopniowo" sprzęt ,będzesz miał możliwość lepszego rozeznania w temacie CA i w swoich potrzebach dotyczących brzmienia .Jeśli kupisz naraz wszystko ,to po niedługim czasie pomyślisz na wymianą "klocków" ,a to wiąże się ze stratą kasy.