Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radmor 5102 Jaka antena

Helmans 16 Cze 2007 21:53 4996 2
  • #1 16 Cze 2007 21:53
    Helmans
    Poziom 20  

Witam mam pytanie otóż posiadam Radmora (przestrojony ale nie mam do niego anteny) wie może jak wyglądały oryginalne bądź jak zbudować taką żeby pasowała na wyjściu na antene pisze 300Ohm. Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi.

0 2
  • #3 22 Cze 2007 14:40
    salida
    Poziom 13  

Witam
    W kwestii anteny do Radmora - bardzo dobre efekty uzyskasz podłączając nawet 2 metry drutu.
    Dobrze też sprawuje się z anteny telewizyjnej.
    Chociaż w sklepach do dzisiaj można zakupić typowe anteny na UKF.

Ten wątek ,,Anteny do Radmora " jest być może banalny i pewnie wogóle bym nawet się tu nie wypowiadał, ale w przeszłości przez kilka lat zajmowałem się serwisowaniem tylko tego modelu OR5100 ,OR5102, OR5102TE i późniejszych.

Na podstawie mojego doświadczenia i obserwacji - wszystkim użytkownikom OR5102 zdecydowanie odradzam podpinanie anteny zewnętrznej / dachowej / pod gniazdo toru AM.

Wiele razy spotykałem się z niemal totalnym zniszczeniem /spaleniem / modułu AM. Od strony wejścia antenowego widoczne są wtedy ślady przypominające coś na podobę jakby któś 220V zmiennego podłączył pod to gniazdo antenowe. Elementy i ścieżki wyparowują na płytce toru AM.

Wyjątkowo tylko moduł AM ulegał takim uszkodzeniom. Praktycznie nie nadaje się to nawet do naprawy.

Przyczyną tego rodzaju usterek jest energia ładunku elektrostatycznego która potrafi się skumulować w antenie zewnętrznej na dachu i dzieje się to nie tylko podczas burzy, ale nawet i w pogodne bezdeszcowe dni.

Dlatego użytkownikom Radmora konstrukcji OR5100 i OR5102 zdecydowanie polecam anteny pokojowe, albo nawet kawałek drutu lecz tylko w mieszkaniu.

Myślę, że fascynacji Radmora potraktują tę wypowiedź bardzo poważnie i wkrótce niektórzy potwierdzą jak duże spustoszenia potrafi zrobić antena zewnętrzna / dachowa / w torze AM Radmora.

1
  Szukaj w 5mln produktów