Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie suba aktywnego pod dvd (sprężynki)

Rafalp4 17 Cze 2007 07:50 1940 4
  • #1 17 Cze 2007 07:50
    Rafalp4
    Poziom 2  

Witam,
    Wiem że temat podłączania suba aktywnego był poruszany już kilka razy. Przeszukałem forum, ale znalazłem tylko metody podłączania go do wieży i to nie tak jak mi potrzeba. Jeżeli zdublowałem temat to od razu z góry przepraszam. Mój problem wygląda następująco: Mam kino domowe samsung HT TP12 ( o ile to coś można nazwać w ogóle kinem). Dźwięk ze zwykłych głośników jest bardzo kiepski ale da sie przeżyć. Natomiast zastosowany, pasywny subwoofer to już tragedia. Dlatego chciałem wymienić go na jakiś sub aktywny. I tu moje pytanie: Jak to podłączyć do mojego dvd? W dvd z tyłu mam od subwoofera 2 sprężynki "+" i "-", co wygląda tak:

Z tego co sie orientuję, to subwoofery aktywne mają raczej chinche na wejście sygnału. Jak te chinche połączyć z tymi sprężynkami? Od razu zaznaczam, że nie jestem za dobry w te klocki.
    Z góry dziękuje za odpowiedź.
    Pozdrawiam.

0 4
  • #2 17 Cze 2007 07:55
    mrrudzin
    Poziom 39  

Subwoofery mają wejścia dwóch rodzajów - niskopoziomowe (chinche) i wysokopoziomowe.
    W Twoim przypadku to co pokazujesz można zakfalifikować jako wyjście wysokopoziomowe (jest to pewnie wyjście na subwoofer pasywny).

Jeśli będziesz miał subwoofer tylko z wejściem na chinche można niskim kosztem obniżyć poziom sygnału z DVD (zrobić dzielnik rezystancyjny).

Proponuje taki układ:
    Po lewej wyjście z DVD, po prawej subwoofer z wejściem na chinche.
    Rezystor 220 ohm niech ma z 1W, potencjometr może być montażowy (ustawisz raz). Wartości z głowy - możliwe że trzeba będzie je troche zmodyfikować (musisz podłączyć i sprawdzić).

0
  • #3 17 Cze 2007 08:17
    Rafalp4
    Poziom 2  

Wielkie dzięki za super szybką odpowiedź. Suba jeszcze nie kupiłem, bo nie wiedziałem czy będzie się dało go w ogóle podłączyć. Czyli jak kupię np. suba co będzie od razu miał wejście wysokopoziomowe, np.

To po prostu mostkuję na tym "from amplifier" i będzie OK?

0
  • #4 17 Cze 2007 08:28
    Mr.Macki
    Poziom 16  

Coś w tym stylu. Wtedy podłączasz po prostu kabelkami z wyjścia subwooferowego kina do "From amplifier" suba ale nie musisz "mostkować", po prostu wpinasz kabelki w jedno z wejść - L lub P i powinno hulać.
    Pozdro.

0
  • #5 17 Cze 2007 08:31
    Rafalp4
    Poziom 2  

Wielkie dzięki.
    Pozdrawiam.

0