Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie suba aktywnego pod dvd (sprężynki)

Rafalp4 17 Cze 2007 07:50 1940 4
 • #1 17 Cze 2007 07:50
  Rafalp4
  Poziom 2  

  Witam,
  Wiem że temat podłączania suba aktywnego był poruszany już kilka razy. Przeszukałem forum, ale znalazłem tylko metody podłączania go do wieży i to nie tak jak mi potrzeba. Jeżeli zdublowałem temat to od razu z góry przepraszam. Mój problem wygląda następująco: Mam kino domowe samsung HT TP12 ( o ile to coś można nazwać w ogóle kinem). Dźwięk ze zwykłych głośników jest bardzo kiepski ale da sie przeżyć. Natomiast zastosowany, pasywny subwoofer to już tragedia. Dlatego chciałem wymienić go na jakiś sub aktywny. I tu moje pytanie: Jak to podłączyć do mojego dvd? W dvd z tyłu mam od subwoofera 2 sprężynki "+" i "-", co wygląda tak:

  Podłączenie suba aktywnego pod dvd (sprężynki)

  Z tego co sie orientuję, to subwoofery aktywne mają raczej chinche na wejście sygnału. Jak te chinche połączyć z tymi sprężynkami? Od razu zaznaczam, że nie jestem za dobry w te klocki.
  Z góry dziękuje za odpowiedź.
  Pozdrawiam.

  0 4
 • #2 17 Cze 2007 07:55
  mrrudzin
  Poziom 39  

  Subwoofery mają wejścia dwóch rodzajów - niskopoziomowe (chinche) i wysokopoziomowe.
  W Twoim przypadku to co pokazujesz można zakfalifikować jako wyjście wysokopoziomowe (jest to pewnie wyjście na subwoofer pasywny).

  Jeśli będziesz miał subwoofer tylko z wejściem na chinche można niskim kosztem obniżyć poziom sygnału z DVD (zrobić dzielnik rezystancyjny).

  Proponuje taki układ:
  Po lewej wyjście z DVD, po prawej subwoofer z wejściem na chinche.
  Rezystor 220 ohm niech ma z 1W, potencjometr może być montażowy (ustawisz raz). Wartości z głowy - możliwe że trzeba będzie je troche zmodyfikować (musisz podłączyć i sprawdzić).

  Podłączenie suba aktywnego pod dvd (sprężynki)

  0
 • #3 17 Cze 2007 08:17
  Rafalp4
  Poziom 2  

  Wielkie dzięki za super szybką odpowiedź. Suba jeszcze nie kupiłem, bo nie wiedziałem czy będzie się dało go w ogóle podłączyć. Czyli jak kupię np. suba co będzie od razu miał wejście wysokopoziomowe, np.
  Podłączenie suba aktywnego pod dvd (sprężynki)

  To po prostu mostkuję na tym "from amplifier" i będzie OK?

  0
 • #4 17 Cze 2007 08:28
  Mr.Macki
  Poziom 16  

  Coś w tym stylu. Wtedy podłączasz po prostu kabelkami z wyjścia subwooferowego kina do "From amplifier" suba ale nie musisz "mostkować", po prostu wpinasz kabelki w jedno z wejść - L lub P i powinno hulać.
  Pozdro.

  0
 • #5 17 Cze 2007 08:31
  Rafalp4
  Poziom 2  

  Wielkie dzięki.
  Pozdrawiam.

  0