Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitor LG 775FT (FB775G-EA) - nieostry obraz

Kelso 17 Cze 2007 08:29 1032 1
  • #1 17 Cze 2007 08:29
    Kelso
    Poziom 11  

Kilkanaście dni temu monitor padł - obraz zajmował niewielką, centralną część monitora i był dziwnie zniekształcony. Po naprawie w serwisie (75 zł - naprawa układu odchylania poziomego/korekcji - chyba tylko regulacja, bo brak na rachunku symboli wymienionych części) pojawił się w miarę poprawny obraz, ale ... nie dało się go wyregulować tak, żeby obraz zajmował 100 % ekranu (mimo 100 szerokości i wysokości w OSD), obraz był nieostry po bokach ekranu (góra, dół, boki), a co najdziwniejsze - im bliżej środka ekranu w poziomie - wszystko stawało się coraz węższe (ikony po bokach były prostokątami w poziomie, a w centrum w pionie). Zadzwoniłem do serwisu z pretensjami - jestem umówiony na ponowną wizytę na poniedziałek. Między czasie zacząłem się bawić ustawieniami OSD - po kilkukrotnym zresetowaniu ustawień monitora dał się on w końcu wyregulować (wys. i szer.), zniknęło to dziwne rozszerzanie się obrazu wraz z przesuwaniem się na boki, pozostał tylko problem z ostrością. Czasami jest niemal idealnie na całej powierzchni, czasami wszystkie boki są nieostre, a czasami nieostre są tylko góra i dół monitora. Przed awarią wszystko było w jak najlepszym porządku, mimo, że monitor ma już 4.5 roku i 13 600 przepracowanych godzin. Nie za bardzo też uśmiecha mi się ładowanie w niego pieniędzy nie mając pewności co do efektów naprawy/regulacji. Czy ktoś z szanownego grona po moim opisie jest w stanie stwierdzić, czy to kwestia regulacji (wątpię - bo wada się zmienia), czy pada jakiś element ? Jaki będzie ew. koszt jego wymiany ? Czy może żądać usunięcia usterki w ramach gwarancji której udzielił mi serwis na swoją usługę (autoryzowany serwis LG) ? Za wszystkie rady i sugestie serdecznie dziękuję. Pozdrawiam.

P.S. Kilkukrotne wyłączanie monitora guzikiem - żadnej poprawy (tym razem obraz nieostry u dołu i u góry). Kiedy jednak wyłaczyłem monitor guzikiem i wyjąłem wtyczkę z gniazdka - po ponownym właczeniu jest OK - może ta wskazówka coś pomoże

• #2 18 Cze 2007 20:01
    Kelso
    Poziom 11  

Po ponownej wizycie w serwisie ( naprawione od ręki w ciągu niecałej godzinki w ramach gwarancji usługi, czyli za free :D ) obraz żyleta ! Pan pokazał mi jakieś 3 robaczki które wymienił, nie wiem co to, więc nie bedę się mądrzył. Temat do zamknięcia.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME