Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Export Video, duże pliki, partycja Fat32, Premiere, Vision

17 Cze 2007 09:19 2666 6
  • Poziom 36  
    Witam.

W wątku https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=3965425 napisałem, że nie jest możliwy u mnie (nie wiem dlaczego) eksport projektu bezpośrednio na DVD. Bez względu na to, jaką opcję zaznaczę (na ISO, do folderu, czy bezpośrednio na płytę). Tak, jakby opcja 'burn' była na stałę zablokowana.

Zamiast tego postanowiem eksportować filmy do AVI. W ten sposób zrobiem pierwsze dwa krótkie filmy (z trzech). 8 minut filmu w tej postaci zajmuje 2 GB. Został mi trzeci film (50 min.). Spodziewam się eksportu do AVI o wielkości ponad 12 GB. Niestety docelowa partycja była stworzona w Fat32. Rozumiem, że tam się nie da zapisać takiego długiego pliku?

Mogę jeszcze podzielić ten projekt na kilka mniejszych. Zamiast 50 minut, mogę zrobić kilka plików np. 10-cio minutowych.

Projekt z tak przygotowanych plików mam zamiar złożyć i nagrać na DVD za pomocą Nero Vision. W przypadku, kiedy plik avi jest całością nie ma problemu, ale jak zrobić żeby (w przypadku tego najdłuższego filmu), po kliknięciu w odtwarzaj na DVD, zaczęły się otwierać kolejne kawałki jednego filmu (osobne pliki), tak aby widz miał wrażnie, że ogląda jeden film?
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    używam innego programu ale . Burn to disc wypali ci płyte jak masz nagrywarke, 'to folder' zapisze ci materiał na dysku do folderów w takim samymn układzie jak na płycie DVD. Disc image zapisze ci wyprodukowaną płyte DVD jako obraz na dysku.

Najlepsza jest 3 opcja, "nagrywasz" obraz potem możesz sprawdzić przejrzeć "płytke" w wirtualnym napedzie bez marnowania płyty jesłi jest coś do poprawki. Sprawdzisz sobie działanie menu, chaptery itd. Jak pasuje wypalas zobraz na płyte.

Zeby zapisać plik powyżej 4GB trzeba mieć NTFS. W opcji to folder można ominąć ten NTFS , gdyż na jkażdej płycie DVD materiał i tak jest dzielony na kilka części vob-y np. po 1GB. Ale wtedy nie sprawdzisz menu bo jak pamiętam, odtwarzacze musza mieć płyte jako całość w napedzie albo obraz w wirtualnym.

A czemu nie chce iść..może nie ma miejsca na dysku? rozumiem że materiał już przekonwertował.

Jak masz kilka plików to umieszczasz je kolejno w "timeline" jeden za drugim, potem je scalasz , zaznaczasz np dwa i dajesz "combine" Jak ich nie scalisz to bedą jako osbne filmy i w menu będzie można umiescić podglądzik do kazdego z osobna. Każdy filmik mozna podzielić jeszcze na rozdziały "chaptery" tak by strzałką prawo lewo można szybciej przejśc do innej częsci filmu.
  • Poziom 36  
    dex napisał:
    używam innego programu ale . Burn to disc wypali ci płyte jak masz nagrywarke, 'to folder' zapisze ci materiał na dysku do folderów w takim samymn układzie jak na płycie DVD. Disc image zapisze ci wyprodukowaną płyte DVD jako obraz na dysku.

Ja zdaję sobie świetnie z tego sprawę, i wiem, jak to powinno działać, tylko, mimo tego, że mam miejsce na dysku, albo czystą płytkę DVD w napędzie, button 'burn' ciągle pozostaje nieaktywny. Może mam jakąś demo wersję, czy jak?

dex napisał:
    A czemu nie chce iść..może nie ma miejsca na dysku? rozumiem że materiał już przekonwertował.

Materiał daje się bezproblemowo przekonwertować (wyeksportować) do AVI, ale opcja eksportu do DVD pozostaje nie aktywna. W statusie jest napisane: ready, a button 'burn' pozostaje nieaktywny.

dex napisał:
    Jak masz kilka plików to umieszczasz je kolejno w "timeline" jeden za drugim, potem je scalasz , zaznaczasz np dwa i dajesz "combine"

Czyli w Nero Vision jest taka opcja, tak?
    Ok, dzięi.
  • Poziom 27  
    Nie rozumiemy się w konwertowaniu. Własciwa kowersja to jest na mpeg2 dopiero po tym etapie, wypala sie płyte czy obraz. Te dwa etapy skłądaja się na "produce DISC" i przebiagają automatycznie jeden po drugim.

Ja używam ULEAD DVD Movie Factory ale podejrzewam że ten adobe równiez musi miec podobne opcje. Do AVI się nie konwertuje, bo każdy program i tak pózniej robi znowu konwersje na mpeg2 (DVD). Przekonwertować mozna jeśli prgoram nie pozwala zaimportować źródłowych materiałów np mov z aparatu. Im mniej konwersji tym lepiej dla jakości.

Może jest problem z zastosowanym codecu w avi, albo np w tym że poszczególne pliki mają rózną rozdzielczość. Zobacz ten adobe podaje jakiś status i sprawdź to na ich stronie gdzies helpie.
  • Poziom 36  
    dex napisał:
    Nie rozumiemy się w konwertowaniu. Własciwa kowersja to jest na mpeg2 dopiero po tym etapie, wypala sie płyte czy obraz. Te dwa etapy skłądaja się na "produce DISC" i przebiagają automatycznie jeden po drugim.

Nie wiem, jak jest w Adobe Premiere, ale prawdopodobnie, albo się to dzieje jakoś 'w locie', albo oba procesy zaczynają się po naciśnięciu buttona 'burn'. Nie wiem, bo nie mam jak sprawdzić.

dex napisał:
    Ja używam ULEAD DVD Movie Factory ale podejrzewam że ten adobe równiez musi miec podobne opcje. Do AVI się nie konwertuje, bo każdy program i tak pózniej robi znowu konwersje na mpeg2 (DVD).

Niby tak. Ale ja mam w Adobe Premiere zrobione 3 osobne filmy (klasa I, II i III). Są to 3 osobne projekty, a na DVD z poziomu samego Premiere, na 1 DVD można cyba wyeksportować tylko 1 projekt.

Dlatego postanowiłem użyć Nero Vision do opracowania DVD wraz z menu, z wykorzystaniem trzech filmów zrobionych za pomocą Adobe Premiere. Pewnie istnieje jakieś bardziej cywilizowane rozwiązanie, ale na razie go nie znam, a termin mnie goni.

dex napisał:
    Przekonwertować mozna jeśli prgoram nie pozwala zaimportować źródłowych materiałów np mov z aparatu. Im mniej konwersji tym lepiej dla jakości.

No wiem, ale cóż...

dex napisał:
    Może jest problem z zastosowanym codecu w avi, albo np w tym że poszczególne pliki mają rózną rozdzielczość. Zobacz ten adobe podaje jakiś status i sprawdź to na ich stronie gdzies helpie.

Może mam jakąś demo-wersję (w sumie to chyba jest trayout) i dlatego ten button jest zawsze zablokowany?
  • Poziom 27  
    ja bym ci radził zmienić program, ten ulead jest wg mnie najlepszy. Ewentualnie weź pod uwagę to ze jak płyta ma 4.3 GB to program potrzebuje 12-14GB wolnego miejsca przy konwertowaniu z avi. Skoro tamten pisze coś o złej lokalizacji a nie wyświetla nawet ile potrzebuje dysku a ile jest dostepne ja bym go wywalił.

Jak już konwertujesz z aparatu to najlepiej na mpeg2, w ulead pozniej dajesz sobie "direct mpeg" i nietracisz czasu na podwójne konwersje, aparat>avi>dvd(mpeg2). i sama produkcj ajuż trwa dużo szybciej bo program tylko robi w zasadzie menu i chaptery.
  • Poziom 32  
    A czytałeś może czy ten tryout ma jakieś ograniczenia ?
    Bardzo prawdopodobne, nie uniemożliwiają Ci pracy z programem, ale blokują możliwości zapisania jakichś wiekszych prac, poczytaj na ich stronie o tym, powinni pisać czy jakieś ograniczenia są nałozone