Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

(początkujący) Nagłośnienie do Hondy ;)

17 Cze 2007 13:30 3504 36
  • Poziom 10  
    Witam,
    Chciałbym nagłośnić swoje autko (Honda accord z 2000roku).
    Niestety kompletnie się na tym nie znam.

Najpierw opiszę co mam :
    radio JVC KD LH1000R

do tego kupiłem sobie niedawno :

Wmontowałem ten zestaw ale co się okazało ? jakoś wszystko trzeszczało, wypiąłem zwrotnice i jest OK. Uznałem również, że przednie głośniki są do kitu więc zostawiłem te fabryczne hondy (sam nie wiem jakie to są, ale mają mocniejszy bass). W sumie teraz w autku jest :
    -radio
    -dwa tweetery
    -dwa głośniki na tylniej półce.

Ogólnie muzyka leci średnio ładnie. Porównując : troche gorszy efekt niż w fabrycznie montowanych głośnikach w VV Passat'cie combi z (2000roku).

Chciałbym to wszystko poprawić. Sami rozumiecie, żebym był zadowolony. Żeby muzyka głośno grala, żeby nic nie wibrowało, charczało, trzeszczało ;)))
    Co mi doradzicie ? jestem otwarty na wszystkie propozycje.
    Dysponuję gotówką max do 600 zł ;> Oczywiście może być mniej, wolałbym jak najtaniej to wszystko zrobić ;)
  • Moderator CarAudio
    Tweeter leci bez zwrotki ,jeśli tak ,to już niedługo :-) .Jakie masz miejsca montażowe z przodu (165-130 )? Głosniki nie zagrają dobrze pod samym radiem i przydałby się mały wzmacniacz. Jak się zapatrujesz nad montażem wzmacniacza? Masz "zrobione" drzwi (maty,dystanse) ,bo jeśli nie i nie zamierzasz się w to bawić ,to szkoda kupować "wypasione" głośniki,bo i tak nie zagrają.
  • Poziom 10  
    Zwrotnice nie są podpięte. Nie mam też wygłuszonego samochodu. Mógłbym się w to pobawić jeśli ktoś by mi podpowiedział jak efektownie wygłuszyć samochód. Niestety nie wiem jakie jest miejsce montażowe z przodu, musiałbym ściągać zabudowanie. Zakładajmy narazie, że to mniejsze czyli 130. Jeśli konieczne będzie wygłuszenie to przy montażu sprawdzę konkretnie rozmiar.

Wzmacniacz też jestem skłonny kupić, tylko nie wiem jaki ;( Kompletnie na tym się nie znam i nie potrafię sam wybrać ... a subwoofer ???
  • Moderator CarAudio
    Może najpierw http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=9787 dystanse,wygłuszenie ,to ok 150zł
    Boschmana na allegro (daj "ładny" opis i szukaj łosia) .Napisz ile kasy na głośniki i ewentualnie wzmacniacz (możesz kupić "lepszy" do napędu przodu ,a potem dokupić "mocny" do suba).
  • Poziom 10  
    Ok mam całe wakacje na to ;> przestudiuje ...
    Czyli mam sprzedać ten zestaw Boshmanna ?
    Łoś się zawsze znajdzie ;>>>>
    "powalla" a coś konkretnego mógłbyś mi zaproponować żebym wiedział ile gotówki musze przygotować? Bo wiesz jak już sie za to zabiore to później już nic nie będę zmieniał. Po prostu sprzęt ma być na lata :))) Dopóki nie kupię nowego autka ;>

P.S. Dodam, iż jestem fanem muzyki trance i wyłącznie ten typ muzyki będzie sluchany w samochodzie ;) Nie jestem zwolennikiem(umca umca) tylko ładnej muzyczki np. Dj'a Tiesto ;)))

Dzięki za odpowiedź;)))
  • Moderator CarAudio
    Dego PO ,DLSR6a ............można tak dalej ,tylko po co? Jak bedziesz wiedział ile kasy to się pomyśli.
  • Poziom 10  
    wygłuszę sobie sam, więc ten koszt odejmijmy. Zostaje mi 600 zł na głośniki, wzmacniacz, i może sub.

Niestety tylko tyle mogę wyłożyć. :)))
  • Moderator CarAudio
    " Zostaje mi 600 zł na głośniki, wzmacniacz, i może sub." nierealne .
    Zamiast wylegiwac się na wakacjach ...........do roboty ,bo kasy najlepiej 2x tyle (żeby to miało ręce i nogi).
  • Poziom 10  
    Nie no 1200 zł to ciekawe skąd ja tyle wezmę ;> A przecież doradzaliście kiedyś na forum różnym osobom różne wzmacniacze np. za 200 zł ... ;> Sprzęt nie musi być super markowy. Byle żeby był w rozsądnych granicach cenowych. Przecież pełno tego na allegro...
    Czy to koniecznie muszą być głośniki za 600 zł ? wzmacniacz za 400 i coś jeszcze ? ;>

A jeśli dołożyłbym 200zł to jest możliwy taki zestaw za 800 zł ? ;> zobacze jak we wakacje będę stał z kasą może max bym 1000wyciągnął ;)))
  • Moderator CarAudio
    Sensowne głosniki to 280-380 ,sub (cały) ok 400 ,a gdzie wzmacniacz 4 kanałowy i kable ? Taniej jasne ,że można ale szkoda kasy,bo często "wybory" są nietrafione .

Poczekaj ,może zagraj w Lotto?

Tak na serio ,możesz teraz kupić głośniki na przód i zrobić solidnie drzwi ,potem(jak będzie kasa) dokupić wzmacniacz ,no i na deser dobór suba .Taki "systematyczny" sposób zakupów jest najlepszy.
  • Poziom 10  
    Ok. Zrobię tak jak mówisz ;) A jeszcze mam takie troszku głupie pytanie ale ja sam do końca nie wiem : Co mi da wzmacniacz ? W zasadzie nawet nie wiem jaki on mi da efekt jeśli go zamontuje ... Przecież i tak muzyka będize wystarczająco głośna ?;>
    hihi tylko się nie wściekaj że musisz odpowiadać na takie głupie pytanie ale ja poprostu tego nie wiem:(
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 27  
    ja bym kupił teśme soudala dużo lepszy wybór a sprawdza się wyśmienicie
    pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Tak ale ta taśma jest bardzo droga. A ja chcę wygłuszyć tylko 4 drzwi i troszke bagażnik i tyle ;) Mam na to 200 zł ;>
  • Poziom 27  
    a po co Ci wygłuszać tylne drzwi i bagażnik!!!!!!!!
    robisz tylko przednie drzwi więc zainwestuj tylko i wyłącznie w ich wygłuszenie. Jak będziesz robił coś z tylnymi to wtedy je wygłuszysz.
    Co do głośników i wzmacniacza. Na przód Powerbass L6C a wzmak jakaś używka z signata i gra gitara.
    Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    No właśnie musicie mi doradzić w poważnej rzeczy :

Chciałbym również, żeby pasażerowie odczuwali przyjemność ze słuchania(głosnej) muzyki. Niestety musiałbym wiercić drzwi co jestem skłonny zrobić. Mam też miejsce na tylnej półce no ale co : oczytalem się tyle złych opinii na temat montowania głośników w tyle że od tego odchodzę, no ale co z bocznymi po stronie pasażerów ?

Czy te przednie głośniki wystarczą w zupełności ??
    Nom a co do wygłuszania no to jak już się do tego zabieram to chcę to zrobić dobrze, żeby nic w samochodzie nie drżało. Szczególnie boczne drzwi ... Więc drzwi pasażerów też wygluszę, a bagażnik to tak przy okazji ( może kiedyś wstawię tam subwoofer i będzie gotowe miejsce) ;)))
    A co myślicie o głosnikach HERTZ ESK 165 ?

Z góry dzięki za odpowiedź;)
  • Moderator CarAudio
    "A co myślicie o głosnikach HERTZ ESK 165 "

Koniecznie trzeba ich posłuchać przed zakupem(godzinka starczy) ,bo tweeter ma "specyficzny" charakter brzmienia i może nie każdemu pasować.
  • Poziom 10  
    Przeczytałem sobie duużo opinii na temat tych Powerbass'ów.
    I muszę powiedzieć, że jestem nimi mocno zainteresowany.

A jakiś konkretny model wzmacniacza do tego ? ;>

Czy do tych głośników mam dołączone dystanse czy sam muszę sobie zrobić ?Okablowanie też się znajduje w komplecie i nie musze nic dokupywać ??;>
  • Poziom 25  
    niestety okablowanie(marne) zazwyczaj jest w komplecie do marnych glosnikow na allegro do pozadnych glosnikow musisz dokupic okablowanie oddzielnie wiec na wszyskie przewody musisz doliczyc dodatkowe pieniadze.. jesli od radia do glosnikow to nie beda to duze pieniadze ale jak juz bedziesz montowac lepszy wzmacniacz to juz troche gotowki bedziesz musial miec...panele itp tez musisz wykonac sam badz zamowic w jakims sklepie ale z mdf'u a nie tworzywo
  • Poziom 10  
    Witam,
    Piszę ponownie bo nie uzyskalem odpowiedzi na wszystkie pytania :
    Może w kolejności :

Załóżmy kupuje powerbass'y
    1) wyciszać wszystkie drzwi + bagażnik czy tylko przednie drzwi tam gdzie mają być głośniki wstawione ?
    2) Jaki kupić wzmacniacz ?
    3) Jakie do tego kable ?
    4) Czy pasażerowie też będą odczuwać przyjemność ze słuchania muzyki?
    Może zdecydować się jednak na jakieś głośniki 2x2 czyli dwa do przodu dwa po bokach u pasażerów ? ;)
    5) Czy dystanse(z MDF'u) mogę sobie kupić te z allegro czy mam sam sobie zrobić ?

Dzięki za wszelkie odpowiedzi;)
  • Poziom 10  
    Chciałbym przypomnieć o moich pytankach ;)
  • Poziom 10  
    ... Czy jesteście w stanie zaoferować mi inny model głośników ? W sklepie gościu mi powiedział za komplet 490 zł ! ;> to stanowczo za dużo :(
    Może jednak zdecydować się na te hertz :
    http://allegro.pl/item206314111_hertz_dsk_165_fa_vat_polska_gwar_hurt_k_ce.html
    Kosztują 250 zł i zostanie mi pieniążków na wzmacniacz ;
    Tylko podpowiedzcie jaki ;))))

Dzięki ;)

Dodano po 2 [godziny] 48 [minuty]:

;(
  • Moderator CarAudio
    Na Powe.pl masz PBs6c i do tego dystanse (nie wiem dokładnie ,czy mają do twojego modelu Hondy-zapytaj) za 299zł+1zł ,a nie 490zł.
  • Poziom 10  
    Powalla, ja miałem na myśli PB L-6C . One kosztują 490zł.

No ale jaki mam wzmacniacz do tego kupić ?
  • Moderator CarAudio
    Montując L6c można na początek zrezygnować z suba ,bo one całkiem dobrze sobie radzą w "paśmie basowym "(dużo lepiej niż ES6c i S6c).Oczywiście muszą być odpowiednio zaaplikowane i podpięte pod wzmacniacz .Napisz czy wzmacniacz może być używany,czy tylko nówka.
  • Poziom 10  
    Obojętne ;) Używka chyba lepsza bo tańsza. Aaa i raczej nie miałem zamiaru wstawiać suba. To autko użytkuje również tata więc jego basy by denerwowały. Sam też nie lubię jeździć z max. basami np. w skali od 1 do 10 lubię tak : 5-6. Wolę sobie wokalu posłuchać i cieszyć się czystym i pięknym brzmieniem niż słuchać łubudubu ;P

Powalla i odpowiedz mi jescze
    1)czy musze wygluszać całe autko czy wystarczy sam przód ??;>
    2)Jakie kable kupić żeby to wszystko podłączyć...

Dzięki ;)))

Dodano po 14 [minuty]:

Jeszcze mam taką opcję, którą raczej bym wolał :
    1) kupić głośniki Hertz ESK 165
    2) kupić dobry wzmacniacz

I byłbym happy bo ten zestaw jest tańszy a myślę że dużej różnicy by nie było. nie jestem aż tak wymagającym słuchaczem ;)

Co myslicie ??

Dodano po 54 [minuty]:

?? :):):)

Dodano po 23 [minuty]:

?? ;):):):)