Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
PLFONPLFON
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Słuchawka 2000S i regeneracja Lcd

25 Oct 2003 09:39 1999 5
 • Level 15  
  Problem mam następujący .
  Dostałem słuchawkie gigaset 2000S. Taśma od lcd jest w jednym miejscu przypalona( brak kontaltu na dwóch koncach. Odkleiłem delikatnie lcd z taśmą i wyciąłem kilka milimetrów tej spalonej taśmy i teraz mam problem jak odtworzyć te ścieżki.
  Proszę o jakieś porady

  Zakładam że nowy lcd z taśma jest nie do dostania.
 • PLFONPLFON
 • Level 11  
  Ja zrobiłem tak. 4mm od końca krawędzi są ścieżki węglowe na taśmie przezroczystej, dalej w stronę LCD są one między 2 tasmami (zaczyna się od spodu 2 warstwa. Musisz delikatnie skalpelem wjechać m-dzy te war stwy raz po raz coraz głębiej, ok 2-3mm wystarczy. Potem tą dolną odstającą odciąć małymi nożyczkami z wąskimi końcami (do paznokci). Odsłonięte nowe ścieżki pokrywa jeszcze klej, trzeba go zmyć delikatnie rozpuszczalnikiem - ja yżyłem chlorokauczukowego bo benzynowy zmywał też ścieżki, myj wzdłóż ścieżek nie wpopszek. Potem kawałek pianki lub gumowy pasek z gumki myszki połóż na taśmie i obwiąż razem z płytką telefonu wielokrotnie nitką. Mi działa i w gigaset 900 i w 2000.

  pozdro
 • PLFONPLFON
 • Level 15  
  Niewiem czy cię właściwie zrozumiałem
  Mam położyć lcd z taśma na laminacie tam gdzie leżał wcześniej i go jóż nie wprasowywać tylko dać ten kawałek gumki i ścisnąć to nitką.
  Jezeli tak to u mnie to nie przejdzie ponieważ jak wspomniałem mam wyciety kawałek tasmy z Lcd i jak położe go na laminacie to te dwie ścieżki z taśmy jóż odizolowane i przemyte nie dosięgają do pól kontaktowych na laminacie (brakuje jakieś 2 mm)
  I jeszcze dziwna żecz.
  Sprawdziłem miernikiem rezystancję na taśmie od lcd (dokładnie przykładałem końcówki miernika na końcu taśmy tam gdzie jest odizolowana i miałem rezystancję na poszczególnych końcówkach od 200 omów do 20 kiloomów !!!.
  To bardzo dziwne
 • Level 11  
  No na nie dosiegające ścieżki to patentu nie mam. Rezystancja powinna być kilkadziesiąt Om.
 • Level 15  
  No i robię kolejne podejście do tej słuchawki.
  Zakupiłem
  Lakier grafitowy
  Lakier przewodzący
  klej przewodzący
  Mam zamiar zregenerować kilka ścieżek z taśmy przy pomocy cieniutkiego kynaru. Bedzie to 6 przewodów (stare te na taśmie jóż oderwałęm zupełnie bo były zbyt zniszczone to znaczy wyciąłem część foli ze ścieżkami)
  Lakier grafitowy do naprawy tego sie nie nadaje( nie daje się uzyskać wymaganej rozdzielczości) ale klejem oraz lakierem jest to wykonalne (połączenia będą kynarem a klejem przewodzącym będzie to przyklejone do styków na LCD oraz do grafitowych styków na laminacie. Czy ktoś się orientuje czy to ma szanse działać po takim zabiegu.
 • Phones specialist
  I tak dalej i tak dalej....Kleje gumki sreberka paierki folie żelazka,lutownice.Tak naprawdę udaje sie to tylko nielicznym -.
  jeżeli folia odłazi z powodu mazi pod klawiaturą.Pomaga przemycie propranolem
  i subtelne nagrzewanie (ćwiczyć,ćwiczyc i jescze raz k... cwiczyć).
  Opis wskazuje żę ktoś juz to obrabiał z fatalnym skutkiem.
  Wątpię aby na tym etapie coiś z tego sensownego wyszło.
  Kupić druga słuchawkę -Allegro lub giełda w Lubiniu.......