Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kupilem tester baterii i co ??

25 Paź 2003 10:07 2684 7
  • Poziom 17  
    Mam taki sobie testerek baterii kupiony z GSM technology.
    I so?? raczej wszystko byloby ok, ale nie chce pokazuje mi tylo parametrow ile bym chcial.. :) juz mowie o co mi chodzi chodzi o to ze po pierwsze to wydruki ma biedne bo pokazuje tylko napiecie pojemnosc i rezystancje oraz to czy przeszedl test czy nie. pozatym jest tylko na jedna baterie... :( czy ktoś z was używa może testera baterii?? A jeśli tak to jakiej firmy i gdzie go można kupić.. ?? Pozatym nie wiecie gdzie i za ile mozna kupić wavetech`a ??
  • Poziom 25  
    Ja używam testera UBA4 firmy Vencon (www.vencon.com) - super - sterowany z komputera wydruk itd. Duzo mozliwosci np formatowanie baterii - koszt okolo 600 $
    Wavetech 4107S - koszt około 10000 $.
  • Poziom 17  
    Dzięki :) wydaje mi się że jest fajny :DDD ale czy można kupić go w naszym dziwnym kraju ?? czy tylko wysyłka ??
  • Poziom 15  
    voro nie chciałbym cie martwić ale te testery to moim zdaniem lipa - za tyle kasy ( około 1700). Spróbuj nim przetestować baterię li - jon 3.9V np z sony. Do tego te plastikowe elementy które przytrzymują baterię nie wyglądają na solidne i trwałe
  • Poziom 25  
    ojjjjj kolego "seba30" mylisz sie i to strasznie !!
    Zrobię test baterii do Sony J5, wydrukuje, zeskanuje i wysle ci na maila - trzeba tylko odpowiednio zaprogramowac proces testowania - a to bardzo latwe - zreszta razem ze softem masz juz gotowe procesy do roznych typow baterii.....
    Kupiłem sam tester bez przystawek to akumulatorow - moze ty masz na mysli calkiem inny tester ??
    A przystawki do testowania....hmmmm.... wpadlem na super pomysl: wykorzystuje do tego stare obudowy ze złączami baterii .... wkladasz baterie tak jakbys wkladal do telefonu i takie samo jest mocowanie...tylko ze w obudowie nie ma nic a wystaja z niej dwa kabelki - "+ i -" - sprawdzony patent - a kasy zaoszczedzisz mnostwo !! (bo podtsawki sa dosc drogie).
    Tester jest drogi, ale.....bardzo skuteczny.....jak miło patrzeć kiedy po formatowaniu baterii Ni-MH charakterystyka sie ładnie podnosi do góry i bateria odzyskuje sprawnosc :)

bez urazy, ale zobacz jeszcze raz na ten tester i nie krytykuj wiecej....:):)

http://www.vencon.com/uba_info/index.html

Pozdrawiam

P.S.
    Żeby mieć dobry serwis i precyzyjnie okreslac stan baterii trzeba zainwestowac.....
    A co do Wavetech`a...hmmmm bez niego ani rusz z naprawami toru radiowego w komorkach ...owszem ludzie sobie radza, ale... wymaga to wielu dni testow itd.... jeden test na tym cholernie drogim sprzecie i wiesz co dolega komorce... widzisz ktory kanal jest uszkodzony, ktore pasmo, po takim tescie na 90% mozna stwierdzic czy uszkodzenie lezy po stronie odbiornika, nadajnika czy logiki......
    Z tego co wiem .... w Polsce ciezko go kupic.... dowiem sie cos wiecej i napisze.
  • Poziom 15  
    @Daniel_GSM ja pisałem z tym testerze z gsmtechnology (biała plastikowa obudowa z przeźroczystą podnoszoną klapką) który kupił voro. Poza tym właśnie zacząłem rozważać zakup tego firmy vencon.
  • Poziom 25  
    Zwracam honor "Seba" - i przepraszam - nie zrozumielismy sie - Vencon jest naprawde super ..... test trwa długo bo około 2-3 godzin, ale za to jest dokladny ... bardzo dokladny. Oczywiscie mozna tylko wykonac test rezystancji wewnetrznej - kilka sekund.... mozna rowniez robic rozne eksperymenty " na szybkiego" - naladowana baterie podpiac do testera i obciazac ja stopniowo wiekszym pradem obserwujac spadek napiecia - a wszystko to.... cyfrowo, sterowane za pomoca myszki i na ekranie komputera....POLECAM (nikt na pewno nie bedzie zalowal ze zainwestuje w to "cacko".
  • Poziom 17  
    hehehe :D w każdym bądz razie moja pochwała odnosiła sie również do vencom`a a BROŃBOŻE nie do tego z GSM technology !!! :D Ten z gsm Tech to badziew jest i tyle ... :)