Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laser/scanner w HP LJ 4L. Rozebranie i wyczyszczenie silnika.

17 Cze 2007 21:14 1845 4
  • Poziom 21  
    Witam. W drukarce HP LJ 4L jest problem z laser/scanner-em. Chciałbym rozebrać silnik i wyczyścić, natomiast nie mam pojęcia jak to sie robi. Sprawia wrażenie nierozbieralnego. Czy ktoś może miał już z tym do czynienia? w Silniku słychać , że coś jakby lata luzem.
  • PCBway

• Poziom 43  
    W tym nie ma skanera :!:

Jest to rozbieralne ale bardzo ostrożnie ( wyciąga się lustro wirujące ) - natomiast jeśli słychać "świst" to czyszczenie i oliwienie to tylko chwilowa naprawa.

Poczytaj na forum - problem kilka razy był omawiany
  • PCBway
  • Poziom 21  
    Hahaha. Jasne, że nia ma skanera, jako urzadzenia do skanowania dokumentów. Natomiast w terminologii drogi panie "specjalisto" używa się określenia modułu lasera jako laser/scanner assembly. Zapraszam do serwisówki. Natomiast jesli gdzieś był juz opis jak sie rozbiera silnik w tym module na forum, to chyba mam popsutą wyszukiwarkę, bo moja takowego opisu nie znajduje. Przejrzałem odnalezione posty dla "laserjet 4L" i owszem jest cos na temat problemów z laserem, że trzeba go oczyścić, natomiast nic na temat sposobu rozbierania samego silnika. Pozdrawiam

• Poziom 43  
    Skoro kolega chce mnie uczyć z serwisówki :

1. laser/scanner assembly to potocznie moduł lasera, czyli : zestaw soczewek z lustrem wirującym (1)

2. To co kolega chce rozbierać to najprawdopodobniej polygon mirror motor ( zaznaczone strzałką - właściwie to zaznaczone jest lustro wirujące, jak mniemam obiekt zainteresowań kolegi jest pod nim )

Wycinki z serwisówki :!:

Problem należy precyzować - określenie skaner w tym dziale jest co najmniej dwuznaczne

Tak na marginesie : pierwsze słyszę żeby to ktoś rozbierał i czyścił - a kilka drukarek w życiu rozebrałem i w kilkoma serwisami mam kontakt
  • Poziom 21  
    Ok, i o to mi chodziło, czy to jest rozbieralne, jak np. w HP LJ 1200 itp., czy nie i dać sobie z tym spokój. Dzięki za informację.