Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Alarm Seo w Mercedesie W124 200D

18 Jun 2007 01:04 2249 5
  • Level 10  
    Witajcie! Od pewnego czasu ogladam to forum i dlatego zostalem przekonany do alarmu Seo. Jestem amatorem jak chodzi o elektronike, potrafie co prawda naprawic rozrusznik czy alternator, ale to dlatego ze jestem tez mechanikiem.
    Jaki alarm Seo bedzie prostrzy w montazu i wlasciwszy do mojego auta - Mercedes W124 200D - Concerto, czy Dolphin Plus. Co jeszcze powinienem dokupic i gdzie tego szukac? Chodzi mi przede wszystkim o moj pneumatyczny zamek - chcialbym kupic gotowy interface ktory bedzie wstanie podal + lub - na jeden kabelek, poniewaz nie jestem w stanie zbudowac w/g mojej wiedzy z przekaznikow, a zarazem jako amator nie chce spalic sobie p-py zamka.... Oczywiscie interface musi wspolpracowac z Seo.... czy to bedzie dobry interface: http://conda.pl/product.php?id=74&k=4&pk=22&ppk=0
    Kolejne pytanie - jakie ultradzwieki i czujnik udarowy dobrze wspolgra z Seo?
    Gdzie kupie zawor podcisnienia, ktory zamknie doplyw i niepozwoli pompie wtryskowej podac paliwa? Czy moze lepiej dac elektrozawor na przewody paliwowe?
    I ostatnia sprawa, czy przy zakupie Seo ze strony www.conda.pl dostane instrukcje montazu do konkretnego auta? Czy moglby mi ktos napisac dokladnie w jakie przewody i gdzie mam sie wpiac?
    A moze jakies porady i sugestie, chetnie poslucham...
    pozdrawiam

ps. moj email: asthor(malpa)go2.pl
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 32  
    Wbrew pozorom łatwiejszy w montażu będzie Dolphin chociaż różnice są minimalne. Po prostu w Dolphinie masz osobne kabelki na przednią klapę i bagażnik, a w Concerto musisz sobie te przewody dopiąć do przewodu drzwi (przez diody).

Gotowy moduł zamków pneumatycznych to http://conda.pl/product.php?id=80&k=6&pk=16&ppk=0 Ty znalazłeś inwerter, a to nie do tego.

Ultradźwięki i udar dodane do Dolphina Plus powinny dobrze z nim współpracować skoro dodali je do kompletu.

Zaworu podciśnienia już dawno nie widziałem, kiedyś sprzedawali to w FOXie, może jeszcze mają. Zawór paliwa zda egzamin ale tylko zamontowany między filtrem, a pompą, wcześniej nie, bo silnik zaciągnie paliwo powrotem.

O kolory przewodów i miejsce ich wpięcia lepiej nie pytaj, bo temat jest opisany na forum i nikt nie będzie robił tego drugi raz. Wystarczy wbić w wyszukiwarkę pytanie i wszystko wyskoczy.

Czy do alarmu dadzą opisówkę? Sam ich zapytaj, to nie jest ich firmowe forum, a my nie jesteśmy ich adwokatami.

Już tak na koniec, Exus to chińszczyzna i montowanie jej do Mercedesa to trochę profanacja.
  • Level 10  
    Przeszukalem elektrode pod katem opisu kabelkow i ich kolorow w ktore nalezy sie wpiac z alarmem i niestety nic nie znalazlem /w124 200D/ - prosze o pomoc! Szukalem tez na forach Mercedesa i jedynie to znalazlem ze niebieski jest do sterowania zamkniem centralnym.

Czy elektrozawor stosowany w silnikach benzynowych do odciecia benzyny podczas jazdy na lpg zda egzamin w moim dieslu, nie bedzie za slaby?

prosze o porade

pozdrawiam
  • Level 17  
    U mnie po wpisaniu 124 wyskoczyło ponad dwie strony tak że jest tu praktycznie wszystko co potrzebne do założenia alarmu w tym aucie.A żeby nie być gołosłownym zajrzyj tu: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic265982.html
    A jeżeli chodzi o odcięcie to dolphine plus ma aż dwa obwody do przecięcia i na twoim miejscu chyba nie bawiłbym sie w elektrozawory.Ale to twoje auto i co w nim zrobisz to twoja sprawa.
  • User removed account  
  • Level 10  
    norbert.s. wrote:
    A co można bez elektrozaworu odciąć w 200D? Rozrusznik i po stacyjce, żeby wyeliminować pogrzewanie i utrudnić przez to próbę odpalenia na pych.

dokladnie, praktycznie to ten motor potrzebuje tylko paliwa zeby chodzic. Jezeli jest sprawny silnik to zapali nawet bez udzialu swiec latem, albo gdy jeszcze nie ostygl. Zawor od podcisnienia mozna latwo obejsc... ogolnie zostaje pozadne zablokowanie maski...