Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

peugeot 206 i seo perfect

18 Cze 2007 11:03 2142 17
  • Poziom 9  
    witam

Jestem na etapie wyboru zabezpieczenia do P206 HDI ('05). Po lekturze kilku portali początkowo wybrałem EXUS V3100 Contro.

Od monterów tej marki dowiedziałem się, że ten model nie jest najlepszym rozwiązaniem (ponoć już jest wersja v9900) do mojego auta i polecono mi SEO PERFECT za 600 pln + 150 za powiadamianie radiowe (montaż + alarm)

Jako, że nie znam się na tym kompletnie, mam do Was pytanie - czy to dobry wybór? W sklepie www.conda.pl widzę alarm "Seo Perfect - komplet (C+U+B)" za 254 zł..

czy 600 zł za kompleksowy montaż do dobra cena?

pozdrawiam,
    bartosz.
  • Poziom 32  
    Moim zdaniem nie można ocenić czy to dobra cena, czy nie. Zależy co to za warsztat, jak montują, jakim sprzętem dysponują (np. KTS). Warto również porozmawiać z kimś, kto u nich montował, jak załatwiają reklamacje itp.
  • Poziom 9  
    to ten zakład:

KARSSON Marek Lewandowski

autoryzowana dystrybucja i montaż
    ul. Drzymały 20
    64-200 Wolsztyn
    woj. wielkopolskie

miał ktoś z nimi już do czynienia?
  • Poziom 16  
    A po co ci KTS do Peugeota???
  • Poziom 32  
    bebefirst napisał:
    A po co ci KTS do Peugeota???

Nie! No wymiękam....
  • Poziom 16  
    Nie wymiękaj, zastanawiałem się jakię błędy chcesz tym wykasować w bełgocie, stare modele i owszem, ale nowe 206, powodzenia życzę.
  • Poziom 32  
    Podałem tylko przykład urządzenia które może być w takim zakładzie... Mam wrażenie, że troszkę się czepiasz i odchodzisz od tematu.
  • Poziom 16  
    Nie czepiam się, lecz nigdy do założenia alarmu nie stosowałem KTSa ani Diaga, pomimo że mam do nich bezproblemowy dostęp. Potrzeba tylko trochę doświadczenia i intuicji. W Peugeocie system BSI tylko przez 15 minut po odłączeniu akumulatora pamięta zmiany, po upływie tego czasu możesz go rozebrać na śrubki i złożyć z powrotem i nie będzie błędu.
    KTS odczyta błędy ale niewiele w nich zmieni, natomiast Diag musi mieć dostęp przez Internet na platformę Peugeota, a ta jest tylko dla ASO. Natomiast ASO nie świadczy takich usług jak zakładanie alarmów (zazwyczaj przychodzą fabryczne) bo nie ma na to czasu (bo ma mnóstwo innych elektrycznych zajęć np. kolejna kampania ABS, bo płoną samochody) I tak kółko się zamyka.
    Wiec wydaje mi się że, założyć alarm można gdziekolwiek, bo jedyną rzeczą jaką można zepsuć to moduł BSI (1600 zł) który jeśli nie teraz, to później i tak się zepsuje.
    Pozdrawiam
  • Poziom 26  
    bebefirst napisał:
    ...................bo ma mnóstwo innych elektrycznych zajęć np. kolejna kampania ABS, bo płoną samochody) ........................ moduł BSI (1600 zł) który jeśli nie teraz, to później i tak się zepsuje.
    Pozdrawiam

Święte słowa.
    Widzę kolego, że pracujesz lub pracowałeś w Peugeocie, znasz temat.
    A tak na marginesie, to P307 mają zakazane parkowanie w podziemnych parkingach w Szwajcarii.
  • Poziom 32  
    Fajnie, tylko kolega bartoszm poprosił o opinię na temat alarmu i montażu w samochodzie, a ja jakoś nie widzę związku między dywagacjami na temat awaryjności Peugeotów, a alarmem.

Jeszcze raz wyjaśnię, że chodziło mi tylko i wyłącznie o warsztat, który w razie zapalenia jaśka lub helikopterka (każdemu może się to przytrafić)będzie wiedział, co z tym zrobić. Będzie miał czym wykasować błędy, sprawdzić co jest nie tak i dlaczego. Nie skupiałem się tylko na tym konkretnie modelu, chodziło mi ogólnie o większość samochodów. Wiadomo, że nie da się mieć aparatury do wszystkiego, ale posiadanie jej świadczy o poważnym podejściu do tematu (choć nie wyznacza kategorycznie, że ten co nie ma urządzeń diagnostycznych jest złym instalatorem).
    Tak swoją drogą w każdym warsztacie na honorowym miejscu powinno znajdować się urządzenie serwisowe zwane gaśnicą ;)
  • Poziom 26  
    renqien napisał:
    Fajnie, tylko kolega bartoszm poprosił o opinię na temat alarmu i montażu w samochodzie, a ja jakoś nie widzę związku między dywagacjami na temat awaryjności Peugeotów, a alarmem.

No dobra, faktycznie odbiegliśmy troszkę od tematu.
    Zakładałem kiedyś bezpilotówkę Seo do P206, nawet chyba z 2005 roku. Montaż bezproblemowy, należy tylko pamiętać, że przed ściągnięciem wtyczek z BSI - klema "OUT" z akumulatora.
    Prawidłowy montaż nie może spowodować zapalenia "helikopterka" na desce.
    Zresztą ta kontrolka pokazuje błędy silnika, a nie błędy BSI.
    Nie znam instalatorów z tamtego zakładu, więc nie powiem czy zrobią to dobrze.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 16  
    I tu kolego norbert s jesteś w błędzie, podłącz Diaga i zobaczysz, że nawet twoje odpięcia wtyczek są zapamiętywane.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 16  
    Oczywiście że tak, są to błędy przejściowe, ale jak serwis chce stwierdzić czy grzebał któś w instalacji to stwierdzi. Po za tym duże nagromadzenie takich błędów zamydla obraz prawdziwej usterki jeśli ona powstanie, dlatego się je kasuje. Wyświetlenie poduszek nie zawsze jest błędem przejściowym.W niektórych modelach wiąże się to z wymianą sterownika poduszek(jeśli informacja nie pochodzi z pirotechnicznych napinaczy pasów bezpieczeństwa).
  • Poziom 32  
    O losie!!! Żebym wiedział, że zrobi się z tego tak rozbudowany OT, to wcale bym o tym KTSsie nie pisał.
    Teraz to BARTOSZM wogóle nie pojedzie zamontować alarmu, żeby mu nie musieli wymieniać sterownika poduszek, o silniku i BSI nie wspomnę... :D
  • Poziom 9  
    Ja bym poiadomienia radiowego nie montował,dlatego że mam z tym przykre doświadczenia i nie jest to takie piekne jak pisza.Polecam system antyporwaniowy.
  • Poziom 26  
    Norbert.s. ma rację reszta to są wirtualne pomysły.