Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kv25c5k rozjechane kolory

18 Cze 2007 12:23 660 3
 • Poziom 10  
  Witam!!
  Mam problem ze zbieżnością kolorów, a mianowicie po prawej stronie kineskopu kolory sa rozjechane w pionie, po lewej jest ok. Regulackja na kineskopie nie wiele pomaga. Może macie jakieś pomysły na rozwiązanie tego problemu, z góry dzieki.
 • Poziom 32  
  Cewki odchylające rozkleiły się prawdopodobnie wewnątrz. Cewki można wziąć z innego kineskopu i próbować ustawić, ale problemy wtedy zaczynają się z czystością bieli. Proponuję sprawdzić, czy czystość jest dobra na oryginalnych cewkach. Jeżeli jest zła i standardowo nie da się jej ustawić, to może być odklejona maska kineskopu.

  Pozdrowienia.
 • Poziom 10  
  Chyba masz racje co do cewek, podczas startu i gaszenia dziwnie strzelają, jakoś tak nierównomiernie, na raty. Obraz jest oki, więc da sie jeszcze z niego korzystać. Dzieki za info. Pozdrawiam.
 • Poziom 32  
  To strzelanie nie ma z tym objawem nic wspólnego, ale mimo drobnego feleru, jeżeli tylko emisja kineskopu jest dobra, to zła zbieżność przez większość ludzi nie jest postrzegana jako uszkodzenie. Inną sprawą jest jeszcze to, że do wszystkiego można się przyzwyczaić.

  Pozdrowienia.:D