Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Egzamin zawodowy - Technik elektronik - 20 czy 21 czerwiec ?

sztygu 18 Jun 2007 18:00 4436 12
Optex
    sztygu
    Level 11  
    Kiedy Wy macie ? chodzi mi o praktykę jestem z warszawy????
  • Optex
    memek
    Level 17  
    Teoria jest 19 a praktyka 21 czerwca. O godzinie 9
    Elmer_
    Level 11  
    A propos to w 42 pyt wychodzi chyba 3660zl a nie ma takiej odp..myle sie??
    toma5z
    Level 13  
    hm... przypomnij

a te zadanie bylo beznadziejne.... co ktoś wyciąga na miesiac 1000zl +10% premii i niewiadomo czy dodać tą umiejętność znania języka....

nic nie bylo napisane...
  • Optex
    Elmer_
    Level 11  
    i czesc jest zle sformulowananp 46 brak zabezpieczenia źródła laserowego podczas naprawy odtwarzacza DVD grozi

A. uszkodzeniem odtw DVD
    B. usszkodzeniem lasera
    C. uszkodzeniem wzroku
    D. poparzeniem skóry

poprawna odpowiedz to C ale kto naprawia sprzet gdy jest włącząny??bo moim zdaniem zeby uszkodzic wzrok laserem to sprzet musi byc podłączony czyli musi być napięcie

A tamto 42
    Koszt materiałów niebędnych do wykonania systemu alarmowego w mieszkaniu wynosi 2000zł. Koszty wykonania stanowią 50% ceny materiałow. Materiały i wykonanie objete są 22% podatkiem VAT.Jaki będzie całkowity koszt wykonania instalacji?

A. 2190zł
    B. 2560zł
    C. 3000zł
    D. 3440zł

Poprawana odpowiedź do D ale nie wiem moze zle licze 50% z 2000zł=2000+1000*22%=3000*22%=3000+660=3660zł

takiej odpowiedzi nie ma jezeli opodatkuje tylko materiały to wychodzi 3440zł ale to wtedy niezgdonie z poleceniem jest!
    iwan2004
    Level 11  
    Wydaje mi się że w poleceniu oczywiście jest napisane że są one obiete podatkem VAT więc ja bym już go nie wliczał a wyjdzie wtedy 3000zł ;P
    chimera_best
    Level 2  
    ale CKE powiedziała ze ma byc 3440 i jak jej to wyszlo to ja niewiem
    kasjo
    Level 25  
    Elmer_ wrote:
    i czesc jest zle sformulowananp 46 brak zabezpieczenia źródła laserowego podczas naprawy odtwarzacza DVD grozi

A. uszkodzeniem odtw DVD
    B. usszkodzeniem lasera
    C. uszkodzeniem wzroku
    D. poparzeniem skóry

poprawna odpowiedz to C ale kto naprawia sprzet gdy jest włącząny??bo moim zdaniem zeby uszkodzic wzrok laserem to sprzet musi byc podłączony czyli musi być napięcie

A jak sprawdzisz czy laser w ogóle działa?
    Elmer_
    Level 11  
    chimera_best wrote:
    ale CKE powiedziała ze ma byc 3440 i jak jej to wyszlo to ja niewiem

Wyszlo jej tak ze opodatkowala tylko materialy czyli 2000zł*22%=2440+1000zł(wykonanie)=3440zł

kasjo wrote:

A jak sprawdzisz czy laser w ogóle działa?

Acha czyli jak dałbym Ci DVD do naprawy to odrazu bys go rozebrał i sprawdzał laser tak patrząc sie na niego czy sie świeci??-brawo

Dla mnie to pytanie jest bez sensu.
    timo66
    Level 23  
    no to jeszcez jedno zle sformulowane pytanie . Mianowicie zadanie 41.
    liczac koszty stabilizatorow takich jak na schemacie to wychodzi 612,75zl , a takiej odpowiedzi niema :| , a w tabelce jest wyraznie napisane ze cena za element ,a nie elementy wiec wychodzi 3zl za rezystory i 2zl za kondensatory . To albo ja jestem glupi ze sie sugerowalem schematem , albo ta osoba co go tam zamiescila

ps: jak by patrzec tylko na tabelke , to wychodzi na 570 ,wiec poco ten schemat ktory "wprowadza w blad ":?: :|
    Elmer_
    Level 11  
    Propos tych pytan u mnie w szkole rozmawialismy z dyrektorem który zajmuje sie przedmitami zawodowymi i mowil zeby napsiac pismo i złożyc oni to sprawdzą i wyslą do cke.

A dziś w parktycznym tez był błąd!!życzę powodzenia temu co ma zamiar mierzyc miernikiem który ma f>200kHz a generator max 200kHz.BRAWO DLA TYCH TAM NA GÓRZE!!
    User removed account
    User removed account