Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Centrala Satel CA10 i łączność przez PCMCIA

18 Cze 2007 18:09 3509 7
 • Poziom 10  
  Witam,
  Mam problem z łącznością centrali ca10 z laptopem - próbowałem 2 przejściówki USB > RS232 i nic, teraz zastanawiam sie nad kupnem karty PCMCIA i mam takie 2 do wyboru:
  1 x COM http://www.xpower-europe.com/?w=pr&idp=218
  2 x COM http://www.xpower-europe.com/?w=pr&idp=219
  I się zastanawiam czy to wszystko będzie ze sobą współgrało, cena tych urządzeń to około 150-160 zł - jeżeli by nie działało to szkoda kasy kurde...
  Jakieś sugestie?, doradźcie coś...
 • Poziom 14  
  hmm ale jaki dokładnie problem ?? może zle ustawiłes DOLAD10 ?? lub nie właczyles FS-112 ?? lub sterowniki do przejściówki bo u mnie w firmie korzystamy z przejściówek i nie bylo jeszcze problemów :)
 • Poziom 20  
  Kup przejściówkę SATELA jest tania i z dołączonymi sterownikami na 100% działa sam tak pracuję. A co do kart na PCMCIA to raczej powinny działać bo obsługują COM sprzętowo.
 • Poziom 10  
  dobrze wszystko ustawiłem i próbowałem tez przez FS112, stery też wszystko OK.
  Również Komunikacja/Połącz lokalnie z.../CA10 (bez użycia manipulatora) nie dało rady - wyłączałem zasilanie, przestawiałem zworkę na reset, klikałem OK i później podpinałem zasilanie, pojawiał się komunikat Jest sygnał i dalej NIC (powinno się już połączyć z centralą ale nie chce, wina przejściówki na 100%).

  Możesz mi pokazać zdjęcie jakie przejściówki oferuje twoja firma?

  Centrala Satel CA10 i łączność przez PCMCIA
  Próbowałem 2 takich dostałem je w jednym z Oddziałów Satela tylko dlaczego on nie jest podobny do tego na stronie Satel'a?
  http://www.satel.pl/produkty/usb_rs.php Wyjaśni mi to ktoś?
 • Poziom 25  
  Ja korzystam z tej przejściówki na zdjęciu. Nie ma znią żadnych problemów.
  Po pierwsze musisz utawić port w laptopie na którym bedzie pracować ta przejściówka. Taki sam nr portu ustawiasz w programie. Wyłączasz program. Będąc w trybie serwisowym podpinasz centralę do laptopa. Odpalasz program. Wprowadzasz na manipulatorz 112#. Następnie w programie DLOAD-10 klikasz na ikonę "odczyt" i musi ruszyć.
  A może masz trafiony kabel do centrali. Często lecą przewody w końcówkach.
 • Poziom 20  
  A jaki port ustawiłeś w programie musisz zerknąć co masz w menedżerze urządzeń sterownik przejściówki instaluje swój wirtualny port COM możeto nawet być COM np 17 sprawdź to. Mam tą samą przejściówkę a kabel połączeniowy masz sprawny??
 • Poziom 10  
  wszystko robiłem tak jak pisaliście, kabel połączeniowy jest sprawny ponieważ Pan z tego Oddziału Satel był tak miły że rozpakował nowy i sprawdził ale nic...

  Jutro zamówie PCMCIA XPower'a 2xCOM
 • Poziom 10  
  Dla tych którzy użerają się z jakimiś przejściówkami USB>RS232 - Kupujcie tą Kartę PCMCIA od XPower'a jest to jedna z tańszych Kart PCMCIA i bezproblemowo można działać na Centralach alarmowych Satel :)

  to tak ku woli jasności, że ta Karta XPower działa, koszt takiej karty zwróci się po zaprogramowaniu jednego alarmu :)