Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radeon 9550 podkręcanie

18 Cze 2007 19:40 3461 7
  • Poziom 12  
    Zapoznałem się z grubsza z tematem i nabrałem ochoty do podkręcenia mojego radka.
    Zabrałem sie do tego jak pewnie wszyscy no i na początek zainstalowałem 3D Mark 05 no i test, wynik ..... 837 co to ma znaczyc wszyscy mają przynajmniej po 2000 a ja? Czy ktoś może mi powiedzie co jest tego przyczyną. Strach pomyślec że po podkręceniu wynik będzie taki jak u innych bez tego zabiegu. Może to przyczyną jest zły program testujący tzn.3D MARK 03 lub ustawienia mojego są do kitu, bo muszę zdradzic że sam program zachowuje się dziwnie tzn.mogę włączyc tylko test inne funkcje nie działają . Lub coś innego?
    Proszę o odpowiedz i z góry dziękuję.
    Pozdro
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 14  
    możesz podać jakiś link do opisu przeróbki na 9700 ? bo na benchmark`u nie znalazlem ...

pzdr
  • Poziom 24  
    Z tego co mi wiadomo R9550 mozna przerobic na R9600, a nie R9700. Co do punktow to zainstluj najnowsze sterowniki od omegi i wtedy przetestuj ;)
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Transpacyfic o czym ty mówisz? Nie wprowadzaj użytkowników w błąd, to Radka 9500 można przerobić na 9700. 9550 można jedynie podkręcić do poziomu 9600 jak wspomniał riger.
  • Poziom 10  
    Osobiscie w 3dmarku mam:

3dmark 2003 3456
    3dmark 2005 1707
    3dmark 3006 482

Twoja karta graficzna moze byc zwyklym seryjnym 9550 lub (jesli producent sie postaral) kreconym fabrycznie 9550 (wtedy na starcie masz wyzsze taktowanie i u z niego niewiele wiecej wydusisz).
    Róznica jest duza bo jesli pamietam to byly dwie wresje o szynie pamieci 64 bit i 128 (duza roznica) pamicie byly ddr i ddr2 (zadko) wielkosci pamieci to 64 . 128 .256 MB wiec jak widzisz radek radkowi nierowny :) Domyslnie taktowany Zegar GPU 250MHz Zegar pamięci 400MHz. (byc moze tyle wlasnie masz . Na radku 9550 ktorego uzywalem taktowanie zegara bylo 400 mhz a pamieci 500mhz (producent zalozyl porzadne pamieci ) a wykrecalem go do 450 / 550 (mniej wiecej) a wiec jesli masz domyslne ustawienia to potencjal jest . Do podkrecania mozesz uzyc ATItool (chyba bardziej aktualny) lub Radlinker .
    Wiecej info :http://pccentre.pl/Article12692.htm
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic235503.html
    http://forum.kompz.org/ftopic1496.html

Milej zabawy.
  • Poziom 12  
    Dzięki miałeś rację zainstalowałem 3D marka 03 i wynik jest taki jakiego się spodziewałem. No a teraz przystępuję do walki z Radkiem.
    Pozdrawiam

panowie nie przerywajcie, temat podkręcanie jest interesujący ale zawiły, ludzie twierdzą że podkręcanie niszczy kartę nawet sam znam takie przypadki i może ktoś kompetentny powie coś interesującego a najlepiej zakończy ten temat.
    Pozdrawiam

Moderowany przez conQeror:

Korzystaj z opcji "zmień".

• Poziom 16  
    Ja kupiłem Palita Radka 9550 pamięc 3,6ns, jednak omyłkowo przysłali mi 20zł droższego Radeona x1050.
    Zegary te same jak w 9550, ale lepsze pamięci bo już BGA 2,8ns, rdzeń od 9600XT, chłodzenie pasywne. Zegary 200 rdzeń / 500 pamięć

Uzyskałem 3996pktów w 3DMark 2003 na zegarach 425 rdzeń / 710 pamięć.

Karta ładnie sie kreci, lecz nawet zastosowanie dodatkowego chłodzenie nie polepsza wyników OC.,

Za niskie napięcie chyba, a w V=MOD sie nie bawie.

Kręć Ati Toolem, zastosuj steerowniki XG Warcat, wyczysc system, powinno byc dobrze.