Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Deimic Smart Home
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Net + Router + Virgin Media + Wlan na 2-3 kompy

lipasss 18 Cze 2007 20:07 5247 18
  • #1 18 Cze 2007 20:07
    lipasss
    Poziom 14  

mam zalozone lacze 2 mega z firmy Virgin Media <uk> jest to lacze typu adsl mam do niego modem i net uzyskuje przy wlozeniu kabla skretki do kompa - ip jest nadawane automatycznie.

Teraz moje pytanie czy mozliwe jest podlaczenie do tego modemu i skonfigurowanie go jako punkt dostepowy. Wiem ze potrzebuje do tego kupic Router bezprzewodoy.
    Chciałbym aby na 2 laptopach w moim domu byl necik sciany sa bardzo cienkie wiec o zasieg nie trzeba sie martwić. Karty to tp link oraz jakas inna w tym samym standatdzie b/g.

prosze aby ktos polecił mi łatwy w obsłudze i nie drogi router aby działał tak ze net jest w kazdej chwili na calej chacie bez zadnego serwera itp.

moze to troche laikowe co pisze ale nie siedze w tym az tak dlugo jak inni uzytkownicy.

0 18
  • Deimic Smart Home
  • #2 18 Cze 2007 21:10
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Mamy tutaj zgadywać jaki sprzęt masz tam dostępny ?

Praktycznie każdy router z wbudowanym modemem ADSL i AP będzie działał

Osobiście z tańszych polecam sprzęt Linksys'a i Edimax'a.
    Z trochę droższych - Draytek Vigor.

0
  • #3 18 Cze 2007 21:16
    MarekPPN
    Poziom 35  

Mamy rozumieć że posiadasz sam router z modemem ADSL bez AP tak ?

Najlepiej kupić jedno urządzenie, AP/Router z wbudowanym modemem ADSL. Wtedy rozdzielisz internet po WiFi.

A co do doboru sprzętu to tak jak mbo Linksys i Edimax.

0
  • #4 18 Cze 2007 21:54
    lipasss
    Poziom 14  

nic nie posiadam tylko sam modem ktory dostalem z virgin media do laczenia sie z netem. chce ten modem wymienic albo tak zrobic zebym mogl podlaczyc do neta 2 kompy wyposazone w karty wlan
    modem ktory mam teraz to Scientific Atlanta EPC2100R2

0
  • Deimic Smart Home
  • #5 18 Cze 2007 22:14
    MarekPPN
    Poziom 35  

Potrzebujesz AP z Routerem i wbudowanym modemem ADSL.

0
  • #7 19 Cze 2007 13:33
    MarekPPN
    Poziom 35  

Za małą cenę PENTAGRAM Cerberus ADSL WiFi 802.11g Lite (sam takiego używam i działa znakomicie).

Na allegro użytkownik monsterPC sprzedaje takiego.

0
  • #8 19 Cze 2007 17:22
    lipasss
    Poziom 14  

ok dzieki bardzo. juz wiem co mam kupic

0
  • #9 20 Cze 2007 09:51
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda

lipasss napisał:
    nic nie posiadam tylko sam modem ktory dostalem z virgin media do laczenia sie z netem. chce ten modem wymienic albo tak zrobic zebym mogl podlaczyc do neta 2 kompy wyposazone w karty wlan
    modem ktory mam teraz to Scientific Atlanta EPC2100R2

To jest modem kablowy a nie ADSL.

Nie kupisz routera z wbudowanym takim modemem - potrzebujesz router z portem WAN RJ45 i wbudowanym AP.

0
  • #10 21 Cze 2007 15:52
    lipasss
    Poziom 14  

czy mogłbyś podać jakiś dokładny model takiego urzadzenia poczytam o nim i bede wiedział co kupić

0
  • #12 21 Cze 2007 18:27
    lipasss
    Poziom 14  

i z tym modelem nie potrzebuje niczego innego tak? po prostu podlaczam to do tego modemu co mam teraz odpalam 2 karty na kompach i po konfiguracji mam neta w calym domu tak?

0
  • #14 22 Cze 2007 16:46
    lipasss
    Poziom 14  

cieszy mnie to bardzo.
    jeszcze jedno pytanie o zabezpieczenie takiej sieci. Chce wprowadzic zabezpieczenie typu WEP/WPA
    i nie bardzo wiem jak mam to zrobic na tym routerze. poradziłbym sobie gdyby to byl serwer na jednym kompie wtedy filtrowanie MAC'a jest najlepsze ale z tym routerem nie wiem jak to sie odbywa.

0
  • #15 22 Cze 2007 20:12
    MarekPPN
    Poziom 35  

Najlepiej zabezpieczyć szyfrowaniem WPA.

Nie wiem dokładnie gdzie to będzie w pańskim AP ale trzeba poszukać czegoś takiego jak wireless i security.

Pozdrawiam

0
  • #16 02 Lip 2007 15:50
    lipasss
    Poziom 14  

tak znalazlem ale nie moge sie polaczyc z karta bezprzewodowa gdy wybieram opcje zabezpieczenia WEP. Wpisuje klucz 54 bitowy aleproblem w tym ze w programie obslugujacym moja karte wi fi nie moge stosowac malych znakow podczas wpisywania klucza 1 a wlasnie takie znaki sa wymagane gdy podlaczam router i ustawiam klucz wep tam sa male literki w tym kluczu.

czy jest jakis program ktory mi zabezpieczy ten router czy tylko ten co dostalem razem ze sprzetem.

jeszcze jedno pytanie jak odblokowac porty na tym routerze bo np podlaczam sie z emulem i mam low id gdy korzystam z wi fi podpietej do tego routera < podpinam bez zabezpieczenia na razie.>

0
  • #17 24 Lip 2007 21:17
    lipasss
    Poziom 14  

mam jeszcze problem poniewaz chcialbym zebysmy sie z kolega widzieli po sieci. On siedzi na windowsie vista i za chiny mnie nie widzi. jaki ip mamy ustawic zeby laczyc sie z routerem i widziec siebie jednoczesnie. czy to jest mozliwe w ogole?

0
  • #18 02 Sie 2007 21:31
    lipasss
    Poziom 14  

kolejne pytanie bez odpowiedzi...

0
  • #19 02 Sie 2007 21:35
    MarekPPN
    Poziom 35  

Cytat:
    mam jeszcze problem poniewaz chcialbym zebysmy sie z kolega widzieli po sieci. On siedzi na windowsie vista i za chiny mnie nie widzi. jaki ip mamy ustawic zeby laczyc sie z routerem i widziec siebie jednoczesnie. czy to jest mozliwe w ogole?

Jeżeli oboje jesteście podpięci do tej samej sieci (routera) to oboje ustawcie taką samą grupę roboczą by udostępnić pliki.

0