Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CASIO CTK-450 - organy, usterka

18 Cze 2007 20:46 2552 2
  • Poziom 10  
    Pewna osoba poprosiła mnie żebym (jeśli możliwe) naprawił organy Casio CTK-450. Zepsuły się w następujący sposób:
    Po długim czasie nie użytkowania zostały włączone przez zasilacz i nic.. tzn. nie gra.

Sprawdziłem zasilacz (9V 700mA), a on na wyjściu daje ok. 22V. Zatem zacząłem badać ograny na bateriach. Dioda się świeci. głosnik dobry. Na słuchawkach nie działa. Ściągnąłem schemat, sprawdziłem tranzystory i diody i stwierdzam że są dobre. Wymieniłem układ LA4598 i .. nic, bez zmian. Zatem czy to procesor ? Proszę o pomoc, może ktoś już kiedyś naprawiał tego typu sprzęt. Czy taki procesor można jeszcze dostać (MSM6567-15) i za ile? nie mam lutownicy na powietrze, wiec ile może kosztować wymiana? Czy jest w ogóle sens wymieniać?

Proszę o opinię i pozdrawiam.
    Czarusz
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 34  
    Witam !

Nie wiem jak długo leżało to odłogiem , ale prawdopodobnie odpłynęło podtrzymanie pamięci i trzeba wgrywać barwy . Szczerze mówiąc wątpię czy to się opłaca , zważywszy na znikomą wartość instrumentu .

pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Witam.

Dowiedziałem sie, że leżał około 6 lat bez używania.

Dziekuje i Pozdrawiam