Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Livebox - problem z wejściem w konfiguracje :/

19 Cze 2007 13:43 23486 14
  • Poziom 23  
    Witam
    Mam problem:
    Posiadam nieszczęsnego livebox'a i wczoraj chciałem wejść w jego konfiguracje (przekierowanie portów eMule'a) i co? Pyta o login i hasło /admin/, ładuje się i nic... Wpisując 192.168.1.1 problem sie powtarza...

Szukałem odpowiedzi, ale póki co bezskutecznie.
    Za pomoc będę bardzo wdzięczny.
    Pozdrawiam
  • Poziom 35  
    Próbowałeś na innej przeglądarce ?
  • Poziom 23  
    próbowałem na FF i IE ... niestety to samo ;/
  • Poziom 32  
    Czy aby przypadkiem nie został zmieniony ten adres na inny? Ewentualnie spróbuj zresetować liveboxa do ustawień fabrycznych i wtedy powinieneś sie dostać do konfiguracji sposobem opisanym w instrukcji liveboxa.
  • Poziom 23  
    Próbowałem resetować LiveBox'a (przycisk RTS), ale niestety nic to nie pomaga ;/
  • Poziom 12  
    Spróbuj wyłączyć mu na chwile zasilanie. U kumpla pomogło.
  • Poziom 23  
    Tzn jak wciskam RST to się normalnie resetuje, ale po prostu to nic nie daje, nadal w konfiguracje nie da sie wejść... Probowałem reinstall oprogramowania, ale ciągle to samo
  • Poziom 12  
    Pixelmen napisał:

Pyta o login i hasło /admin/, ładuje się i nic...

tzn co ci wyskakuje na ekranie. Nie można znaleźć strony? Czy coś w tym stylu? Bo jeśli pyta się o użytkownika i hasło to z Livebox'em się łączy tylko później coś jest nie tak.
  • Poziom 32  
    Jest taka możliwość że modem został uszkodzony. Ostatnio wiele burz przewija sie przez kraj, więc taką możliwość weź pod uwagę.
  • Poziom 23  
    Dokładnie to pyta o login i hasło, wpisuje (admin) i strona się ładuje (pasek do połowy i nie dalej) Następnie po ok 15-20sek komunikat:

Code:
    Przekroczono limit czasu połączenia

Serwer 192.168.1.1 zbyt długo nie odpowiada.

*   Witryna może być tymczasowo niedostępna lub zbyt obciążona. Spróbuj ponownie za kilka minut.

*   Jeśli nie możesz otworzyć żadnej strony, sprawdź swoje połączenie sieciowe.

*   Jeśli Twój komputer jest chroniony przez zaporę sieciową lub serwer proxy, sprawdź, czy program Firefox jest uprawniony do łączenia się z Internetem.

Co do burzy, to faktycznie było ostatnio kilka i nie wykluczone, że one są tego przyczyną... z drugiej strony nie pamiętam kiedy ostatni raz wchodziłem w te konfiguracje, ale dawno...
  • Poziom 22  
    Połącz się przez kabel sieciowy, wcześniej ustalając IP swojej karty z tej samej klasy co router np.
    192.168.1.2.
  • Poziom 9  
    ja też własnie mam ten sam problem co kolega wyżej i niemoge dać sobie z tym rady,macie już na to jakiś sposób??pomocy
  • Poziom 17  
    Cytat:
    Czy aby przypadkiem nie został zmieniony ten adres na inny?

Sprawdz jaką masz przypisaną brame internetową w ustawieniach protokołu TCP/IP Brama powinna być IP LiveBoxa.

Sprawdz kabel ustaw połączenie sieciowe na 10Mb/s halfduplex i wpisać na sztywno ustawienia IP. Jakie ustawienia przyznaje Ci DHCP??
  • Poziom 17  
    Zresetuj LB przez telnet.

Start --> uruchom "cmd" [enter]

telnet 192.168.1.1 [enter]
    root [enter]
    1234 [enter]
    erase [enter]
    reboot [enter]

Jak sie podniesie to sprawdz czy wejdziesz
  • Poziom 9  
    już rozwiązałem problem,wgrałem najnowszego firefoxa czyli 3 i wszystko smiga jak należy.