Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zregenerować laser w PS2

19 Cze 2007 19:07 3029 13
  • Poziom 12  
    Witam i mam pytanie czy wie ktoś jak zregenerować laser w PS2 dokładnie model KHS-4OOb
  • Poziom 10  
    Możesz spróbować pokręcić potencjometrem regulującym prąd lasera.
    Powodzenia!!
  • Poziom 11  
    Jesli cewki to można próbowac wymienić jesli dioda to sie juz nie opłaca. Ale tak na poważnie tych typów laserów nie opłaca sie regenerować
  • Poziom 12  
    No właśnie to pewnie jest dioda bo rozlutowałem go całego wyczyściłem pryzmat soczewkę sprawdziłem cewkę jest ok złożyłem i jest to samo czyta elegandzko CD a DVD nic kompletnie!!!Myślałem nad wymianą diody ale nie wiem ile by ona kosztowała i gdzie ją dostać.Bo nie uśmiecha mi sie dawać 200zł za laser
  • Poziom 23  
    A kto rozbebesza głowicę lasera? Zanim zacząłeś siać spustoszenie wystarczyło go wsadzić w wannę ultradzwiękową i zalać CLEANERem do laserów, wysycha ładnie nie zostawiając śladów. W 90% przypadków pomaga i da się jeszcze podziałać na takim laserku chyba że już dioda padła na amen, a kręcenie PRkiem zostawia się na samiutkim końcu...
  • Poziom 11  
    dokładnie lazer ma rację nie rozkręca się głowicy. Jak później wykalibrujesz kąt ustawienia soczewki ????
  • Poziom 12  
    No jak działa czyta CD to chyba kąt soczewki jest prawidłowy prawda????????
  • Poziom 23  
    Ale głowica lasera DVD działa inaczej niż zwykły CD. Może nie do końca inaczej ale chodzi mi o szerokość wiązki z tąd różnica w pojemności płyt. Wiązka CD jest dużo szersza i nawet jak zacznie czytać 2 ścieżki jednocześnie to układ korekcyjny zrobi swoje. Może się troszkę dłużej zastanawiać nad płytami. Z DVD już tak piknie nie ma i najczęściej w tzw. COMBO czyli czytniku DVD/CD pada najczęściej odczyt DVD... a CD działa dalej jak gdyby nic mu nie dolegało ....

GŁOWICA LASEROWA KHS-400B kosztuje 200 zł i tego nie przeskoczysz a zamiennik wcale nie jest tańszy...
  • Poziom 12  
    Aaaaaaaa to takie buty z tym są!!!!No właśnie 200zł chyba tą wystawię na allegro i kupię sobie slima tam jak coś się stanie to laser kosztuje 50 zł
  • Poziom 17  
    laser do ps2two kosztuje 50-70 PLN
  • Poziom 23  
    ... leżak magazynowy albo tandetny zamiennik lub regenerowany bo nie oryginał...
    Ostatnio kupowałem kilka głowic laserowych. Do discmana mp3 Philips głowica lasera kosztowała mnie 100 zł która też jest poniekąd wersją "slim" więc ciekawi mnie z kąd max 70 zł za głowicę DVD która jest sporo droższa ?
  • Poziom 23  
    Faktycznie allegro zbija ceny zawodowo :D